Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan beszéljem rá a szüleime...

Hogyan beszéljem rá a szüleimet egy kutyára? :/

Figyelt kérdés
Szóval kutyust szeretnék... Arra semmi reményem hogy szobakutya legyen, bár azért próbálkozok. Anyumról nemrég derült ki hogy allergiás az állatok szőrére(vagy hogy mondjam...) apumnak meg az az elve hogy "aki szereti az állatokat az nem tartja őket" -.- Na most ezek után mivel könyöröghetnék ki egy kiskutyát? Segítsetek légyszi!
2011. ápr. 13. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha szereted anyukádat nem könyörögsz kutyáért. Ha allergiás az neki csak szenvedés. Plusz szerintem sem való lakásba kutya.
2011. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xnorkax ***** válasza:
100%
Nézd, ha anyukád allergiás rá, akkor legyél rá tekintettel. Majd ha felnősz, önálló kereseted és lakásod lesz tarts kutyát! Addig pedig tanulj sokat róluk. Kiélheted a kutyaimádatodat menhelyen önkéntesként, én is járok (bár nekem van kutyám) és csodás dolog. ^^ Például van nálunk egy kutya, aki már majdnem egy éve a menhelyen van és már mindenki a sajátjaként szereti.
2011. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Volt már kutyánk, de akkor anyukám még nem volt allergiás. Nem tudom mennyire az, ma derült ki. És úgy tudom vannak olyan kutyák amik nem veszélyesek az allergiásokra. Ha meg nincs hát akkor természetesen kivárom a felnőttkort.
2011. ápr. 13. 19:37
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Apudnak van igaza!
2011. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xnorkax ***** válasza:
100%

Igen, vannak olyan fajták, de egy kutyát csak akkor vállalhatsz be, ha a családod összes tagja beleegyezik. És ahogy látom, itt nem igazán van ez így.

Bizonytalanba ne vegyél kutyát. Mert ha mondjuk anyukád mégis allergiás a hipoallergén kutyára is (ami nem tudom, lehetséges-e, de tegyük fel, hogy igen) akkor meg mehet szegény kutya a háztól...

2011. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs azzal,hogy kutyára vágysz :)!A mai világban minden 2. embernek van kutyája lakásban,és ezek a szobakutyák kifejezetten bentre valók,kint nem is maradnának meg.Szerintem csak az mondja,hogy kutya nem való lakásba,aki nem vállalja az ezzel járó + feladatokat,takaritást sétáltatást,koránkelést stb.Ha anyud allergiás a kutyaszörre,miért nem tartotok kinai meztelen kutyát? Az én ismerősöm is allergiás,viszont a kutyatartásról nem hajlandó lemondani,igy szintén meztelen kutyát tart :)
2011. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xnorkax ***** válasza:
A meztelen kutyának is van egy kis szőre. És aki annyira érzékeny azt az is zavarja. Az egyik osztálytársamnak kopasz tengerimalaca van, amin tényleg alig van szőr, csak a pofáján egy kicsi és néha attól is teljesen offon van a gazdája.
2011. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha anyukád allergiás, akkor legyél rá tekintettel... oda viszed a kutyát, akár romolhat is az állapota, esetleg befullad... Ugy hogy ezek után, ne könyörögj, hanem gondolj bele, hogy aki allergiás az állatszőrre, nem valószínű arra vágyik, egész nap prüszköljön, köhögjön...ha te lennél allergiás tudnád, nem olyan jó az...
2011. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha olyan helyen laksz, ahol van menhely, akkor én is csak azt tudom javasolni, hogy oda járj ki segítőnek. Bár biztos, hogy az sem egyszerű. Ha ezt választod, arra fel kell készülnöd, hogyha a szivedbe zárod valamelyik kutyust, lehet, hogy másnap már nem lesz ott, mert örökbefogadják. Ezeket biztos nem könnyű megélni. Azt nem írtad, hogy hány éves vagy, és hogy mikor lehet önálló lakásod, mert a fent leírtak alapján, tényleg csak ott van esélyed saját kutyust tartani. :(
2011. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kerdesbol az derul ki hogy akar kint is tudod tartani, persze meg van ertve hogy erre nincs mindenkinek lehetosege. Nagyon helyes a kutyanak ott is a helye, a csupasz allatok pedig nagyon ocsmanyak szerintem. Szoval anyudnak ne is alj elo azzal hogy bent tartanad, inkabb igerd meg hogy sose viszed be a hazba meg furdetni sem(amire alpbol nincs szuksege ha normalisan tartod).

Talan megesik rajtad a szive.

2011. ápr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!