Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Képes-e egy kutya kutyabarát...

Képes-e egy kutya kutyabarát nevelés mellett a szimulálásra?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy a kutyánk betegnek tetteti magát. Már különböző orvosok is megmondták, hogy semmi baja, de mégis amikor nem foglalkozunk vele, akkor elfut a hátsó kertbe, és elkezd vonyítani? Abból gondolom még, hogy szimulál, hogy vonyítás közbe ha pl elkezdek kiabálni az etetés miatt, azonnal farokcsóválva szalad, vagy ha más kutya ugat akkor boldogan visszaugat neki... Szóval képes-e sajnáltati magát?
2009. szept. 16. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Képes betegnek tettetni magát, hogy elérje ami akar. Sok helyen olvastam és megbízom a forrásokban és el tudom képzelni a kutyákról, hogy ennyire okosak. Bár a vonyítás még nem betegség,e gyszerű figyelemfelhívás. De van olyan kutya akinak a "lába fáj" vagy hasonló.

Ha a kutyabarát nevelés alatt azt érted, hogy tudod és nem sajnálod, hogy a kutyáknak vezérre van szükségük és arra, hogy tudják, te vagy a domináns és nincsen elkényeztetve, akkor nem tudom miért csinálja ezt. Lehet hogy próbálkozik meddig mehet el.

2009. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem simán csak szimulál hogy foglalkozzatok vele, és magára hivja a figyelmet:)

barátnöm mesélte, hogy a kutyája egyszer látta hogy mennek el a gaziék otthonról, és felemelte a jobb első lábát, mintha nagyon fájna neki, még háromlábazott is... persze a barátnőmék egyböl mentek oda: "jajj kiskutyám mi a baj????" csóvált, örült, majd fél perc mulva felemelte a bal első lábát, mintha az fájna nagyon:):):)

2009. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizony képesek a szimulálásra. Az én kutyámnak egyszer fájt a lába (elvágta valami), és akkor egy pár napig bent maradhatott a lakásban. Azóta is, ha be szeretne jönni a lakásba 3 lábon ugrál oda hozzánk :D Amikor beengedjük, persze már semmi baja, rohangál, játszik :))
2009. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi több helyen is jártunk a kutyussal, kapott a sántítására gyógyszeres kezeléseket, de semmi... Mindig akkor kezdett sántítani, amikor főztem, füvetnyírtunk, vagy éppen valamiért nem foglalkoztunk vele 2-3 órán keresztül... aztán amikor simogattuk hirtelen "vigyorogni" kezdett, és a lábának sem volt semmi baja. Kezdtük azt hinni, hogy szimulál, minden erre mutatott, aztán az ötödik orvos (ez nem vicc!!) a többi meghúzódott, rándult, stb dolog helyett, 2 hónap után ajánlotta hogy röntgenezzük meg. Ekkor derült ki hogy közepes diszpláziája van, és bűntudatom van, amiért pár hónapja ráfogtam hogy szimulál :( Szűrt szülőktől van nem is gondoltam hogy ilyen baj lehet.

Én is kinézem a kutyákból hogy vannak ilyen értelmesek, lehet az én kutyámban is valamennyi, hisz tudja hogy "ha fáj, s*gg nyalás van", mert sajnáljuk szegényemet :) Most meg pláne, de a vizsgálat óta minden tünete elmúlt.

Ha eddig nem ilyeneknél jártatok volna, akkor vigyétek el, egy jól felszerelt klinikára, ahol tapasztaltabb, sokat látott, elismert orvosok vannak, lehet ajánlanak olyan vizsgálatot, ami eddig másnak eszébe sem jutott.

Vérvételen volt már? Nem olcsó, de sok mindent ki lehet deríteni belőle.

2009. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem a kutyák képtelenek a szimulálásra .

viszont ,sok szeparációs stressz szindróma ( tök hülye szó )

ilyen :)

a figyelmedet akarja felkelteni, sok benne az energia, próbáld ki :

fárazd le minden nap legalább 1 × ,de ha 2 × az sem baj ( reggel -este )kaját csak a fárasztás után fél órával kapjon !

és egy hét mulva meglátod ,hogy megváltozik :)

a kutya nem tervez előre, csupán csak használja az eszét !

olyant tesz ,ami felkelti a figyelmetek,és máris elérte célját.

a fáradt ,jóllakodt kutya nem fog vonyítani ! ez tuti !

2009. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!