Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát ajánlatok?

Milyen fajtájú kutyát ajánlatok?

Figyelt kérdés
Nagy kertje van a házunknak, időm is van gondozni a kutyut, és mindenképpen valami középtermetűt szeretnénk, akit egy picit egyedül is hagyhatunk, nem túl nagy mozgásigényű, okos, könnyen tanul. :) Szerintetek milyen fajta lenne ideális?

2012. nov. 24. 21:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Berni pásztort ne! Egyáltalán nem igaz az, hogy egyedül lehet hagyni, nekünk is az van. Kell vele foglalkozni, rengeteget, mert nagyon okos, sétálni kell vele járni, napi 3-4 kilóméter legalább, plusz a kertben játék. A szőrét (ha tényleg igazi berni, nem pedig valami "olcsó"berni), kb. 1 órán keresztül kell fésülni heti 5x, hogy szép legyen. És persze nagyon makacs, így első kutyának nem ajánlanám. Főleg, hogy ha szagot fog, akkor néha meg-meg ránt, hiába szépen sétál.

A labradorral is sokat kell foglalkozni, neki is feladatot kell adni.

Szerintem egy szetter lenne jó, vagy esetleg valami terrier keverék, és akkor nem lenne kicsi, hanem közepes méretű. Vagy egy német juhász keverék se rossz választás. De itt egy oldal ahol beállíthatod, hogy milyen igényeknek feleljen meg a kutya, és a végén ami marad, abból tudsz választani:-)

2012. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Jajj a link lemaradt:-D

[link]

2012. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
köszi 12es!
2012. dec. 30. 10:26
 14/22 anonim ***** válasza:

Golden retriever és Német juhászt ajánlok neked.Mind a ketten nagyon könnyen tanulnak,elég nekik napi x1 séta.

Jó házőrzők is !!!

Remélem tudtam neked segiteni :)

2012. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok.Amugy a tacskó is nagyon okos,hűséges.Őket egér-vadászatra használták régen. :))
2012. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Jázi&Csenge ***** válasza:

Kérdező, első kutya lesz?

Ha igen, akkor nj-t ne ajánlgassatok neki, válaszolók!

A német juhászkutya kemény munkakutya, határozott, tapasztalt embert, következetes nevelést, sok-sok foglalkozást, nagy sétákat, alapos fizikai-szellemi lefárasztást igényel. Szerintem ezt te nem igazán tudod megoldani, kérdező.

A berni pásztorról csak annyit, hogy nem éppen közepes termetű :) Az viszont igaz, hogy elég okosak, és egyáltalán nem nagy a mozgásigényük, kissé lomhák, szeretnek lustálkodni, és megfelelő nevelés esetén lehet őket egyedül is hagyni, nem azok a tipikus házatszétdöntö kutyák, de bármi előfordulhat, az egyeden sok múlik, nem lehet általánosítani. Nekem egy ilyen bernim volt, tökéletesen ráillettek azok a tulajdonságok, amiket felsoroltam. Soha életében nem rágott szét egy cipőt sem :) Tehát, amint láthatjátok, nem értek igazán egyet a 11-es válaszolóval, aki szerint nehéz lefárasztani egy bernit...én még nem találkoztam hiperaktív berni pásztorral :) A miénk speciel annyi sétától, amit a 11-es írt, már behalt volna :D De a szőrével tényleg foglalkozni kell, valóban nem keveset! A makacsságról már én is hallottam, de a mi kutyusunk egy angyal volt, első szóra engedelmeskedett, esze ágában sem volt makacskodni...tehát ez is egyedfüggő. Első kutyának valóban nem biztos, hogy tökéletes választás, de jobb, mint mondjuk egy német juhász :)

Labradort se vegyél, kérdező, energikus, aktív, viszonylag nehezen lefárasztható vadászkutyák, és nem épp a legkönnyebb nevelni egy labit, könnyű elrontani, nem egy példát tudnék rá felsorolni, tehát ez tapasztalat. A szőrével ugyan nem kell bajlódni, de akkor sem javaslom számodra a fajtát.

