Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz még belőle rendes kutya...

EbÚr kérdése:

Lesz még belőle rendes kutya valaha?

Figyelt kérdés
Szervusztok! Van egy másfél éves boxer kanom. Pici korától, már szocializáltam, vittem emberek és kutyák közé. Azóta van egy belga juhász barátnője, akivel minden nap jókat játszanak, sétálnak cca.1 óra hosszat. Azonban ahogy ivaréretté vált annyira felhergeli magát játék közben, hogy nekimegy a barátnőjének nagyon vadul. A szófogadást elfeledte, pedig kicsi kutyaként példásan viselkedett. Ha egy embert meglát azonnal hozzá fut és hatalmas ugrásokkal riogatja őt. Szerintem még élvezi is. Soha nem ugrik az emberre, csak körülötte. Ha találkozik egy idegen kutyával akkor azonnal játékba hívja, de ha az nem hajlandó neki megtenni, akkor véresen komolyan betámadja. Több alkalommal is megvívott már idegen kutyákkal. Egyetlen egy kankutya, akitől fél, az egy vizsla kan. Korábban ő is játszótárs volt, de a vizsla gyakorolja az előjogait a korából adódóan. Sajnos egyre kevésbé fogad nekem szót, mivel én neki csak egy buta szőke nő vagyok. A fiamat elfogadta falkavezérnek, de nem ő viszi sétálni, hanem én. Olyan, mint ha az iskola mellé járt volna korábban, mindent a sutba dobott. Otthon a lakásban viszont egy aranyos kis ölebet játszik aki a szemvillanásomból is ért és mindent megcsinál amit elvárok tőle. Kérem segítsen valaki, mit tegyek, mert ha így folytatja, akkor soha nem fogom tudni elengedni, szaladgálni, játszani. Egy nagy végtelen mező van a közelünkben, ahol minden kutya békében megférne, de ő uraságának iszonyú jó a látása és ha egy kutya egy kis pont csak a távolban, akkor is nekiiramodik, hogy felkérje a táncra, vagy megküzdjön vele. Ő a 4. -ik boxerem, de ilyen problémám még nem volt. Mind a hármat sikeresen felneveltem és kitanítottam a kutyatudományra. Ő viszont olyan, mint ha nem is boxer lenne. Segítséget köszönöm. EbÚr

#probléma #kan #boxerrel
2012. nov. 14. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én válaszom annyi, hogy amennyiben nem vagy tenyésztő, szerintem ivartalaníts. Biztos ismered az előnyeit, nem kell, hogy felsoroljam.

Szaporítókra szerintem nincs szükség, van belőlük így is elég, és legalább a kan kutyád sem fogja érezni a vágyat és a dominanciaharc szükségét.

2012. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj el vele kutyasuliba. Nem tudom hol laktok, de ha van rá módod keress Tükör sulit.

Valószinűleg a családon belüli rangsorban nagyon közel vagytok a kutyához. Azért abban nem hiszek, hogy a fiad a falkavezér.Legfeljebb nem derülhetett ki, hogy nem az, hiszen nem megy a kutyával sétálni, a többi jelre meg valószínűleg nem figyeltetek fel.

Nem vagy buta, csak van egy ösztönerős kutyád, akivel nem tisztáztátok ki a családban a főnök. Itt nagyon sok tanácsot kaphatsz, de nem hiszem, hogy egyedül meg fogod tudni oldani.

Szóval: kutyasuli!

2012. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás és kutyaiskola. Ha csak nem tenyésztő vagy, felesleges megtartani a golyszikat.
2012. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

valódi segítséget a kutyaiskolában kapsz! az ivartalanítás,alapból nem változtatja meg a kutya viselkedését,de segíthet !

keményebb kézzel " bársonyba bujtatott vaskesztyűvel" kell nevelned!

és nem a fiadnak,hanem neked kell a vezérré válnod!

ehhez minden tudásod ,és akaratod megvan,csak a technikát kell megtanulnod ,na erre való a kutyasuli!

talán,ha még nem olvastad : jan fennel remek könyve : tanuljunk meg kutyául. keress rá.töltsd le,olvasd,alkalmazd!..... használ!

2012. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!