Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérséggel járó szokásos...

Falkavezérséggel járó szokásos körök?

Figyelt kérdés
amit pl a cerebros honlapján is írnak, életed végéig be kell kínosan tartanod, különben a kutya a fejedre nő? vagy elveszted a tekintélyed? ez borzasztó. elveszi a kutyatartás örömét.

2012. nov. 14. 14:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem veszíti el az egyéniségét, csak kordában tudod tartani. Pl az én kutyám imád futni, nyargalni a réten, fácánt kergetni, stb. és én nem akadályozom meg ebben, de ha hívom, akkor jön és ha úgy döntök, hogy elég volt, akkor lenyugszik és sétál nyugodtan. Aki így gondolkodik, az semmit se tud az egészről!
2012. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Én a gesztusevést nem csináltam a kutyámmal. Nem kötelező minden egyes pontját végigjárni szerintem a falkavezérségnek, mert nem egy-egy pontja fogja meghatározni a kapcsolatotokat, hanem az összkép. Tehát pl. hiába a gesztusevés, ha az ajtón mindig ő lép ki elől, mert akkor összezavarodik és nem tudja, hogy mi van. Tehát vannak olyan pontok, amik nem feltétlenül szükségesek és vannak olyanok, amik igen. Én pl úgy etetek, hogy leteszem a kaját a kutyám elé, ő pedig nyugodtan megvárja, míg szólok neki, hogy ehet. És mielőtt jönne az okoskodás, hogy ez így nem jó, mert csak egy nagy jutalomfalat neki a kaja, akkor annak mondom, hogy ez nem így van. Csupán azt a célt szolgálja, hogy nyugodtan várja a kajáját, ne pedig őrjöngve.
2012. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

# 6 Tudsz értelmezve olvasni vagy csak kötözködni szeretnél?


"amint megérzi, hogy a falkavezér nem úgy viselkedik (tehát nincs), akkor akármennyire is követő típus, akkor is át fogja venni az irányítást, mert olyan nincs, hogy nincs falkavezér"


Igen, így van. Hol írtam én olyat, hogy "nincs szüksége falkavezérre"?

(Elég hülye szó, de ha már ezt szeretitek...) Olyat még nem láttál, hogy egy kutya-gazda páros ösztönösen megtalálja a közös hangot és mindenféle modern gyakorlatok nélkül is az ember a vezér? Áruld már el nekem, hogy egy olyan kutyánál, akivel az ég világon semmi baj sincs egész életén keresztül, mi a fenének "falkavezérségi gyakorlatokat" csinálni?! Ezt azoknak találták ki, akiknek szükségük van segítségre a tekintély kivívásához. Elárulom, hogy nem csak ilyen emberek léteznek és azt is elárulom, hogy vannak eleve követő jellemű kutyák is mint ahogy vannak domináns jelleműek is. Nem minden kutya nő bármely gazdi fejére akkor se, ha nem csinálja ezeket a gyakorlatokat. Mint ahogy több tízezer éven át voltak olyan kutya-gazda párosok, ahol tökéletes volt az összhang akkor is, ha történetesen a pásztornak a pusztában nem volt ajtaja amin csak ő léphet ki előbb. Az ilyen ember nyugodtan kukába dobhatja az összes dominancia gyakorlatot, mert nincs rá szüksége. Tehát miért is kellene mindenkinek végig bohóckodnia ezeket a kutya egész életében, ha egyébként nincs problémája a tekintéllyel?

2012. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

100emberből 95nek van baja a tekintéllyel. Csak valahol a probléma nem olyan súlyú hogy foglalkozzanak vele vagy a gazdák beletörődnek.


Az a kutya-gazda páros ahol ilyen nem kell csinálni ott csak szerencséje volt sokszor a párosnak. A gazda alapvetően domináns és következetes és a kutya meg pont követő.

A pásztorra ne térjünk ki az egy teljesen más dolog. A pásztor természetbe "születet" és érti a természet nyelvét azért nincs gondja a kutyával(egyébként meg ha gondja volt akkor agyonütötte a kutyát és hozott másikat)


Nekem itthon a pincsim teljesen követő tipus. Édesanyámékat még is simán dominálja és irányítja sokszor. Azért mert bele van kényszerítve ebbe a helyzetbe hogy ő legyen a "falkavezér" egy kutya nem érzi jól magát ha nincs vezető mert így van kitalálva. Ha nincs vezető akkor ő veszi át a helyét mert valakinek kell.

