Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor kutyának lenyírhatom...

Komondor kutyának lenyírhatom a szőrét?

Figyelt kérdés
Nagyon koszos és elhanyagolt, szeretném lenyírni a szőrét, mert még filcesedni sem tud neki a sok beleragadt ágtól, bogáncstól, stb. Lenyírhatom a szőrét, vagy ártok vele neki?
2008. máj. 25. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ok ha lenyirod. Az ido sokkal jobb, nem fog megfazni. Azonban a szeme korul nehogy megnyird!!!!! A fejet hagyd ki a nyirasbol. Ha megis nyirkalnal arra is, csak szep lassan tedd. Ezt ugy ertem, hogy csak kicsit es a szemet mindenkeppen takarja a raszta!

Remelem szepen rendbe jon majd.

2008. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is le szoktuk őket nyírni és nagyon hálásak érte! :) De nehogy géppel akard, ha van juhnyíró-olló a közelben, az a legjobb, de egy sima nagyolló is megteszi...A gép meghúzhatja neki és esetleg elveszti a türelmét. Megharapni nem fog(gondolom te vagy a gazdája),mert elég jámbor fajta, de egy életre megutálhatja a nyírást.
2008. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Le persze,csak a szeménél hagyd meg annyira a szőrt hogy eltakarja,nehogy megvakuljon :S

Állítólag megvakulhat...

2008. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem kéne idáig hagyni fajulni a szőrzetének az állapotát.A kutyákat nem kell nyírni,csak ha szükséges.És most az
2008. máj. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kommenthez:Láttál már komondort?Még ha csak 3-4 centi a szőre, már akkor filcesedik össze..Tudod, hogy tanyasi kutya? Hát hogy nézzen ki egy tanyán, vagy egy kertes háznál..neki az a természetes! Nem fajult idáig, csak ilyenkor segít neki az ember a nyírással, ha meleg van. A juhokat is lenyírjuk tavasszal,annak is érdekes dolgok szoktak lenni a gyapjában...ezzel mi a baj?
2008. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy igen. mi a pulinak nyirtuk a szőrét és utánna nagyon szép lett.
2008. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az én kutyám, hanem egy lovarda kutyája. köszönöm a válaszokat. A szeménél tényleg nem szabad?
2008. máj. 26. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!én mondtam a szemes dolgot...igen enm szabad,met a hirtelen jött fény nem tesz jót a retinájának.Eddig belelógott a szőr és kevesebb fény szűrődött át rajta,mostmeg hirtelen sok fénby ömlik be a kis szemébe...kösd be a szemedet 10 percre majd fordulj a nap felé és vedd le.Na olyan érzés lesz szegénynek!Puszy:Bea
2008. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!