Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van pitbull kutyusa...

Akinek van pitbull kutyusa leírná, hogy milyen ez a fajta? : ) )

Figyelt kérdés
Nagyon beleszerelmesedtem ebbe a fajtába. Most szeretnék venni vagy örökbe fogadni egyet. Akinek van vagy volt az a nevelésről és a tulajdonságairól írna néhány szót?: DD Tudom, hogy NEM csak harci kutya. Van egy Cane Corso-nk és régen az is harci kutya volt. Nekünk egy bárgyú borjú : DD
2012. nov. 21. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedves, okos, inteligens DE fontos hogy ne nőjön a fejedre, ne akarjon uralkodni, és időben szocializáld, jó helyről hozd.Gyerekeket imádja, idegenekkel elvan, macskákkal is-is de a kutyákkal lehet agresszív, érdemes kutyaiskolába vinni.


Nekem is van, kutyaovis lesz, gyönyörű brindle.

2012. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fannybaba8 ***** válasza:
49%
Hát ha nem volt még kutyád akkor ne ő legyen a választásod.Nem jó első kutyának.Tapasztalt gazdit igényel.Pitbull ő egy kemény kutya.Bár én imádom őket nekem is az van.Nehéz őket néha kezelni.De imádnak mozogni, dolgozni, játszani, túrázni, tanulni.Nagyon erős, atletikus kutyák.Jó házőrzők.Nagyobb gyerekek mellé ajánlom. Más állatokkal jó kijön (Kutya, macska, tengerimalac) De a vele ugyanolyan nemű kutyákkal domináns.Korán el kell kezdeni a tanítását és kordában kell tartani.Az az a kutya amelyiknek nem szabad megengedni túl sok mindent.Mert ha egyszer megengedsz neki valamit amit nem kéne arról nagyon nehéz leszoktatni. Következetes nevelésre van szüksége nagyon fontos a korai szocializáció és a gazdájával való jó kontaktus. Nagyon hűséges és mindig a gazdája kedvében szeretne járni. Nem viselkedik bizalmatlanul az idegen emberekkel de ha családtagjai veszélybe kerülnek habozás nélkül cselekszik. Kenneltartásra nem alkalmas mivel nagy mozgásigényű kutya.
2012. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem első kutya lenne a háznál. : DDD Most is van a családban 5 kutya. Persze nem egy háznál. : DDD Köszönöm a válaszokat: )
2012. nov. 29. 17:00
 4/9 Szimcsike03 válasza:
rős felépítésű kutya, marmagasság 46-56 centiméter, testtömege 30-45 kilogramm. Koponyája széles, háta rövid és izmos, mellkasa mély, ágyéka feszes. Végtagjai izmosak, erőteljes csontozatúak. Szőre rövid, sűrű, fényes. Általában szemüknél valamelyik szemük fekete foltos. De Valamennyi elismert kutyaszínben tenyésztik, fehérrel keverve. Alomszáma: 4-8 kiskutya. Várható élettartam: 10-14 év............Hihetetlenül bátor és elszánt. Viadalokra tenyésztették ki, azokban az országokban, ahol nincs betiltva, őrző-védőnek is használják. Bár sokak szerint agresszív, kevés foglalkozással kiküszöbölhetők a kellemetlen viselkedészavarok. Sok foglalkozást nem igényel de azért azt szereti, ha szelíden megsimogatják a hasát. Gyermekszerető, hűséges és odaadó, feltéve, ha jól bánnak vele. Tanulékony, figyelmes, szófogadó és mindent megtesz a gazdájáért.
2012. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
itt egy leírás: [link]
2013. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt pitbullom.

Abszolút mondhatom,hogy a top 3ban szerepel.

Intelligens ,okos , értelmes.

A gazdától függ milyenné teszed. :)

Fontos,hogy jó helyről szerezd be ténylegesen ,hiszen az öröklött dolgok között ,lehetséges,hogy előfordul úgymond " ideggyenge " egyed is.

Sok-mindenre figyelnék választásnál,pld megkérdezném,milyen az alomtársaival,szülőket is megnézve természetesen a viselkedésüket.

Iskolába mindenképpen vinném,egyrészt jobban összeszoktok ,megtanulsz elsősorban te mindent utána játszva lehet tanulni.

Őrző védőre azért nem vinném,mert a génjében benne van,tehát ha arról van szó,megvéd. :)

Az engedelmességre viszont nagy hangsúlyt fektetnék.

Nem fogod megbánni ha magadhoz veszel egy ilyen fajtát :-)

Sok sikert a továbbiakban is számotokra :)

2013. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az hogy vannak kutyák a családban nem jelent hozzáértés is.Mindenképpen kutyasulival együtt javasolnám,hogy irányítható,másokat nem veszélyeztető ebed legyen.Mert lehet,hogy cukor falat egy jó gazda kezében,de a fajtajellegzetességeket akkor sem szabad elfelejteni.
2013. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, van és lesz is. Corsom is volt, meg kell mondjam a két kutya nem összehasonlítható. Ha már harc, akkor a pitnek még mindig van olyan állománya ahol erre szelektálnak és a magyar pitek túlnyomó többségénél az ősök legkésőbb 3.-4. generációjában található ilyen kutya (tisztavérű pitekről beszélek, nem expresszes stafford meg egyéb keverékekről).


Ami előny, hogy értelmes, motiválható, zsákmányos és gazdafüggő. A hátrány a kutyázás. Bár itt mémmé nőtte ki magát az hogy "nevelés kérdése", de hidd el, egy felnőtt pit egy idegen kutyát főleg ha az azonos ivarú, mérettől függetlenül ellenségnek tekint és így is bánik vele, bárhogyan neveled. Persze vannak kivételek, de arra nagyon ne blazírozz hogy a te kutyád ilyen lesz. Ha kölyökként más kutyákkal együtt nő fel, akkor azokkal ellesz meg azokat elfogadhatja, de ennyi, és még őket se lehet felügyelet nélkül együtt hagyni vele. Sétánál nélkülözhetetlen tartozék a feszítőfa, sok öngyilkos, a pit szájába rohanó eb életét megmentheti.


Kutyaiskolában ha feladat van akkor meg tudod vele csinálni hogy arra koncentráljon, ne a többi kutyára, de ettől még az marad, ami: pit.


Lehet itt nekem jönni a Cerbivel: láttam már őket, láttam már két cerbis kutyát összemenni úgy hogy hiába dobálták őket kannával, akkor már nem foglalkoztak vele, a feszítőfa volt az ami őket szétválasztotta.


Ha udvaron tartod, akkor ami fontos: kerítés. Nagyon nagyot ugrik és jól is mászik, valamint elég szökős fajta, tehát az olyan legyen hogy benn tartsa. Mind az ő, mint a te, mind a többi kutya érdekében.

2013. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!:) A kutyasulira én is gondoltam meg arra is, hogy a többi kutya között nőne fel:) Igazából előbb azon kéne gondolkodnom ,hogy hol veszek kis pitbullt:/
2013. ápr. 2. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!