Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova lehetne adni a kutyámat,...

Hova lehetne adni a kutyámat, ami nem menhely és jó helye lesz? Vannak ilyen szervezetek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves (labrador és nem tudom milyen) keverék kutyám. Fantasztikus adottságai vannak, és ezt nem azért mondom, mert az enyém, hanem szakembereknek is leesett az álluk, olyanokat tud és olyan gyorsan tanul. Sajnos azonban beállt egy élethelyzet, ami miatt valószínűleg nem tudjuk megtartani, és ezért hihetetlenül vérzik a szívem.

Az a helyzet, hogy becsúszott a baba, ami miatt eszünk ágában sem lett volna elvinni, azonban most jönnek a problémák. A 8. hónapba léptem és veszélyeztetett terhes lettem, ami azt jelenti, hogy nem kelhetek fel az ágyból, sokat vagyok kórházban is. A párom rengeteget dolgozik és most még minden házimunka, főzés, bevásárlás, ügyintézés, babaholmik beszerzése stb. csak rá hárul, és most már hetek óta nem tudunk a gyors pisi-kakin kívül foglalkozni a kutyával, így is szegény párom a végkimerültség határán.

A nagy baj, hogy ennek a kutyának hihetetlen mozgásigénye van, és még szellemileg is folyamatosan igényli, hogy képezzem, foglalkozzak vele (én tanítottam eddig is, velem járt suliba). Kezd befordulni, szomorú, rosszalkodással próbálja lekötni az energiáit, lázad, kezd kicsúszni az irányításunk alól stb. Ráadásul amióta ilyen gyenge vagyok, engem nem is fogad el falkavezérnek, védelmez, óv, de semmiben nem hallgat rám.

Nagyon aggódom érte, miközben tényleg fantasztikus kutya, a kiképző szerint munkakutyának kellene kiképezni (keresésben nagyon ügyes, 20 tárgy nevét ismeri névről és kb 5 perc alatt tanulja meg egy újét). Arra jutottunk, hogy boldogabb lenne, ha olyan helyen lenne, ahol foglalkoznak vele, mert kezd kikészülni, és ha megszületik a baba, ez csak rosszabb lesz. Ráadásul a bizalmunkat is kezdi elveszíteni, és nagyon félek, hogy a baba még féltékenységet is szül benne, és baj elsz belőle. Nagyon fáj, de ezt látom a legjobb megoldásnak.


Ismerősnek, családtagnak nem tudjuk odaadni. A fő kérdésem az lenne, hogy van-e olyan hely/ szervezet, ahova be lehet adni ilyen kutyát alapvető engedelmességi megfelelés után, ahol foglalkoznak vele, kiképezik és jó helye lesz, aztán akár "munkára is fogják"? Hol lehet ennek utánanézni? Vagy mi lenne a jó megoldás??? Segítsetek kérlek...



2012. nov. 11. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a kiképzőt kellene megkérdezni, hogy nem venné-e magához a kutyát, legalább addig, amíg rendeződik a helyzetetek. Vagy hátha ismer valakit, aki tudna és szeretne is dolgozni egy ilyen kutyával. Sajnos más ilyen szervezet nem igazán létezik.
2012. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
menhelyeknél szoktak lenni ideglenes befogadók, hivjátok fel őket mondjátok el mi a helyzet.. szerintem a baba megszületése után vissza tudnátok fogadni, a labradoroknak nem szokása a féltékenykedés - valójában inkább elképzelhető az hogy érzi mindkettőtőkön a feszültséget és ez rá is kihat, csak ugy mint a gyerekre ha érzi hogy a szülők feszültek...
2012. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Tele vannak a menhelyek gyerekszülés után lepasszolt kutyákkal. Száradjon ki a méhem, ha a gyerek miatt meg kéne válnom a kutyáimtól!
2012. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hely nincs, amiről álmodsz, hogy tökéletes otthon a kutyának, ráadásul azonnal. Keressetek neki szépen új gazdát, addig meg rakjátok be panzióba, vagy fizessetek valakit, aki sétáltatja.

