Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk?...

Milyen kutyát válasszunk? Melyik legjobb baba mellé?

Figyelt kérdés
A férjem pit-et vagy cane corso-t szeretne,én meg boxer bolond vagyok. Lehet hogy bevállalunk 2kutyát,vagy egyiket sem és akkor lesz egy ari keverék.
2009. aug. 16. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a boxer,mert az körül rajongja és "védi" a gyerekeket.Ha kettőt akartok akkor legyen még a corso.Egy keverékkel is jól jártok,de a fajtatisztának nagyjából lehet tudni milyen lesz a természete,persze ha nem szaporítótól veszed.A keverékeknek is megmondják h milyen a természete a menhelyen,de otthon már nem biztos h úgy fog viselkedni.Bár ők a leghálásabb kutyák,de nekem van két fajtatiszta és egy menhelyi keverék kutyám,de valahogy benne nem tudok annyira megbízni,mint aki kölyök kora óta velem van fajtatisztába.De ez végül is a ti döntésetek.
2009. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
Fehér Pincsi legyen ! :-) Aranyos, és gyerekbarát is !
2009. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Tisztázzuk a pithez engedély kell nem különösebben javasolnám gyerek mellé, bár nem túl barátságtalan kutya csak nagyon erős jellemű gazdi kell neki. Nekem Amerikai Staffordshire terrierem van ezt több helyről is tudom + tapasztalat, hogy jó a gyerekek mellé egy erős kezű határozott gazdival. Innen tudtok jó minőségű kutyust is venni: [link] megfizethető áron, nem tömeggyártás folyik.

A Boxert nem ismerem, kettőt ilyen jellegű kutyákból, főleg ha nem vagytok tapasztalt kutyások nem javasolnék.

Remélem tudtam segíteni 28/F

2009. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A férjemnek volt pit-e (ő azt mondta az volt)egy kicsit tartok ezektől a kutyáktól. Nekem boxerem,nem akarom hogy e miatt harag legyen köztünk. Baba,boxer,corso,megférnének egymással(persze kölyköt vennénk)vagy maradjon a keverék?
2009. aug. 16. 16:57
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Hát, amennyiben van 100-120 ezretek egy fajtatiszta, tenyésztőtől vásárolandó kutyára, bátran. A staffi, a pit, a corso is jó gyerekek mellé, persze határozott, erős, következetes nevelés mellett. A boxer is nagyon jó családi kutya.

Expresszes, negyvenezer forintos, szaporított kutyát felejtsétek el ( [link]

Ha keveréket választotok, 2 életet mentetek meg, és segítetek a menhelyeknek illetve az állatvédelemnek.

Legyen fajtatiszta, vagy csak egy kis, árokpartról felnyalábolt keverék, jó nevelés és szeretet mellet bármelyik választás 10-15 év örömet fog jelenteni.

Én inkább a menhelyes keveréket ajánlom, de ez mindenkinek a saját szívügye.

Amúgy van boxer fajtamentés is. Kölykök nem nagyon fordulnak meg, viszont a felnőttek között is van olyan, akit a gondozók biztonsággal tudnak örökbe adni gyerekek mellé is. Így ötvözitek a fajta szeretetet és a menhelyes mentést is :).

[link]

2009. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
boxer, cane corso
2009. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem boxert válassz, nekem is van egy és imádja a gyerekeket, lehet dögönyözni, még ha meghúzzák a fülét sem kap oda, inkább tovább áll, de ez inkább nevelés kérdése.
2009. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A párom hajlik a boxer felé,de fehéret szeretne. Ám legyen!
2009. aug. 16. 22:04
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Baba mellé kutyát venni csak annak ajánlott aki legalább évek óta aktívan kutyázik!


Pláne ezeket a "nehéz" fajtákat amiket felsoroltál. Egyszerűen képtelenség hogy baba mellett legyen annyi időd hogy megfelelő nevelést kapjon és megfelelően legyen szocializálva!


Ez csak egy jótanács, mert sok hasonlót láttam már. Gyerek mellé kezdő ne vegyen kutyát, mert abból csak a gond van mindenki számára!

2009. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kutya téren nem vagyok kezdő,gyerek téren igen. Csak az utóbbi 2évben nem volt kutyám mióta Pesten laktam. Előtte mindig volt,boxer is.
2009. aug. 17. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!