Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket ez nem idegesít (Staffi)?

Titeket ez nem idegesít (Staffi)?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, hogy jajj a yorki, vagy a csivava, vagy a spániel, mikor mi a divatkutya éppen, és ez milyen gááááz...stb.


DE szerintem most meg a staffi lett divatkutya, ami sokkal gázabb. Mert lehet h nem igaz h egy vérengző vadállat meg aranyosak...stb. De szerintem egy csomó hozzá nem értő ember tart, mert keménynk látszik tőle, és tök agresszív a kutyája, mert nem tudja megnevelni. ÉS ennek hatására megint az lesz, h agresszív harci kutyának fogják titulálni szegényeket, pedig csak az emberek hülyék...


Ez pont az,h a yorkik idegbetegek, holott csak a gazdájuknak nem való bonyolultabb állat az ékszerteknősnél.


Nektek mi a véleményetek?



2012. nov. 21. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sajnos elég sok kutyafajtánál van így, hogy csak azért mert cuki vagy divatkutya lett belőle olyat vesz. Aztán meg nem tudja megnevelni, lemozgatni stb. Mindez azért van mert felelőtlenek és leginkább önzők az emberek.
2012. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez a dolog nem csak nálunk van, pl a szlovák testvéreinknél be akarják az összes ilyesmi kutyát tiltani, korlátozni.

De ha megnézel egy amerikai állatmentős filmet akkor a műsorban szereplő kutyák 80%-a valami bull féle.

Az ilyen kutyatartók zöméről azt gondolom hogy csak azért tartja mert "kiegyenlíteni" akarja valamely hiányosságát, ha meg baj van a kutyával már pedig lesz mert akárhogy nézzük nem egyszerű hozott anyaggal dolgozik a hozzá nem értő gazda, akkor is ráhagyja mert hogy "ez harci kutya ennek az a dolga hogy ilyen legyen", egészen addig amíg a családból valakit meg nem támad, mert akkor a gazda lesz legjobban felháborodva és volt-nincs "harci kutya".


Ha meglátnék egy ilyen kutyást (hál'égnek felénk csak normális emberek laknak átlag kutyákkal kop-kop-kop) akkor sokkal nagyobb lenne bennem a készültség mint ha egy akármi más jönne szembe, pláne ha látom hogy az "felvágós" fajta.


Nem tudom hirtelen mi lenne erre a jó megoldás, mert a tiltásokkal csak a legvégsőbb esetben értek egyet.

A fejekben kéne rendet rakni.

2012. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó csak érted, egy yorki max megszaggatja a gatyádat, de a sok hülye akaratlanul elvadítja a staffikat, és ők jóval nagyobb kárt tehetnek. Aztán nem az lesz a híradóba, h felelőtlen gazda kutyája támadott, hanem h harcikutya megtámadta a 6 éves kisfiút....
2012. nov. 21. 11:51
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Ne szeretem egyik fajtát sem. De tényleg rengeteg amstaff van az utcákon, és igen, idegesít, mert legtöbbször fiatal, nagyon vagánynak TŰNŐ emberkék mellett, akik nem értenek hozzá, és egy yorki bőven sok lenne nekik.

És az még inkább zavar, hogy például a környékünkön van egy darab zárt futtató, ahová sokan járnak, de mi is, és a normálisabb emberek mennek egy kört, ha látják, hogy foglalt. Vagy megkérdezik, hogy bejöhetnek-e, eddig maradunk, stb. De a telepen lakó amstaffosok kérdezés nélkül bejönnek, elengedik a kutyájukat, milyen erős, úgysem lesz baja alapon. Persze 10-ből 9 kant tart, ivartalanítva nincsen, és amikor rámászik az én kutyámra, aki kilóban és méretben is kétszer akkora, akkor hiába kérem, hogy csináljon valamit a kutyájával, nem csinál semmit. Persze az enyém leb.sz neki kettőt, kicsit megrágcsálja a másik kutyát, és utána ő az agresszív, holott csak megvédi magát. És ez azért idegesít fel, mert lehetne ésszel is csinálni, és nem bejönni, aztán vagánykodni a kutyával.

2012. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen eggyet értek veled kérdező


De ez eddig is így volt. Multkor találkoztam az állateledelesnél egy pici pittel(vagy hasonlóval) Mondtam neki hogy milyen cuki.. Erre a válasz az volt hogy majd meglátjuk nagynak milyen cuki lesz. Hozzáteszem hogy ez egy 140centi magas hülyegyerek volt.


De kutyasulikba látok már piteket és stafikat és tökre örülök ennek a fejlődésnek.

2012. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát én ismerek egy párt, akik kifejezetten ilyen jellegű kutyákat mentenek. Szaporítóktól, menhelyről, utcáról. És ők értenek hozzá, és iszoyat édesek a kutyáik, és ezért szomorít el, h mindegyiknek ilyennek kéne lennie, erre a sok bunkó, meg csak farokhosszbításnak tartja! (Még a nők is!)
2012. nov. 21. 12:10
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk pedig egyre több lett az agresszív kezelhetetlen német juhász. Most valamiért úgy érzem megint ez lesz a következő amit újra felkapnak. Nekem amstaffom van. 23 éves lány vagyok, ivartalanított a szukám, sportolok vele, és kutyaiskolába járok. Nekem is elegem van a menőző staff tulajokból akik képesek leállni velem kötözködni, hogy az övék úgyis legyőzné az enyémet, holott csak elmentünk mellettük, és hozzá sem szóltam. Nem tudom némelyik ember mit képzel magáról. Én azért választottam ilyen kutyát mert illik az életstílusomhoz, és az elején beláttam, hogy nem fog könnyen menni a nevelés ezért szakemberhez mentem vele, mert valahol el kell kezdeni :)
2012. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A nj-t hagyjuk is! Rettegek tőlük. eddig 3 kutya támadt meg engem, mind a 3 nj volt... pedig nem is féltem azelőtt egyáltalán a kutyáktól. Nem tudom, miért van ez, pedig elvileg azoknak normális kutyáknak kéne lenniük...
2012. nov. 21. 13:08
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen normális kutyának kellene lenni, ami ugyanúgy nevelés kérdése. Magyarországon a statisztikák szerint legtöbbször a német juhászok, és német juhász keverékek támadnak emberre, és nem a pit-ek asmtaffok.

[link]

2012. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jó mjuk nj-t is leggyakrabban falu végin kicsi kertben, rövid láncon tartanak, v munkakutyának. Namost utóbbi nem támad emberre, előbbi meg megkattan szegény...


Én csak amiatt aggódom, h a sok felelőtlen staffi meg pit szerű kutyatartó miatt megint rossz híre lesz ezeknek a fajtáknak, pedig már pont kezdett jobb hírük lenni.

2012. nov. 21. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!