Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudja emészteni teljesen...

Meg tudja emészteni teljesen a kutya a csontot?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt adtunk a kutyának jól megfőtt sertés bordákat. Nem egy habzsolós fajta, és a legtöbbet megrágta, de volt egy darab kb 6 centi hosszú, amin rágott egyet, aztán lenyelte úgy ahogy volt. Szerencsére nem akadt meg a torkán, viszont félek, hogy a beleiben megakadhat. Ezt későbbiek folyamán megemészti? Mert figyeljük a székletét, és eddig semmi csont maradványt nem termelt, nem úgy mint mikor csirke nyakat kapott. Viszont megy a hasa. Amúgy hetente ha kap csontot.

Illetve mik a tünetek, ha az a csont megakadt? (Mert nem puffadt, nem kedvetlen, ugyanúgy játékos, nem fáj a pocakja)



2012. nov. 19. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mekkora a kutya? Ha nagytestű, akkor a sertésborda nem valószínű, hogy gondot okozhat, bár kivételek lehetnek. Ha kistestű, akkor lehet baj. Ám ha gondot okoz, akkor az a kutyán meglátszik, kedvetlen lesz, nem eszik, esetleg véres széklete lesz. Úgy néz ki, hogy ha eddig nincs baj, akkor megúszta.
2012. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagytestű kutyáról van szó. És ha mondjuk levert lesz, vagy isten ments véres lesz a széklete, akkor egyből irány a doki?
2012. nov. 19. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly a kocsonyacsontokat adtam a kutyánknak (közepes testű).

Nem tudom azért-e, mert gyorsan behabzsolta, de utána sokszor előfordult, hogy másnap pár csontdarabot visszahányt.

Szerencsére baja nem lett tőle "csak" ez a hányás, de azóta csak minimális adagokban adom neki a sertéscsontot.

2012. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve meddig figyeljem neki ezt a dolgot? Szóval későbbiek folyamán, két hét vagy 1 hónap múlva is lehet neki ebből baja? Azért kérdeztem, hogy meg tudja-e teljesen emészteni?
2012. nov. 19. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Pár nap alatt kiderül minden. Annyi lehet a főtt borda hátránya, ha sokat kap, emésztetlenül távozna egy része, és székrekedése lehet.Az is előfordul sok csont etetésekor, hogy amit már nem tud megemészteni, kihányja.
2012. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sosem adnék seréscsontot. nagyon nehezen emészthető, és leül a gyomorban mint a homok. tegnapelőtt adtad, semmi tünet azóta sem, baja biztosan nem lett. én inkább vennék a helyedben marhacsontot, vagy az a térdporc a legjobb, azzal van, hogy 1 hétig is elbibelődnek. (elássák, előveszik:) )
2012. nov. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha levert lesz és véres széklet, akkor azonnal doki. De mint mások is megírták, megúszta. :)
2012. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi hiaba mentunk dokihoz. Nem tudnak segiteni.

De 10 evig tokeletesen egeszseges volt. Soha nem volt beteg.


A csontban vannak nyomelemek ,amik lugositjak az elfogyasztott hust,ami savasit. A kutya ragadozo allat: hust es csontot eszik.

2018. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!