Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Box tréning klikkerrel - Jól...

Box tréning klikkerrel - Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Azoktól kérnék tanácsot, akik klikkereznek (ha van ilyen), vagy legalábbis megerősítést, hogy jól csinálom e.:) 13 hetes kölyökről van szó, már "feltöltöttük" a klikkert, és ma kezdtük a tanulást. Eredetileg az ül parancsot akartam neki megtanítani elsőként, de felajánlott mást, ami szintén terv volt az elsők között, ezért rá is klikkeltem.


Mivel még pici, nem szeretném felügyelet nélkül hagyni az egész házban, illetve korábban olvastam a szobakennel/box előnyeiről. Többször aludt már a boxban, kapott benne első nap jutalomfalatot, úgy gondolom szereti. A box a helységben volt, mikor elkezdtünk klikkerezni, ő pedig bement, és várta a falatot/klikket, szóval ráerősítettem. Ha a dobozban maradt is volt klikk/falat, ha kijött nem, de visszament (legalább az első két lába benne volt, mikor klikkeltem) megint klikk/falat. Ezután hozzáadtam a doboz parancsot, csak akkor, ha már bent volt, majd klikk és falat.


Ezután elkezdtem tenni egy-egy lépést ide-oda, ha maradt szépen a dobozban klikkeltem és visszaléptem hozzá a falattal. Jó ez így?


Abban vagyok bizonytalan, hogy jókor mondom e parancsszót, és jó, ha klikkelek a bentmaradásra? Amikor csak bent fekszik, akkor is mondjam, hogy doboz, hogy rögzüljön, vagy felesleges?


2012. nov. 11. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg így kell igen. Arra figyelj oda hogy ha bent van már akkor egyre később klikkelj hogy kihúzd azt az időt amit bent tölt.

Meg még annyi hogy ha már tudja mit jelent a parancs akkor ne kapjon majd klikket azért ha magától ajánlja fel a viselkedést, csak akkor ha kifejezetten kérted rá hogy oda menjen.

2012. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szilvi & Argos ***** válasza:

Dieselt még kiegészíteném annyival, hogy ha már viszonylag sokszor akkor adtál vezényszót, ha bent volt, akkor egyre korábban add ki a parancsot. Tehát akkor, amikor éppen belép...aztán ezt sokszor...aztán akkor, mikor a ketrec fele tart, ezt szintén sokszor...aztán akkor, amikor elindul a ketrec irányába...ezt szintén sokszor...majd próbáld ki, hogy a kutya még nem indult el, rád figyel és ekkor mondod a parancsot: ha belemegy, klikk-kaja. Innentől már csinálhatod azt, hogy csak a vezényszó utáni elindulásokat klikkeled le neki! És ha vezényszó előtt indul befele, azért ne járjon klikk.


Egyébként ügyesen csinálod, gratula!

2012. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!