A golden retriever már jobb,nem rossz fajta Neked, mert szerintem könnyebben kezelhetőek, mint egy labi (de ez is egyedfüggő, mint mondtam, soha nem általánosíthat az ember), és kitűnő családi kutyák, végtelenül barátságosak, kellemes természetűek, de ők is úgyszintén sportos vadászkutyák, ezért a helyedben, kérdező, alaposan átgondolnám egy goldi tartását is, és itt már egy kis bunda is van, amivel foglalkozni kell. Ó, és a goldenek pocsék házörzők :D De összefoglalva akár javasolhatnám is a fajtát, ha gondolod, nézz utánuk a neten :)

Én szettert sem ajánlanék szívem szerint, mert ők is olyanok, mint a labradorok. Nagyon aktívak, sok mozgatás kell nekik (és ők is vadászkutyák), nem biztos, hogy Neked, és egyáltalán első kutyának jó ötlet egy szetter tartása. Itt is van szőr is... de azt meg kell hagyni, hogy okosak ezek az ebzetek :)


Hmm, és akkor kiket is ajánlanék?

-agarakat:

Róluk terjeng ugyan az, hogy az egyik legmakacsabb fajta, de szerintem ez tévhit, viszonylag sok agárral volt már tapasztalatom. Azt meg kell hagyni, hogy időt kell fordítani a képzésükre, nevelésükre, mert kicsitt lassú felfogásúak, de ez sem fajtajelleg. Találkoztam már nj-kat megszégyenítő agyacskával, észjáással renedelkező kis agárral is :) Nagyon kevés mozgatást igényelnek, esetleg hétvégéken ha kifutják magukat, a hét többi napján észrevehetetlenül elheverésznek a kanapén :) A rvsz. agarak (magyar agár, angol agár, whippet, olasz agár, stb.) nem problémásak szőrzet terén, a hoszzú szőrűekkel (pl. afgán agár) már van egy kis macera :)


Bár eredeti munkájukból adódóan sportosak, és viszonylag aktívak, azért ajánlanám őket is:

-rough collie (skót juhászkutya)

-ausztrál juhászkutya

Nagyon barátságos, szelíd fajták, könnyen kezelhetőek, intelligensek, könnyen taníthatóak, okosak, jó jelzőkutyák. Szeretnek mozogni, sportolni, de nem hiperaktívak, nem lefáraszthatatlanok. A szőrüket ápolni, gondozni kell, ez elvesz egy kis időt az életedből, de egyáltalán nem sokat! A colliek szőrét csak 2-3 hetente kell alaposan átfésülni, ha többször tennéd, ártanál is vele. mindössze a fülük mögötti szőrre kell jobban odafigyelni. Egyébként létezik rövidszőrű skót juhászkutya is, a smooth collie.


Most csak ők jutottak eszembe, de még írok fajtákat, ha tudok :)


Jöhetnek kisebb termetű ebek is?

