Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövő héten megyek először...

Jövő héten megyek először segíteni egy menhelyen. Vannak saját kutyáim, de a menhely más. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Szóval etetés, kenneltakarítás, séta. Ha van bármi tippetek, gondolatotok, hogy ez miben más, mint a saját kutyáimmal bánni, mit csináljak, hogy viszonyuljak a kutyákhoz, stb. Pl jó ötlet így elsőre jutalomfalatot vinni, vagy azt ne adjak, ha heti 1x találkozom velük? Esetleg tanítani érdemes őket? Mennyire legyek tartózkodó vagy barátkozós velük? Ilyesmik. Köszönöm előre is.
2012. nov. 16. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt inkább a telep vezetővel tisztázd.

a sok szeretetnek biztos nagyon fognak örülni a kutyusok!!!!

mindenesetre nagyon derék dolog, amit csinálsz!

2012. nov. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legyél természetes, és ne akarj mindenáron puncsolni nekik. Amelyik jobban igényli majd a simit, azt ugyis észreveszed. és egy jó tanács. váltóruha cipő, és kézfertőtlenitő. nagyon fontos. Könnyen haza lehet vinni bármit.
2012. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Meg ne futkároz a kutya előtt mert több az esélye , hogy beléd harapjon...meg ha meg akarod simogatni akkor tedd oda a kezed hagyj szagolja meg és azután simogasd meg... de szerintem te is tudod ezeket meg elfogják mondani.
2012. nov. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá, vidd sétálni és kész, ők mindenhogy örülnek neki. Jutalomfalatot akkor vigyél, ha tanítani akarod, az értelmetlen kajáltatás a menhelyen is rossz.
2012. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
A menhely más! Ne szavazz azonnal bizalmat egy kutyának sem, míg nem ismerted ki őket! Mindegyik más-más eset, emiatt máshogyan kell hozzáállni. Ne úgy állj hozzá, mintha a sajátjaid lennének, mert akkor jobb ha telefonálsz az ügyeletre, hogy készítsék neked a tetanuszt.
2012. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem... Igen, ettől félek, hogy hogy fogok én távolságot tartani tőlük, amikor kb mindet legszívesebben hazavinném. De tudom, hogy nem mindegyik kutya barátságos ott, ettől félek, hogy nem fogom tudni elsőre megkülönböztetni, hogy melyik az, melyik nem az.
2012. nov. 17. 17:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem te fogod eldönteni, melyiket viszed, hanem a gondozó :)
2012. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak saját kutyáid, akkor már bizonyos tapasztalataid vannak a kutyák reakcióját illetően. Ne úgy menj oda egy idegen kutyához, hogy egyből simogatod, próbálj semleges maradni, semmi szemkontaktus és várd meg azt, hogy ő közelítsen. A kezedet odatarthatod neki, hogy megszagolja. Ha barátkozni szerene, látni fogod a testtartásából és nyugodtan megsimogathatod. Hidd el, ha először mész a menhelyre, nem fognak olyan kutyához beosztani, ami estleg agresszív lenne.

Ha egy kennelben több kutya van, akkor ne vigyél jutalomfalatot, mert amiatt összeveszhetnek. Ha egy kutyus jut neked, akkor vihetsz. A menhelyi kutyák is pont annyira különbözőek, mint a gazdisok. Lesz olyan, aki egyből farokcsóválva követeli, hogy simogasd, de biztosan lesz olyan is, aki úgymond csak elfogadja, hogy ott vagy, de nem különösebben közeledik.

Taníthatod őket, persze, leszenk olyan kutyusok, akik nem ismerik a pórázt, vagy húznak, pörögnek rajta. Ha van rá lehetőség, akkor sétáltass. Nagy dolgok megtanítására nem lesz lehetőséged sajnos, de már az, hogy foglalkozik velük valaki pár órát nagyon sokat jelent.

Nem is tudom, miket írjak még. Kérdezz nyugodtan, én is önkénteskedem menhelyen már fél éve. Nagyon szeretem csinálni, szerintem neked is tetszeni fog! :)

2012. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem először a kutyáknak úgymond meg "meg kell szokniuk" mert először még nekik idegen leszel de ne félj mert biztos lesz 1 ember aki körbe vezet elmagyaráz dolgokat meg stb.
2012. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
No, hát a takarítást, ételosztást közösen csináltuk. Aztán végülis a szelídebbek közül én választottam sétáltatnivaló kutyát. A séta is jól sikerült. A kennelek nyitása/zárása a kicsit parás, hogy nehogy elfelejtsek zsilipelni a kinti futtató és a kennelek között.
2012. dec. 4. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!