Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom eldönteni, hogy...

Honnan tudom eldönteni, hogy egy adott fajtán bellül melyik a legjobb tenyésztő?

Figyelt kérdés
Dobiról lenne szó, de nem tudok dönteni,melyik kennelt válasszam. Mivel munkakutya,ezt is szem előtt tartom,de elsősorban kiállítási céllal venném.
2009. aug. 16. 15:46
 1/9 anonim válasza:
100%
véleményem szerint először a szülők kiállitási eredményeit kell figyelembe venned, és hogy rendelkezzenek munka vizsgával is... mivel a dobi német fajta, nemárt ha az ősök között minnél több van az anyaországból.
2009. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok sok utánajárással tudok csak megállapítani,hogy Neked melyik tenyésztő az igazi.

Vedd fel azokkal a kontaktot akiket jónak tartasz,ne szégyelj beszélgetni a szándékodról,nyugodtan megkérdezheted neki mi a véleménye a másik kennelről,tenyésztőről stb...

Illetve még nézz szét fórumokon,és beszélgess olyan dobisokkal,akik jó helyről vették a kutyáikat,ők is biztos tudnak pár szót mondani arról,hogy milyen a tenyésztő.

Illetve az eredmények sok mindent elárulnak.

2009. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsotokat!
2009. aug. 16. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az előttem szólóknak teljesen igaza van


meg ha vannak kölykök akkor látogass el többször ahhoz a kennelhez és nézzd meg többször őket pl: h milyen a jellemük

2009. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt dobim. Először is az előttem szólóknak maximálisan igazuk van. Annyival kiegészíteném, hogy nem elég ha csak a szülők eredményeit megnézed. Azt is nézd meg és tudakold meg, meddig éltek a szülők, dédszülőkig mennyi közös ős van (elég nagy dobik között a beltenyészet). Rendesen nézd meg a kicsiket, ha nem értesz hozzájuk vigyél magaddal olyat aki igen, fordított harapás megállapítása stb. Interneten is nézz körül dobis porálokon, hogy mit írnak egyes tenyésztőkről, mik az általános vélemények stb. Nézd meg melyik párosításokból kerülnek ki a legnagyob valószínűséggel díjnyertes kölykök. Ne feledd mindig az apa génjei a dominánsak, az nem biztos, hogy baj ha az anya csak tenyész szemlés. Remélem tudtam még segíteni 28/F
2009. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
olvasgass itt is : [link]
2009. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jajj,köszönöm a tanácsotokat! Igyekszem őket megfogadni :)
2009. aug. 17. 06:52
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


Írj nekem mailt és megbeszéljük!

Nem vagyok tenyésztő senkihez nem húzok, és én szerkesztem azt a bizonyos olcsokutya oldalt. keress rá a neten.


ÍRJ!

2009. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi,hogy írtál, ment a levél :) Remélem, tudsz segíteni!

2009. aug. 17. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!