Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítene valaki Jan Fennel...

Segítene valaki Jan Fennel által kidolgozott kutya"nevelés" gyakorlati megértésében?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni a könyvét, nagyszerű, csodálatos, és tisztán értelmesen le van írva a módszer lépésről lépésre.

A kiskutyám két hónapos múlt, és gondoltam elkezdem nála a nevelés bevezetését. Az ételt már úgy adom neki, ahogy leírja, viszont az öt perces szabállyal akadnak gondok...

Ugrál, próbálkozik, aztán lenyugszik. Hagyom had pihenjen, nyugodjon meg, és amikor úgy érzem itt az idő, akkor nagy lelkesen hívom. Van jutalom falat kedvesség minden. ÉS NEM! Megsértődött:) Vagy nem tudom... Ezt eddig kétszer próbáltam, mert lehet még túl kicsi hozzá. De miért nem jön?Vagyis egyszer jött, másodszor nem. Csak néz nagy szomorú szemekkel. Egyébként ha meglát máskor, és hívom, bevezettem egy jelet is, akkor jön, lelkesen. Most meg csak feküdt és nézett szomorú, és kicsit értetlen szemekkel.

LEhet még korai ez a "játék"? NEm akarom, hogy a kapcsolatunkban valami törés legyen.

Egyébként németjuhász...

A többiek is csinálják végig ezeket a lépéseket a kutyával igaz?


2009. aug. 15. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olvasd tovább, mert külön kitér a kölykökre is valamelyik fejezetben ;o)
2009. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) a felénél járok, amit eddig találtam a kölykökről: azok idősebbek voltak, többen voltak, és eleve volt már velük probléma:) mert végig rongálták a házat:) Arra eddig nem találtam semmi tanácsot, hogy az ilyen picikkel is lehet esetleg ezt a szabályt. Biztos a kitartással van a gond igaz? Vagyis az enyémmel...:) de amikor meglát és nekem szalad sűrű farkcsóválások közepette... hát nehéz ellenállni...
2009. aug. 16. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan fejezet is, ami olyan kölyökkutyákkal foglalkozik, akik még nincsenek elrontva. Egyébként szerintem nem megsértődik, hanem manipulálni akar. Mutasd neki, hogy te nem mész bele a játékába, ha "megsértődik", akkor sem. De ez csak egy vélemény, nem ismerem a kutyádat, úgyhogy inkább várj még egy kicsit a többi válaszra.
2009. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, hát nem zúdulnak a válaszok:) nehéz dolog ez. Türelem türelem... de nehéz úgy nevelni, amikor én csak este vagyok vele, mert egész nap dolgozok... a kisöcsémmel meg azt csinál amit akar... de pár nap és szabin leszek... talán sikerül "betörnöm", és a hétköznapokban meg csak emlékeztetnem kell rá, hogy ki a főnök...

Jaj egyébként a Tanuljunk meg kutyául című könyvét olvasom. a másikat nem kaptam meg sehol...:(Azért várom még mindig a személye tapasztalatokat, meg ötleteket:) és köszönöm a választ:)

2009. aug. 17. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!