Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kiskutyámat megtámad...

4 hónapos kiskutyámat megtámadta egy felnőtt Argentin dog felnőtt volt, lesz lelki baja neki?

Figyelt kérdés
Seb nincs rajta. A gyerek akivel volt olyan laza volt ,mondja nem bántja a kutyája de az rajta feküdt hörgött ,támadott. Szegénykém meg hanyatt feküdt és tehetetlen voltam.. Nem akarom, hogy verekedjen :(

2012. nov. 20. 14:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ilyenkor teendő ?
2012. nov. 20. 14:42
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy tehetetlen voltál?.. Nem értem az ilyet. Ott a gazdája szólsz neki hogy hívja be a kutyáját és kész.


Probléma lehet belőle igen, de nem tudjuk hogy milyen volt a helyzet nem tudom mióta kutyázol simán lehet hogy túl reagálod a helyzetet.


Nekem már megvolt az első beszólás hogy mért verekedtetem a kutyáimat az utcán.. miközben azok csak játszottak ergó az utcán sétáló hölgy félreértette a helyzetet..

2012. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Vagy tartani fog a kutyáktól, vagy nem. Igyekezz egyméretű, kedves kutyák társaságába vinni, minél többször.
2012. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
28%
Az hagyján, de nekem a múlt hónapban a gyerekemet támadta meg a játszótéren egy pitbull...
2012. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nő vagyok. 27 éve kutyázom , tisztában vagyok azzal,hogy lehet baja..

A srác meg nagyképű szenvtelen suhanc volt ha így jobb ez a kifejezés rá .. IGEN SZÓLTAM neki !

Nem tehetetlenség ha valaki nem bírja leszedni azt a nagy kutyát.. Már ne haragudj.. Álltunk egy helyben esti séta közepette és a srác elengedte a kutyáját.

Ahogy rohant felénk a kutyája , már kérdeztem is tőle,hogy nem bántja a kicsit? Erre ő áá nem . Sosem senkit. Abban a pillanatban már támadott is a kutya hozzáteszem az enyém 4 hónapos kint sincs a foga és csak játszik . A gyerek csak sétált ,meg megállt és nézte mit csinál a kutyája. Mondtam neki szedd már hiszen kicsi 4 hónapos a kutyám. Erre ő. Csak befenyítette rendre utasította. Akkor ért hozzám a párom,mondtam neki mi történt . Ideges vagyok ,mert nem tudom megtegyem a szükséges feljelentést vagy sem ,illetve mennyire felejtődik el nála.

2012. nov. 20. 15:04
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.. mindenkinek ment a kezecske.
2012. nov. 20. 15:05
 7/17 anonim ***** válasza:

Úgy értette hogy a te kutyádat fenyítette be?

Milyen a te kutyád?

És hol a vad tigris anyaösztön? Azt nem érdekli hogy nő vagy, az az argentin dogot is félresöpri.

Na jó bocs nem akarlak megbántani, de inkább neked lett ebből bajod sem mint a kutyának, meg azon is múlik hogy utána te mit reagálsz.

Ha a kutyában az rögzül hogy te megvéded (falkavezérnek ez a dolga) akkor az jó.

Amúgy ez jó lecke volt arra hogy hogy ha ilyen kutyát látsz pláne gyerekkel akkor kerüld el.

Mert szerintem a gyerekek ahogy balhé van bepánikolnak, és még csak rontanak a helyzeten, vagy csak néznek ki a fejükből ahogy ő is tette.

2012. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Attól, hogy feljelented, a kutyádnak nem lesz jobb. Nem értem, miért kell ennyire drasztikusan hozzáállni? Az én kutyámat is támadta meg más eb, de nem lett sem testi, sem lelki baja. Pedig ő már felnőtt volt. És hozzáteszem, argentin dog méretű, mégis egy pitbull ment neki. Kölyökkorban előbb feldolgozza az ilyesmit.
2012. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy dolgozza fel előbb kölyökkorban. Inkább megtanulja, hogy megtámadják az idegen kutyák. Minél előbb találkozzon más kutyákkal is, hogy szocializált legyen rendesen.
2012. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ egy kölyök kutya idegrendszerétől, hogy ezt a szitut hogyan dolgozza fel. Lehetőségek: félni fog a kutyáktól, támad, mielőtt szerinte őt támadnák, lepereg róla az egész.

Emiatt általában azt szokták ajánlani, lehetőleg kicsi kölyökkel el kell kerülni az ilyen eseteket. Megtörtént, innentől igyekezz normális kutyaközösségbe vinni .

2012. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!