Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám tüzel de nem hajlandó...

Kutyám tüzel de nem hajlandó párosodni. Pedig már a 10. napban van (elsö vércseptöl számitva) Ahányszor a kan akar közeledni ö rámordul és még verekedni is hajlandó a kannal, és szó szerint behuzza a farkát. Szerintetek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Már a 9. nap abbahagyta a vérzést és én ugy olvastam hogy ijenkor a legideálisabb.
2009. aug. 15. 21:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

A 9-12. napon kéne a kant felvennie. Ha felveszi.

Sokszor viszont a tüzelés első napjait nem veszed észre, ezért szoktak hormonvizsgálatot csinálni, ami nem azt jelenti, hogy kapna bármit, hanem csak egy vérvételből megnézik a hormonszintet. Ez alapján pontosan meg lehet mondani, hogy mikor kezdődik a tüzelés.

A mondjuk az első 3-4 napot nem vetted észre, akkor lehet hogy már túl van a termékeny időszakon.

A doki még most is meg tudja mondani, hogy kb. hányadik napon van.

Legközelebb megpróbálhattok egy másik kant, ha azt sem engedi, akkor mesterséges megtermékenyítés.

2009. aug. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

És még egy tanács.

Ha kutyát szeretnél tenyészteni, (nem tudom, hogy tenyészteni szeretnél-e tehát tenyészszemlés-e a kutya, megvannak-e a kötelező szűrései, kiváltottál-e kennelnevet, tehát törzskönyvesek lesznek a kölykök vagy csak szaporítassz) akkor érdemes egy olyan állatorvost keresni aki


1. ért a fajtához, tehát tudja a speciális betegségeit, szokásait, tehát fel van készülve belőle.


2. aki ért a tenyésztéshez. Tehát pl amikor mondtad neki, a fedeztetést akkor végigcsinálja a listát: vizsgálat herpesz teszt, oltás, a kan herpeszvizsgálata, hormonszint mérés


3. bármikor lehet hívni. Tehát ha tudja, hogy közeledik az ellés és éjszaka nem lesz elérhető, akkor megadja a helyettesítő kollégája számát, hogy ha bármi van akkor tudd hívni, ne kelljen ügyeletet keresgélned egy beakadt kutya miatt.

2009. aug. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Teljesen eltértetek a témátol .olvasd el még egyszer a kérdést és adj választ!
2009. aug. 16. 09:53
 14/32 A kérdező kommentje:
Most tudtok válaszolni vagy sem??????
2009. aug. 16. 09:55
 15/32 anonim ***** válasza:
Szerintem válaszoltak már páran te hisztis szaporító!
2009. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Én 07.21


Lehet, hogy nekem vannak értelmezési zavaraim, de szerintem válaszoltam neked. (és mások is.)

Még vissza is fogtam magam, mert tudom, ha tenyésztő lennél, akkor tisztában lennél ezekkel a dolgokkal (tenyésztési tanfolyam első óra), de a kutya érdekében szerintem normálisan válaszoltam.

Mi a probléma?


Nem én tehetek róla, hogy előzetes tájékozódás nélkül kezdesz hozzá a dologhoz. Nem én tehetek róla, hogy felkészületlen az állatorvosod. Nem én tehetek róla, hogy a kan gazdája is az.

Csak a kutyát sajnálom.

2009. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Hát persze hogy hisztizek te Pöccs.Mikor itt jösztök a szaporitó szarokkal hogy igy ne meg ugy ne szaporitsam .Basszus mit tartozik az rátok HMMM? Van kutyátok?Ivartalanitva van?Vagy csak szövegeltek(bocs van kivétel is)és nem tudtok semmit az állatvilágrol.Le merem fogadni hogy csak hörcsögötök van és kutyátok is az elsö oldal elsö két válaszolojátol kérdem hány éves? 7 netalán 8?
2009. aug. 16. 15:52
 18/32 A kérdező kommentje:
Aki nagy Álatvédö az katt erre a linkre : [link]
2009. aug. 16. 15:57
 19/32 A kérdező kommentje:
Ha megnéztétek akkor ba**ogassatok engem mert akarok pár kiskutyát amiknek persze megvan már a gazdi.
2009. aug. 16. 16:00
 20/32 anonim ***** válasza:

Képes vagy belinkelni az Earthlings-et annak ellenére, hogy szaporítani akarsz?

Mit áll neked feljebb, a rohadt életbe?

Voltál te már menhelyen életedben? Tudod te, mit jelent naponta 120 kutyával együtt dolgozni, és minden egyes nap a szemükbe nézni, hogy bocsi, nem én voltam az, aki leszaporítottalak, és aki "jó gazdához" adtalak? Hogy nem tehetek arról, hogy kidobtak az MO-asra? Hogy nem én kötöttelek láncra? Hogy nem én vertelek ripityára?


Ahelyett, hogy nevetséges kisgyerek módjára kötözködsz mindenkivel, talán nézz utána, mit jelent az, hogy tenyésztés!

Talán csináltasd meg a kutyádnak az orvosi szűréseket. A németjuhász egyik legjobban tönkretett fajta Magyarországon! Szinte nem látni olyan nj-t, aki ne lenne diszpláziás, vagy idős korára ízületi problémás!

Ne te oszd az észt, hanem nézz utána a tenyésztésnek!

[link]

2009. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!