Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá, hogy...

Hogy szoktassam rá, hogy visszajöjjön, ha hívom?

Figyelt kérdés

Adott egy lassan egy éves amstaff jellegű keverék kutya, szegénynek kicsit rossz élete volt mielőtt idekerült két hónapja, és a tanítást is nulláról kezdjük.

Hogy szoktassam rá, hogy kint a kutyafuttatóban is visszajöjjön mikor hívom? Mindig hajnalban megyünk, hogy ne legyen ott senki, mert nagyon ugatja a többi kutyát és egyszer meg is harapott egyet, szerintem fél. Tehát nem az a gond, hogy a többi kutya társaságában nem fogad szót, simán csak annyi, hogy ott nem tudom elkapni ha nem jön egyből oda...


2012. nov. 6. 18:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
öhm,nem értem azt hogy amikor veszekedik a kutya egy másikkal akkor jöjjön oda és hadja abba,vagy pedig amikor hívod vagyis mikor nincs konfliktus mert nagyon különbözik a kettő :/
2012. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Először is meg kell tanítani neki ki az úr a háznál!

Ezt viszont nem tudom hogy csináltam a kutyámmal.. de valahogy megcsináltam.. az ajtón kívülre csak akkor mer kimenni (az utcaajtónál) ha mondom a nevét.. amikor kicsit erősebben mondom a nevét, már kezd menni az ajtó fele...

Ha megtanítottad ki az úr a háznál akkor már nem lesz gond.. nekem ilyen könnyen sikerült, de kevés rá az esély hogy neked is ennyi és kész... :( nem tudom.

2012. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igazából most nem tudom, hogy is állunk falkavezérség ügyben, elég sok minden pozitív irányba változott mióta idekerült, például ha étel van a kezemben már nem ugrik rám, a jelenlétemben nem mer az aszalon szaglászni (persze ha csak egy pillanatra is eltűnök, minden ételt elfogyaszt róla), sétánál éjjel mindig nagyon szépen sétál mellettem, nappal (mikor több a külső hatás) kicsit meg kell rángatni az elején de utána ugyanúgy jön szépen mellettem.

Az ajtón viszont még mindig kilóg és nem akar visszajönni, szerencsére van udvar ahol nincs különösebb veszélyben és egy kis étellel szoktam visszacsalogatni. Ebben csak annyi a gond, hogy ha éppen a szomszéd ilyenkor indulna el kutyát sétáltatni, akkor szétszedné azt a kiskutyát... :(

2012. nov. 6. 18:24
 4/23 A kérdező kommentje:
Elsőnek: pillanatnyilag annak is nagyon örülnék, ha akkor hallgatna rám mikor nincs semmi konfliktus... :)
2012. nov. 6. 18:25
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
mert ha csak azt akarod h oda menjen hozzád mikor az udvaron van,akkor elég csak egy ki kutya kaja a kézbe és le guggolni kicsit és máris jön,aztán mikor oda ment akkor adj neki néhány szem kaját a kezedből és simogasd meg,ezt elismétled többször és tudni fogja 99,4% :D de ha a harcolásoknál akarod hogy abba hagyja az már bonyolultabb,azt úgy kell hogy egy kiképzett vagy egy nem agresszív kutya közelében kell tartani és megszokja majd vagy vlami iesmi,de ha nem jönnek be a dolgok akkor vannak kiképző emberek akik ezzel foglalkoznak,ajánlani tom csak a csodálatos kutya dokit XDDD sok sikert
2012. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
27%
Egyszerűen sokszor monnd neki hogy gyere ide és ha odajön akkor jutalmazd meg. nekünk igy sikerült.remélem tudtam segíteni
2012. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha kutyát akar megtépni, az komoly szocializációs gond!

Feltétlenül vidd kutyasuliba szocializációs foglalkozásra!

2012. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szüksége van szocializációra. Jelenleg nem tudnám megfizetni, de hamarosan meglesz a jogsim és addigra lesz pénz is... Úgy könnyebben el is jutok egy kutyasuliba.


De egyébként érdekes, mert egy ismerősünk szokott jönni látogatóba kutyával és azzal nagyon jól kijön, nem is morog rá, meg semmi. Viszont utcán csak meglát egy másik kutyát és azonnal ugat.

2012. nov. 6. 19:45
 9/23 A kérdező kommentje:

Lehet hogy hülye kérdés, de mikor hívom magamhoz, akkor szabad látnia a jutalmat?

Vagy csak azután kerüljön elő, hogy már ott van a lábamnál?

2012. nov. 6. 20:25
 10/23 anonim ***** válasza:
21%
(1. válaszoló vok) mert a kutyáknál ezek dönti el a falkavezérséget:élet kor,férfi vagy nő a gazda,ezek a legfontosabbak de,adok tippeket,fojtópórázt neki,és a sétáknál melletted vezesd ne húzzon előre mert akkor ő a vezér ami nagyon is bejön neki :)az ismerősödre nyilván pozitívabban reagál,biztos a neme és az életkora nagyobb,és férfi.Mivel az ilyen kutyáknál mindig a legöregebb a falkavezér (azt hiszem :/ )a kutyája meg nyilván nem reagál a tiedre nagyon és ezért alsóbb rangúnak képzeli magát,valahogy így van ez de én sem vagyok szakértő,de minden esetre sok sikert ;)
2012. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!