Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, ti hogy tanítottátok...

Kutyások, ti hogy tanítottátok meg a kutyusotoknak, hogy sétánál póráz nélkül ne szökjön el mellőletek?

Figyelt kérdés
A kutyám egy igazi örökmozgó. Utálja a pórázt, nem szereti és én pedig jót akarok neki, sétáltatnám póráz nélkül -azonban elszökne! Már kétszer is jól megkergetett a huncutja, már nem merem levenni róla a pórázt. Viszont pórázzal meg nem olyan felszabadult! Ötletek? Ti hogy csináltátok? A kutyus 3 éves és nagyon rakoncátlan!
2012. nov. 16. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Helló!Én úgy tanítottam hogy a kertben el van engedve és szoltam az egyik ismerősömnek fogja meg a nyakörvénél és amikkor mondtam lábhoz engedje el és egy virsli karikát tartottam(jutalomfalat) amikkor idejött akkor meg kapta ha nem újból meg fogta...
2012. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Balázs, a jutalomfalat jó ötlet! :) Még erre nem is gondoltam.. :D
2012. nov. 16. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pici korától kezdve nem tettem rá pórázt. Hála Istennek nem forgalmas helyen lakom. a legtöbbször lovas kocsival közlekedem. A kutyák mindig kiskoruktól kezdve követtek engem. Ismerik a pórázt, de szépen jönnek póráz nélkül is. Ha három sávos kereszteződésbe érünk felugranak a szekér platójára.
2012. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem, a jutalomfalat nem jó ötlet. mi lesz, ha egyszer egy tüzelő szuka, egy kergetendő macska, vagy bármi más izgalmasabb lesz, mint egy virslikarika? ha nincs kellő tekintélyed, le se fogja tojni a fejed. így az alap sorrenden kell erősíteni, hogy a kutya minden parancsodat feltétel nélkül fogadja.
2012. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nem harapós nem kell félteni. had fusson én is hagyom a kutyámnak de amikor messzire elfut, nem mellettem vagy előttem sétál akkor megállok és várok ,hogy vissza jön-e ha nem akkor elindulok az ellenkező irányba és azonnal utánnam fut:) persze én nem forgalmas helyen lakom. pesten ezt nem ajánlom.
2012. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!