Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ienek a válaszolók...

Miért ienek a válaszolók néhány gazdival?

Figyelt kérdés

Sokan írnak kiskutyákkal kapcsolatos kérdéseket,és sokan tök lekezelik a kérdezőt,leszidják,meg bombázzák "NE SZAPORÍTS" feliratokkal.Miért,azért mert valaki szeretne egy két kiskutyát,már szaporító,gonosz ember?

Tudom hogy a lenézőkkel nem kell foglalkozni,de engem nagyon bosszant,hogy egy kérdés alapján sokszor megítélnek,és leírnak az emberek.

Tudom,hogy ez benne van a pakliban egy ilyen kérdezős oldalon,de akkor is. :S


2009. aug. 15. 23:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
95%

Rengeteg kiskutya árválkodik menhelyeken, vagy akár utcán. Mi van, ha a kedves szaporító-jelöltnek nem 1-2, hanem mondjuk 8-9 kutyát sikerül összehozatnia? Annyi nem kell neki, az biztos. Mi van, ha nem kell senkinek a többi kölyök, még ingyen sem? Kirakja az utcára vagy földhözcsapja? Ha valakinek kell 1-2 kiskutya miért nem megy a menhelyre és hoz el 1-2t? Azzal életet ment meg, ráadásul vannak ott gyönyörű, fatatiszta kutyák is.

Személy szerint az ilyen jellegű "örökbefogadás" híve vagyok.

2009. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
93%

Talán azt indoklást is el kéne olvasni... Azért jönnek rögtön evvel, mert elegük van már a sok tájékozatlan emberből, aki akkor is ragaszkodik a téves igazához ha a kutyája beledöglik... :(

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__366708-miert-..

2009. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
89%
Miért szerinted az mi ,ha nem szaporítás ha szeretne "egy-két" kiskutyát??Jó,hogy úgy mondják.De te nem tudod,mennyi árva kutyus van a menhelyen,mennyi genetikai hibával szemved az után sok-sok kutya,mennyi kutyát rugdosnak meg,mennyi kutya éhezik azért mertpár ember akart egy-két kiskutyát amiből lett vagy 7 ,de senkinek se kellett,mert keverék így jön a menhely,alatás utcára dobás.Igy is már szinte mindhol vannak kutyák és szinte már lassan mindenhol lesznek kiskutyák.És mivel borzatóan,tudatlan,felelőtlen,szapoítok jönnek ide,így nem tudjuk,ki jó-és ki "gonosz.És nem lehet azt mondani:"HOgy drága jóember légy oly kedves és ne szaporíts vagyis ne akarj egy-két kiskutyát,előre is köszi".Jó elisemerem tényleg van egy két ember aki túlzásba viszi,de sokkal több az elenkező gazdi,aki tudatan és szapoírt így mi csak ennyit tudunk tenni.
2009. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy akik csak "szeretnének kiskutyát" nincsenek tisztában ennek az orvosi, kutyatenyésztési hátterével, men gondolják végig, hogy nem egy-két kiskutya lesz és a többinek a sorsát sem gondolják végig.

Aztán jöbbek itt nagyon gyakran a kérdések, hogy mit csináljak, senkinek nem kellenek a kölykök, mit csináljak nem jönnek ki a kiskutyák és hörög a szukám, mit csináljak már 3 kölyök elpusztult... stb.

Hogy beteg a kutyám fél éves és diszpláziás, mit csináljak 80 ezer a szemműtétje, nem is tudtam, hoyg ilyet is örökölhet, mert a mamája egészséges volt....

És azok aki ezeket a problémákat látják előre, már százszor elmondták a figyelmeztetésüket persze, hogy elkeseredettek lesznek.

És általában ezek azok az emberek is akikre maradnak aztán a kölykök.

Hidd el, nem olcsó kutyáim vannak. és keverékeim menhelyről, ahová rendszeresen kijárok.

Ne tudd meg hányan jönnek kiskutyákat leadni, mert nem ilyennek képzelték a dolgot, keverék almokat leadni, mert nem kellenek senkinek és hányszor kell kidobott kutyákat összeszedni.


Aki kutyát szeretne vagy vegyen rendes egészséges, törzskönyves fajtatisztát, vagy fogadjon örökbe. de ne gyártson magának kutyákat. Nem perecről van szó hanem élőlényekről.

2009. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

Igen,én ezt értem,hogy vannak ilyen problémák,és együtt érzek,de mivan ha én nem olyan szaporító vagyok?

Tehát nekem az a bajom h nem is ismernek,nem tudják mi a célom a dologgal,és ennek ellenére leírnak és lekezelnek.És ha tudni akarjátok,ha 8-9 kiskutya születne,azokért is vállalnám a felelősséget,és addig nem nyugodnék,amíg jó helyre nem kerülnének tőlem.

És szerintem 1-2 kiskuty még nem szaporítás.

2009. aug. 15. 23:16
 6/67 anonim ***** válasza:
84%
Ebbe nagyon nincs igazad.Tudod Te mennyi ember gonoldja így??És épp ezért szaporítás.
2009. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
81%

És a 8-9 kiskutyának hény kölyke lesz, ha a gazdik csak 1-2 kölyköt akarnak tőlük?


Minek? Ezt magarázd meg nekem légyszíves. hogy minek?

2009. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:

Másik dolog meg az,hogy azért valljuk be:kinek van pénze a mai helyzetben több tíz meg száz ezres kutyára?Mikor örül az ember,hogy tud élni.Persze aki jól keres annak van,de nekem ilyenre nincs keret.Ezt most nem megbántésból mondom,csak nekem ez a véleményem.

Aztán meg az:szivem szerint én is örökbefogadnék,de vannak fenntartásaim.Méghozzá azért,mert az ismerőseimnek is mind menhelyi kutyáik vannak,és mindegyikkel rengeteg probléma van,és a magaviseletük sem példás.

Ezekután sajna nekem nincs mersze elhozni egy kutyuk,azzal áltatni,hogy jó helye lesz,és 1 hónap mulva visszavinni.

2009. aug. 15. 23:24
 9/67 anonim ***** válasza:
93%
Akár egy akár tíz kiskutya születik törzskönyv nélküli, szűretlen kutyáktól, az szaporítás. Az igazi tenyésztők nem ilyen helyeken kérdezősködnek, hogy már 3 órája ellik a szuka, de még mindig nincs kölyök, és a többi. Aki tenyésztő az tudja a dolgát, tud segíteni a szukának, vagy ha nem akkor első dolga kihívni az orvost. A szaporítással az a baj, hogy a legtöbben tudatlanságból csinálják. Ha tisztában lennének a következményekkel, hogy a szuka belehalhat, a kiskutyákat nem tudják elpasszolni, akkor szerintem nem fognának bele. Csak sajnos a legtöbben arra is lusták, hogy elolvassanak egy könyvet a témáról vagy utánanéznének az interneten. Az ilyen tudatlanságból eredően pedig rengeteg egészségügyi, szociális problémákkal kell szembenézni a kölyköknek.
2009. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
23:20-as: csakhogy annak a 8-9 kiskutyának nem lesz kölyke,vagy legalábbis nem nálam,mert én nem nemtörődöm ebmer vagyok.ÉN segítenék a kutyuknak gazdit találni
2009. aug. 15. 23:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!