Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyáma...

Hogyan szoktassam rá a kutyámat, hogyne ráncigálja ki a rongyokat a kutyaházból?

Figyelt kérdés
Lassan jön a tél, a kutyám viszont semmilyen szövetet, szőnyeget nem tűr meg a házában. Próbálkoztam már a leszögeléssel is, de addig rángatja, tépi, míg kiszakad a helyéről, kirángatja az udvarra, majd az udvar közepén ráfekszik. A dolog érdekessége, hogy éjszakára viszont bemegy az üres házba, és ott alszik. Nem akarom, hogy megfázzon, valami jó tipp kellene, mit tudnék berakni a házba, ami kissé melegebb lenne, vagy hogyan szigeteljem le, hogy ne fázzon meg?
2012. nov. 21. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
ha fából van a kutyaház a legtutibb megoldás h odaszögeled :) nekem csak ez vált be :D
2012. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hungarocell kívülről vagy belülről nagyon jó megoldás... És nem tudom a rongyokkal mit csinálj, ragassz le egy alap szőnyeget a padlóra, vagy ilyesmi.
2012. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első: leszögeltem, addig tépte, míg engedett a rongy. Most szőnyegpadló darabot vágtam bele, de azt is kitépte, de már ki van harapva az is a közepénél... Valami megoldás kellene.
2012. nov. 21. 11:52
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!


Ne tegyél be rongyot, és meg van oldva a probléma!!


Én diófalevelet használok, nagyon sokat :) kb 30 cm vastagon. De jó a szalma is. De a dió távol tartja a bolhát!

2012. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a szalmát tudom ajánlani. A kutya jól bele tudja vackolni magát, sokkal jobban melegíti, mint egy takaró. Az én kutyám is minden párnát, pokrócót szétszed, kihúzza a házából, a szalmát meg csak épp egy kicsit túrja ki, de az elég minimális.
2012. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Diófalevél... igen az ilyen férgekre halálos, emberre állatra nem, de azért nem biztos hogy ezt raknám alá.

Amúgy ha ennyire nem akarja azt a rongyot akkor hagyd rá, olyasmi gumit mint ami a kocsiba van?

2012. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha jó az alja a háznak és fából van, ne tegyél be semmit. Nincs értelme. Szalmát megpróbálhatod, de pl az én nagytestű, hosszú szőrű kutyám azt is kikotorta. Annyit engedett, hogy papírdobozokat tettem be. Mikor szétcincálta, akkor kapott újat.
2012. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
minden kutya más, neked kell kitapasztalnod, h mi válik be nála. kölyökkorában az enyém is kivette belőle a plédet és szétcincálta, majd otthagyta az udvaron. a tippek jók, minddel próbálkozhatsz. nálunk a hungarocell vált be, tegyél rá huzatot, így kevésbé fogja szétrágni és jobban melegít, mert textillel érintkezik a kutya, nem a hungarocell felületével. fedd be teljesen vmilyen anyaggal és varrd rá. nálunk ez vált be, de a vastag kartonpapírrétegek is jók lehetnek, majd meglátod, melyiket részesíti előnyben. mi a kutyaól bejáratára tettünk sűrű szalagfüggönyt, ettől akadálytalanul be tud bújni és jó melegen tartja az ólat. azt nem szedte le. ha egyik sem válna be, akkor hagyd úgy, ahogy van. mivel így is bebújik éjszakánként, valószínűleg nem fázik.
2012. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha maga a ház szigetelt, akkor egyenlőre ne rakjál be semmit, hisz úgyis kiszedi :D az ajtóra viszont rakjál hőfogó függönyt!
2012. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!