Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip pontosan milyen adatokat...

Chip pontosan milyen adatokat tartalmaz?

Figyelt kérdés
Oltásokat is? Örökbe fogadtunk egy kutyust 1 hónapja, gazdájánál vannak a papírok, és nem tudom felvenni vele a kapcsolatot.
2012. nov. 18. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Tulajdonos neve, címe, telefonszáma,a kutya neve, ivara. Oltásokat csak az oltási könyv bizonyíthatja.
2012. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A chipben a te, és a kutyáid adatai vannak.

Ha elveszik a kutya tőled, és nincs átírva a chipben a tulajdonváltás, akkor annak fogják visszajuttatni, akitől te örökbe fogadtad

2012. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A chip amúgy egészen pontosan egy számsort tartalmaz, amihez adatbázistól függően különféle adatok vannak hozzárendelve.

A petvetdatáról (ami a legelterjedtebb rendszer) ezt írják:

"Ezt az adatbázist 2005-ben eredetileg az Európai Uniós Állatútlevelek nyilvántartásra hozták létre, és tartalmazza az állat egyedi azonosítóit -mikrochip vagy tetoválás-, fõ jellemzőit, az útlevél kiadásához szükséges veszettség elleni oltások adatait, valamint az állattulajdonos adatait. "

2012. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy akumi mondja. A chip csak egy kódot tartalmaz, amit egy adatbázisban regisztrálnak és ekkor csatolják az adott kódhoz a különböző adatokat.

Tehát, ha a chip nincs regisztrálva az adatbázisban, olyan mintha nem is lenne.

2012. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

A chip (a jogszabály szerinti megnevezéssel transzporder) "csak" egy 15 jegyű szám és semmilyen adatot nem tartalmaz.

A beoltó állatorvos informatikai nyilvántartásba regisztrálja a számot és a hozzátartozó adatokat. Ha kiolvassák a chip adatait, akkor csak a számot tudják meg és ennek alapján a nyilvántartásból lehet visszakeresni a hozzátartozó adatokat. Van olyan hely, ahol bárki kereshet a szám alapján, de csak a kutyára vonatkozó néhány adat jelenik meg (faja, fajtája, ivara), a tulajdonosra vonatkozó adatokhoz belépésre jogosult állatorvos férhet hozzá. Azt nem tudom, hogy oltást -akárcsak a kötelezőt is- tartalmazza-e a nyilvántartás.

Ettől függetlenül a 2008. évi XLVI. törvény a jegyzők eboltással, ebnyilvántartással kapcsolatos feladatait a magánállatorvosokra ruházta, akiknek ezt az 1995. évi XCIV. törvény 32. § (4)-(6) bekezdése szerint kell végezniük. Ami a kérdés alatti indoklásban van, nos, a 164/2008. (XII.20.) FVM rendelet értelmében 2009. január 1-től az állata egészségügyi felügyeletét ellátó magánállatorvosnak köteles bejelenteni, ha az állata

- a három hónapos kort elérte,

- elhullott vagy elkóborolt, vagy

- új tulajdonoshoz került.

A változást az új tartási helyen az állata egészségügyi felügyeletét ellátó magánállatorvos felé az új tulajdonosnak is be kell jelentenie. A bejelentésnek tartalmaznia kell a veszettség elleni legutóbbi immunizálás helyszínét, időpontját és az immunizálást végző állatorvos kamarai bélyegzőjének számát és nevét is. A bejelentés történhet az oltási könyv bemutatásával is.

Tudom, hogy épp a papírok hiányoznak. De az Ön által választott állatorvos vélhetően tud segíteni, hiszen a nyilvántartási feladat az övé.

2012. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek a válaszolóktól és a kérdezőtől is, amiért látszólag ismételtem válaszokból!

Mikor írni kezdtem, még nem volt válasz, ezért írtam le mindent. Közbejött egy telefon, így mire elküldtem, többen megelőztek.

2012. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon cicki, mert az átíráshoz kell valami, ami bizonyítja a tulajdonjogodat. Így azt is mondhatják, hogy loptad, vagy találtad.
2012. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A tulajdonjogomat bizonyítja az örökbefogadói okirat.

Az a gond hogy az előző gazdi amerikai és már vissza is költöztek, csak kis ideig laktak itt. Az menhelyre áprilisban vitték be, ott látták az oltási könyvét és minden oltást megkapott, de ez nekem nem elég. Hiába írok emailt a gazdinak nem válaszol.

2012. nov. 18. 16:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak annyi az egész, hogy csináltatsz új oltási könyvet, és beadatod az oltásait. Jártam már így én is, hogy elkeveredett valahol a könyve, kapott újat és kész. Nem minden orvosa viszi be a chiphez az oltásokat.
2012. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!