Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van a kutyáknál is tinédzser kor?

Manóka66 kérdése:

Van a kutyáknál is tinédzser kor?

Figyelt kérdés
Az én kutyám most 11hónapos.Pár hete kezdődött,de azt hittem ez csak átmeneti állapot.... Egyszerűen nem lehet vele bírni... Akaratos,önfejű lett! Kiskorában ragaszkodó volt és mindenre hallgatott amire megtanítottam.. De most sem hívőszóra nem jön,és olyanokat csinál amit soha... Szétszedi az útjába kerülő papírokat,felmegy az ülőre,leszed dolgokat az asztalról... Mit tegyek,hogy újra a régi legyen? Már annyi minden megpróbáltam,hogy fegyelmezzem,de nem érdekli semmi.. Ugyan-úgy csinálja tovább... Segítsetek!
2012. nov. 22. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha kutyaiskolába viszed és hozzáértő segítségét kéred. Így láthatatlanban nem ad neked senki tuti-tippet. Talán mégis ... Olvasd el a Hogyan legyek falkavezér című cikket a cerberos suli oldalán.
2012. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szacsiga ***** válasza:

IGEN. Kamaszodik. Elkezdett dominálni. Ki akarja vívni a falkavezérséget. Most kell a tettek mezejére lépni és nevelni.


Ajánlom Jan Fennel: Kutyapszihológia című emészthető, könnyű olvasmányt.

2012. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sippara ***** válasza:
Van bizony. Brutális. Tanulás (nem neki, főleg neked!), gyakorlás (egyrészt szellemileg, fizikailag fárasztja, másrészt a sok gyakorlással te is nagyobb kontrollt nyersz a kutya felett) és falkavezérség (Már írtak könyvet és még fognak is párat, tessék mindet elolvasni és kitartóan próbálkozni!)!
2012. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,és a tanácsokat!
2012. nov. 22. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!