Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skótjuhász megfelelő lenne?

Skótjuhász megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Lakásba venném, napi 3-3.5 óra mozgás mellett, amiből 1 óra intenzív és agyi fárasztás lenne. Sok kutyás van a közelben (a skótjuci semmi a fölöttünk lévő bernáthoz...), szóval lehetne kutyatársaság is, mert van a közelben kutyafuttató, és amúgy is...

Hétvégén tudunk ejteni nagyobb kirándulásokat a közeli tavaknál, illetve a Kő-hegynél.


A szőr nem különösebben fontos.


2012. nov. 21. 15:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha ez nem jönne be, szóban forgó fajták még a golden és a sheltie. :)
2012. nov. 21. 15:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Simán :) Mondjuk én lakásba tuti, hogy sheltie-t vennék, de 3-3.5 óra mozgás mellé simán mehet egy skót juhászkutya is szerintem :)
2012. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy sheltie lesz, mert gondolom, kisebb szőrmennyiséggel jár, de nem is igazán amiatt.

Hanem, mert ha jól olvasom, egészségesebb.


Igaz?



Köszi, értékelve vagy.

2012. nov. 21. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Első vagyok, a skót juhászoknál 3 örökletes betegség szokott előfordulni.Másolom:

"Collie Eye Anomaly (CEA): születési rendellenesség a kutya szemében, mely vaksághoz vezet.

- Progresszív retinaatrófia (PRA): a látóideghártya sorvadása.

- Csípőízületi dysplasia (HD): a kutya csípőizületének problémája, mely abban nyilvánul meg, hogy a combcsont feje nem illeszkedik megfelelően a csípőízüleit vápába. Ez a kutya mozgását jelentős mértékben zavarja, túlhaladott állapotában operációt igényel."

Sheltie-knél sajnos nem tudom, hogy milyen örökletes betegségek vannak, de egyébként, ha rendes tenyésztőtől veszel, ahol szűrve vannak és így nem foghatsz mellé egyik fajtával sem.

2012. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem mind a kettő van, collie és sheltie is. Szerintem nekem nagy mázlim van de skótom egészségesebb mint a 2 sheltie. Sheltienél nagyon gyakori az allergia így pl csirkés tápok alapból kilőve (nekem mind a 2 allergiás rá)

a colliem semmire nem allergiás, igazi vas gyomra van :)

Ha kell mind a két fajtára tudok neked kennelt ajánlani privátban.

2012. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 21. 15:41
 7/10 anonim ***** válasza:

collieban azért nem csak ezek vannak... MDR1, DM, vese diszplázia

sheltieben meg szív problémák, ugyanazok a szem betegségek mint collieban, patella, MDR1

Alapból meg kell választani honnan veszi az ember a kutyát, vannak egészségesebb és kevésbé egészséges vonalak.

2012. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi lakásban tartjuk. Rengeteg séta, és szőrtenger. Ez a két kulcsszó hozzá, de egy rendkívül kedves, jól tanítható kutyafajta. A környék sztár kutyája, mindenki ismeri és szereti.

Ha kíváncsi vagy rá, nézd meg: mandula.blogger.hu

Ott elég jól összefoglaltam a tényeket :)

2012. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem colliem van, most lesz 2 éves. Szerintem jó választás lakásba is, mert nyugodt, csendes kutyák, a sheltiek sokkal ugatósabbak. Az egészség igazából attól függ honnan veszed, én nem merném ezt kijelenteni, hogy a sheltiek egészségesebbek, csak ott kevesebb a szaporító, akitől beteg kutyát vehetnél. Tulajdonképpen jó választás a skót, rengeteg jó tulajdonságuk van. Ha bármi kérdésed van, írj, szívesen válaszolok.
2012. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, jó választás lenne. A sheltiek szerintem sokkal pörgősebbek.

Bármelyik mellett döntesz, jól nézd meg, honnan veszel kutyát.

2012. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!