2012. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

ma 15:13

Bizony, semmit sem tudok az egészről. Több, mint 30 éve kutyás vagyok. És nem ölbekutyáim voltak, vannak. Nincs gesztusevés, kizárás, meg egyebek, viszont van első szóra reagálás bármikor, bármiben. Ezzel a falkavezérséggel egyszerűen elment már mindenki a képtelenség irányába. Köhög egyet a kutya engedély nélkül, akkor már gond van, mert veszélyben a falkavezéri státusz.

2012. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek olyan szituációk, amikben kis kockázattal, és nagyon jó eséllyel tudod érvényesíteni az akaratodat a kutyád fölött. Kezdésnek fontosak lehetnek, mert tök logikusan, hogyha abban nem a tiéd a döntés, hogy ki megy ki előbb az ajtón, akkor hogyan dönthetnél arról, hogy hogy reagáljunk egy provokatívan domináló kutyára?


Ezek olyan pontok a közös életben, ahol könnyen meg tudod mutatni, hogy a te akaratod érvényesül.

Nekem olyan a viszonyom a kutyámmal most már, hogy ha póráz nélkül sétálunk és átrongyol előttem egy macska, akkor is maximum felfigyel rá. Ha nekimegy egy másik kutya, egy szóval veszem ki a balhéból, ha más kutyák balhéznak, akkor egy szóra magam mellé hívom és leültetem.

Mióta ennyire klappolnak a dolgaim pont nem érdekel, hogy ki megy ki előbb az ajtón (míg nem rongyol ki agyatlanul), sőt gyakran én küldöm előre. Mikor hazaérek szoktam neki köszönni, felengedem a kanapéra, és simán odaadom neki a kajáját ha úgy épp kényelmesebb, aztán eszem én.

De amint valami minimális csúszás van a kapcsolatban, ezeket a jogokat már vissza is vettem.

Na meg jó sokáig éltünk úgy, hogy mindent (ezeknél sokkal szigorúbb szabályokat is) betartattam vele, de mióta tudom, hogy maximálisan megbízhatok abban, hogy nem csinál semmi hülyeséget, azóta nem erőltetem.


Szóval még egyszer: nem ezen múlik, de ezeken a pontokon nagyon egyszerűen és hatékonyan tudod érvényesíteni az akaratodat.

2012. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

tök jók a válaszok köszönöm szépen! ennyi idős kutyánál mint az enyém (azaz 4hónapos) nem gond h még nem tökéletes minden. Gondolom ahogy komolyodik egyre jobb és jobb lesz.

Eddig minden falkavezérségi szabályt betartottam, a kapcsolatunk szuper. remélem nem lesz baj ezután sem (:

2012. nov. 14. 17:42
 18/20 anonim ***** válasza:
Ezek a szabályok a kamaszkortól kezdve fontosak. Ha hónapot kellene mondani, akkor kb. 6 hónapos kor, de ezt kutyája válogatja. Egy fiatalabb kutya lelkileg éretlen ehhez és nem is tudja értelmezni ezeket a szituációkat. A falkában is sokmindent megtehet egy kölyök amit egy felnőtt nem. Én a kicsit most kezdem keményebbre fogni, ő most 5 hónapos. Ha a tiéd még csak 4, akkor nem csoda, hogy egyelőre nincs vele problémád. :)
2012. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ezek midnenképpen kellenek szeritem.Kutyától és gazdától is függ mennyire gyakran. Én pl ösztönösen használtam eredményese a domináns kutyámnál a testbeszédet (föléálltam,héátraküldtem az ajtóban vagy a lépcsőn,stb ) már akkor amikor még nem sok leiális tudásom votl őszintén szólva erről a dologról.Most van egy félősébb,érzékenyebb kutyám is,nekem vele sokkal nehezebb például,máshogy kell vele bánnom ,ő össze is szarná magát ha erősebb testi jelekkel "ledominálnám" ,nincs rá semmi szükség,sőt ,ártana is neki mert még gyengébbé tenné idegileg . Szóval ez nagyon ember és kuyta függő,mit milyen gyakran és mikor kell használni szerintem.
2012. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja és a félénk viselkedése mellett abszolút szófogadó,negyedannyi idő alatt megtanítottam behívni ,a kajájára alapból rá se mer nézni amig meg nem engedem neki. Jó ,ez sem egészséges ő sajnos rossz sorsú mentett kutya,de a lényeg,hogy annyira ragaszkodik hozzám ,hogy a s.ggemet is kinyalná (bocs a szóhazsnálatért) hogy megfeleljen nekem . Ilyen esetben nagyon ártalmas lenne földre nyomni ,vagy kizárni a falkából szóval a büntetéseket is máshogyan kell adagolni szerintem egy domináns meg egy követő kutyánál
2012. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!