Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A whippet nem nekem való?

A whippet nem nekem való?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a whippetet. Bár nem volt még sosem, tetszenek az agarak, de főleg a kisebb termetűek. A jellemük is aranyos. Lakásban élek, és igazából nagyon szeretnék egyet, csak egy a baj: a térdem műtve van, ezért nem tudok biciklizni.

A kérdésem az, hogy csak ilyen módon lehet lemozgatni az agarat? Van egy (futtatóhoz mérten) nagy futtató a közelben, ott órákig el lehetnénk, erre minden nap tudnék időt fordítani. Olyanokra gondoltam, hogy labda, frizbi, faág, akármi ami messzire elrepül, azzal is ki tudná futkosni az energiáit, és jól érezné magát? Vagy ez nem váltaná ki az "egyhuzamban futás" élményt? Végülis egy kicsit más típusú mozgás...


Csak akkor lenne végleges a döntésem, ha biztos lennék benne, hogy jól érezné magát a kutya mellettem, ezek mellett a feltételek mellett. Főleg olyanok válaszát várom, akiknek van/volt agaruk, vagy haladó kutyások:)

köszönöm!



2012. nov. 19. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az is megfelelne neki, amit írtál. De ha tanácsot kérsz kiképzőtől, lehet ő is tud adni valami tanácsot, hogy mit lehet még. Vagy elmehet vele időnként más is kerékpározni, pl. a párod vagy egy ismerősöd, aki ért a kutyához és akivel jól kijönnek.
2012. nov. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az agarak hihetetlenül lusták. Képesek lennének egész nap durmolni egy takaró alatt.


Egy barátomnak magyar agara van. A kutya egy nap kétszer magától lenyom egy sprintet és köszni szépen, onnantól csak sétálna. Azt viszont rengeteget - kivéve ha hideg van, akkor finnyázik - mint a legtöbb agár :).


Szóval ők maguknak elrohannak 2-3 alkalommal, onnantól séta, de azt órákig is. HA az megoldható a térdeddel, akkor semmi akadálya.

2012. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen elég, amit írtál. A frizbit nem ajánlom. Az nem agárnak való... a labda tökéletes, de még jobb, ha pecázol vele, azaz egy rongydarabot teszel egy hosszú kötél végére, a kötelet meg egy bot végére akasztod és lóbálod körbe körbe... na azt imádnia kell, ha igazi whippet (bár vannak akik kölyök korban még nem éreznek erre rá). Igaz a pecázást sem kell túlerőltetni. Elveszti az érdeklődését egy idő után. Heti egy tökéletesen elég.

8-10 hónapos koráig eleve nem is szabad edzeni (bicikli), futni meg végképp nem tudsz olyan gyorsan, a hosszú táv pedig nem nekik való, de fiatal korban tényleg elég annyi, amennyit maguktól futnak. Mondjuk az általad említett futtatóban.

2012. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, ahogy az előttem író is mondja, pecázás. Imádják.
2012. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha agarat veszel akkor kb macskát veszel, az én agaraimnak lassan látszik a sziluettje a kanapén a sok alvástól... :D

Amúgy a nálunk még labda sem kell a futáshoz elég ha úgy csinálsz mintha kéregetned vagy "megijeszted" és akkor futtatja saját magát, és így tényleg annyit fut amennyi jólesik neki.

Pecázni meg legtöbbször azokkal az agarakkal szoktak akiket később akarnak vinni coursingre vagy pályára, persze hobbiként is lehet csak nehogy hamar megunja.


Sok sikert hozzá, majd rájössz hogy egy agár nem agár! :P Nekem már 4 van pedig úgy kezdtem hogy csak egy lesz! :)

2012. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Az én whippetem is nagyon lusta, egész nap elfekszik a párnáján, ha nem zaklatom hogy most már mozogni is kellene valamit. Aztán az udvaron beindul, szemmel alig követhető vágtába kezd, fut néhány kört és beáll az ajtóba, hogy holnapig ne is zavarjam ilyenekkel :)

A labdázást az enyém nagyon szereti, egy teniszlabda pont jó, még morog is neki, ha elkapja.

2012. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!