Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az argentin dog ( csibészeltet...

Az argentin dog ( csibészeltetéssel ) jó házőrző?

Figyelt kérdés
tudom hogy a vaddisznó,puma,jaguár vadászatára tenyésztették ki de hallottam hogy jó házőrző is ez igaz?
2012. nov. 24. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az őrző-védő képzésnek (ha azt érted csibészeltetés alatt) semmi köze a házőrzéshez, ahhoz ösztön kell. Az agrentin dog, mint vadászkutya, alapvetően relatíve kevés házőrző ösztönnel rendelkezik. Persze az egyes egyedek eltérnek ilyen szempontból is, de ha házőrző kutyát akarsz, vegyél olyat, amit erre tenyésztettek, az a tuti.
2012. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszod esetleg tudsz ajánlani pár jó házőrzőt ?
2012. nov. 24. 18:38
 3/7 A kérdező kommentje:
egyébként apumnak van (15 éves) stafford kutyája ők harcikutyák úgyhogy nincs bennük házőrzési ösztön mégis ( persze kiképezték) nagyon jó házőrző volt ez hogy lehet ? vagy ez náluk néhány egyednél van ? amúgy szerintem ők is jó házőrzők vagy rosszul hiszem ?
2012. nov. 24. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden fajtánál előfordulhatnak olyan egyedek, amik jó házőrzők. Ha biztosra akarsz menni, akkor pásztorkutyát vegyél (amúgy ne, mert riasztót, azt nem tudják megmérgezni sem), kaukázusit, kuvaszt, vagy hasonlót, de csak ha elég tökös vagy egy ilyen kaliberű kutyához - és ezt vedd komolyan, nem a levegőbe beszélek; ha egy keményebb kutya elkezd önállósodni, annak általában nincs jó vége.
2012. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tudom apumnak is volt már száz és száz ilyen kutyája pásztor, roti, staffi úgyhogy ő is segítene nevelni. egyébként be tanítanám arra hogy idegentől ne csak tőlem vegye el az ételt. a pásztor kutyák sajnos az én nagyon hülye ízlésem miatt nem nagyon tetszik inkább az ilyen rövidszőrű staffi féle :)
2012. nov. 24. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem argentin dog van, a szüleit a gazdája konkrétan villanypásztor mögött tartja, annyira komolyan veszik a házőrzést, hogy néha már inkább visszafogni kell őket. A miénkről még nem tudok nyilatkozni, mert csak 4 hónapos. De hidd el hogy remek házőrzők, csodálatos, okos, kedves állatok, de csak akkor ha foglalkoznak velük. Nem kell csibészeltetni, anélkül is őrzik a területüket.
2014. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!