Igazából amúgy még együtt is éreztem veled addig a pontig, hogy "és ha megszületik a baba, ez csak rosszabb lesz". Mert itt esett le, hogy neked nyolc hónapig eszedbe se jutott, hogy lesz egy gyereked a hiperaktív kutyád mellé, és nem fogod bírni. Amúgy szerintem akár bírhatnád is, ha akarnád, a gyerekkel is úgyis ki kell menni, közben dobálhatsz labdát a kutyának, meg adhatsz neki feladatokat, ehhez nem kell szuperanyunak lenni. Ha úgyis otthon vagy a gyerekkel egész nap, ott is taníthatod, dolgoztathatod, még a bevásárlást is hazacipelheti neked, imádni fogja, ha szeret dolgozni. De leviheted napi fél óra célzott fárasztásra, vannak erre technikák, amivel húsz perc alatt kikészíted agyilag is, csak utána kell járni. Vannak remek szakemberek is, akik segítenek a falkavezérség szinten tartásában, hogy ne legyen probléma ebből se. Szóval döntsd el, hogy most a gyerek miatt lepasszolod a kutyát, vagy inkább úgy veszed, hogy van egy nagyobb gyereked is, akivel foglalkozni kell, és valami ideiglenes megoldást keresel az elkövetkezendő két-három hónapra, vagy végleg lepattintod a kutyát (de az se lesz meg rövidebb idő alatt).

2012. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak köszönöm az értelmes választ, beszélni fogok az oktatóval, de nem hiszem, hogy be tudná fogadni, már így is sok van neki, de az ideiglenes gazdi lenne talán a legjobb megoldás!

Utolsó válaszolónak pedig ahelyett, hogy kifejteném mennyire undorító, szánalmas és mélységesen visszataszító megnyilvánulása van, és ahelyett, hogy azt kívánnám, hogy egyedül, magányosan haljon majd meg, mert ilyeneket mond, csak annyit mondok, hogy tanuljon meg olvasni. Ha a hosszú szöveget már nem is sikerült értelmezni ilyen szellemi kapacitással, akkor talán magából a kérdésből is kiderül, hogy NEM menhelyet keresek, ahova beadom megdögleni a kutyám, hanem egy olyan helyet, vagy személyt, aki mellett boldogabb lehet mint most, és kiaknázzák a képességeit. Gondolkozz el kicsit magadon, és egyetértek veled a méheddel kapcsolatban, amíg így gondolkozol.

2012. nov. 11. 20:54
 6/20 A kérdező kommentje:
bocsánat, azóta utolsó előtti...
2012. nov. 11. 20:56
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem említettem a menhelyet, másik gazdáról beszéltem.
2012. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Oké, sorry, látom, nem nekem szólt :)
2012. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát Akumi, te tovább tudtál "szimpatizálni" a kérdezővel, mint én. Nálam odáig tartott az együttérzés h: becsúszott a baba. Mert a gyerekek csak úgy a semmiből lesznek. Hát ja...
2012. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem örökre akarom "lepasszolni" a kutyát, hanem csak ideiglenes megoldást keresek. Iszonyatosan szeretem a kutyámat, de ez így senkinek sem jó, ő is csak szenved. És igen, belegondoltam, hogy lesz gyerekem a 8 hónap alatt, de akkor úgy gondoltam, hogy max 1-2 hónapot kell majd "kibírni" az első nehéz időszakban, amikor majd aludni nem lesz időnk, hullák leszünk stb. De így, hogy már régóta tart, és már most ki van szegény készülve, és nekünk sem jó így, és még rájön ki tuja mennyi...ez így már sok, és lépni kell valamit. Lehetőségek után nézek, hogy mi lenne a legjobb, nem kell rögtön támadni. És tudom, hogy hogy lehet rövid idő alatt is lefárasztani pl. rengeteget apportírozunk, keresünk. De erre most nincs lehetőség. A falkavezérség kapcsán pedig már segített szakember, de eddig nem sok eredményt látunk sajnos... egyre öntörvényűbb. Pedig még itthon is próbálok vele úgy foglalkozni, ahogy tudok (kerestetem vele a játékait, tanulunk újakat).
2012. nov. 11. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!