Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat szeretném kivinni...

Kutyámat szeretném kivinni külföldre. Milyen papírok kellenek neki és mennyi időre teszik karanténba?

Figyelt kérdés
2006. nov. 2. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Érvényes oltási papírok kellenek és 2 hét a karantén.
2006. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Az egészségéről szóló hatósági állatorvosi igazolásra IS szüksége van.


Plusz jó tudni, hogy az utolsó oltást az utazás előtt legalább két héttel kapja meg, mert a megfelelő immunállapot kialakításához legalább ennyi időre van szükség.

2006. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Tapasztalatbol mondom: EU-n belul nem teszik karantenba a kutyat (kiveve Anglia ahol viszont vagy fel evre ugy hallottam mert ott meg nincs veszettseg...)


Viszont az allatorvosnak ki kell toltenie egy kutyautlevelet amit kerhetnek (illetve kulfoldon az otani allatorvosnak nyujt majd informaciot).

2007. máj. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én állandóan magammal viszem a kutyámat külföldre is.Az első aminek lennie kell a beültetett csip.Ennek a kódját beragasszák az állatútlevélbe.Az útlevél érvényessége a veszettség elleni oltás igazolása.Ezt mindig beírják.Csak Angliában van karantén,máshol nincs akadálya a beutazásnak.Nem árt magunkkal vinni az oltási lapját,habár a csip minden adatot tárol,és minden állatorvos hozzáfér.
2007. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az útlevél kell és chip a kutyusba.Attól függ,hogy hová utazol.Én Japánba akartam vinni a kutyust.A Japán követségen is voltam.Minden papírt kinyomtattak,ami az utszáshou kell,de ők sem tudták garantálni,hogy lesz-e karantén Japánban??? Járj utána,de ha jó fej az állatorvosod ő is segít.
2008. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!