Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó nevelési módszer?...

Ez jó nevelési módszer? Alkalmazhatom én is?

Figyelt kérdés

Minap voltam a helyi kutyafuttatón mint "megfigyelő". Szeretnék majd kiskutyát és ha minden jól megy jövőre kapok is egyet (csak még nem gyűlt össze a pénzem rá meg még nem érzem magam elég okosnak hozzá). Egyik barátnőmmel mentem ki akinek szintén van egy kiskutyája. Szokott ott lenni egy társaság akik úgy mindig kint vannak. Már párszor voltam kint velük. Az egyik kutya elcsatangolt a futtatón és hívásra bizony nem jött vissza. Kan kutyáról van szó (kis testű azt hiszem pincsi volt, de nem biztos még annyira nem vagyok fejlett fajta felismerés terén :). Először játszott a többi kutyával (de kölyök kutyák voltak ott most nem voltak még fél évesek sem az illető kutya meg már 2 szóval ivarérett) utána elkezdett szimatolgatni, pisilgetni és elég távolra ment (hosszú a futtató). Szólt a gazdája neki vagy kétszer, de nem jött. Elsétált a kutyához megfogta pórázra rakta hozta vissza, de nem hozzánk hanem kikötötte egy bokorhoz és ott hagyta aztán vissza sétált hozzánk. Hát egy jó félóráig-óráig még a futtatón voltunk és addig ott volt a kutya kikötve. Csak akkor ugatott amikor a gazdája egy másik kutyával játszott, de ő akkor sem foglalkozott vele. Mikor megkérdeztem tőle, hogy miért kötötte ki azt mondta azért, mert nem jött vissza. Evvel bünteti, hogy elkülöníti a falkából és nem lehet a többiekkel illetve nem foglalkozik vele senki. Azt mondta nem is fog hozzá szólni már csak holnap, vagy az esti etetésnél. Meg mondta, hogy a szuka kutyák miatt van most Ő is "meghülyülve". Azt is mondta, hogy nem bánja Ő ha elmegy a futtató végéig meg szaglászik, de jöjjön is vissza. Mondta, hogy ez hatásos lesz nála ez a nevelés. Amikor indultunk haza akkor se szólt a kutyához.

És tényleg mikor másnap is vissza mentem (kíváncsiságból, hogy hatásos-e) a kutya ugyanúgy játszott a többiekkel. Szaglászott (de a közelünkben olyan messzire nem ment) és amikor a futtató másik végén meglátott három kutyát elindult feléjük (mint utólag kiderült mind a három szuka kutya volt ezt egy másik ember mondta) és mikor szólt a gazdája, akkor első szóra vissza jött.


Szóval szerintetek ezt majd én is alkalmazhatom? Azt mondta a gazdája, hogy amúgy vissza szokott jönni, de ez az időszak őt is megzavarja.

Bocsi ha hosszú lett :)


2010. szept. 8. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
hát nem tudom, nekem nem túl szimpatikus ez a metódus. szerintem ha rendesen neveled a kutyád nem lesz ilyen gondod. én nem lennék erre képes.. kikötni a kutyát, utána más kutyájával játszani....
2010. szept. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó módszer, mostanában sokat alkalmazzák. Első nem tudom mi bajod van vele. A kutya nem fog belehalni ha nem foglalkoznak vele és a gazdája más kutyára is ránéz életében... Inkább verné meg vagy ne foglalkozna vele soha? Vannak kutyák akiknek nem elén az ejnyebejnye, sőt van amikor még ez sem, nem minden kutya alázatos és első szóra ugró és bizopny őket keményen kell fogni.

De azért kérdező ezzel nem lehet mindent megoldani, inkább olvasd el hozzá az egész könyvet.

2010. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! a módszer neve kizárás. Így utánanézhetsz a neten is. mostanában nagy divat, de vigyázni kell vele, nagyon erős büntetés. A legerősebb, amit csak kutya kaphat, mert a falka a mindene.
2010. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen utána néztem. Úgy láttam használják a kiképzők is és hogy tényleg hatásos. Amúgy azt mondta a gazdája, hogy csak 10 percre szokta elkülöníteni aztán vissza engedni és bizonyos időközönként magához hívni. Ha megint a szagok a fontosabb akkor megint kiköti. Ha jól emlékszem azt mondta azért volt most ilyen sokat a fánál mert ma már ez volt a második húzása és akkor nem büntette meg kellőképpen.
2010. szept. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!