2012. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Jázi&Csenge ***** válasza:
Ó, és az a link szerintem hülyeség...pl. olyanokat ír, hogy az agár nagy mozgásigényű, meg, hogy hosszú szőrű kutyát mindenképpen naponta, hetente többször kell fésülni, meg még sorolhatnám. Akik ezt az izét összeállították, azok nem sokat tudnak a kutyákról, a különböző fajtákról.
2012. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Bence6985 válasza:
Én pedig a Labradort ajánlom! Nekünk is az van és egy teljesen jól kezelhető nagyon okos fajtának tartom. 2 hónapos korától nálunk van és a kezdetek óta tanítjuk. Eszméletlen gyorsan tanul. Ha játék van ugrál, mint egy kecske, de ha "feladat" van akkor teljesen fegyelmezett. A gyerekeket imádja. Soha elő nem fordulhat, hogy bármiféle sérülést okozzon egy gyereknek. Viszont nagyon jó házőrző. Ha elég időt töltesz vele, az ugatásából tudod, hogy jött valaki, vagy csak jelez egy másik kutyának. Ok nélkül sohasem hangoskodik. A szomszéd két kutyája állandóan ugat akár van értelme akár nincs. Ha a mi Labrink ugat annak mindig van oka. Ha van időnk akkor sokat foglalkozunk vele, de ha nincs akkor nem. És akkor sincsen semmi baja. Ha nagyon unatkozik akkor gödröt kapar, vagy a labdájával rohangál. Mindig egy helyre piszkít! Nem csinálja össze az udvart mindenhol. A bundája igénytelen. Télen egy kicsit "koszosabb", de melegebb évszakokban, egy tavi úszás havonta, csodálatos bundát eredményez. Imád autózni. Minden tanítás nélkül, soha nem csinált az autóba. Ha ki kell mennie, az orrával bökdös. Erre soha nem tanítottuk! Ha családi kutyát akarsz akiben megbízhatsz, a Labradort válaszd! De csak fajtatisztát!És minél fiatalabbat! Szeresd, de legyél vele szigorú ha kell és mindig következetes! Már több fajta kutyám volt, de ennyire jó kutyám még soha!
2012. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Jázi&Csenge ***** válasza:

Utolsó: a kérdező nem szeretne nagy mozgásigényű kutyát (oké, igaz, az általam ajánlott collie és aussie sem éppen az az egész nap szundizós fajta általában), a labi pedig egy pörgős, aktív vadászkutya, és ha unatkozik,egyedül van, ő feltalálja magát...

Azt meg nem is értem, hogy "de csak fajtatisztát" és "minél fiatalabbat". Ha egyszer tk-ás fajtatiszta kutya, akkor általában 8-9 hetesen kerül a gazdihoz. Vagy félreértelmeztem valamit?

Kérdező, ha retrievert szeretnél esetleg, akkor sokkal inkább golden, mint labrador, de lehet, hogy ebben van némi saját vélemény is...


Kérdező: ha kisebb termetű kutyák is szóba jöhetnek, akkor a terriereket kerüld el, mert soha le nem merülő duracell elem van bennük, szinte lehetetlen őket lefárasztani, sokszor makacskodnak, képtelenek öt percig nyugton maradni, heves vérmérsékletűek.


Akiket ajánlanék (még):


-uszkárok

több méretből válogathatsz, van toy, törpe, közepes, óriás...:) Nagyon könnyen tanítható, intelligens kutyák, általában szeretik a gyerekeket, ezáltal jó családi kutyák, okosak, nem vészes a mozgásigényük, megfelelő lefárasztás mellett óriás uszkár is tartható panelben, bár a mérete miatt inkább előnyösebb a kisebbek valamelyikét beszerezni, ha panelban lakunk :) Az uszkárok szőrzetével sokat kell bajlódni...a kutyakozmetikusnak :D

Itt megtudhatsz többet az uszkárokról:

[link]

[link]

[link]

[link]


-shar-pei

nyugodt, türelmes, békés kutya, szereti a gyerekeket, jó családi kutya, kiváló alkalmazkodóképességű, ideális választás "lustább" és sportosabb életmódhoz is. Tanításának nehészsége átlagos, mert eszes fajta, de néha makacskodik és akartoskodik. Elég sok egészségügyi problémája van. Nincs nagy mozgásigénye.

Itt megtudhatsz többet róla:

[link]

[link]

[link]

[link]


-spanik :) (az angol cocker spánielt,az amerikai cocker spánielt, illetve a cavalier king charles spánielt javasolnám)

vadászkutyák, de mérsékelt aktivitással rendelkeznek, kifáraszthatók, nyugodtak, kellemes természetűek, barátságosak, gyerekekkel, fajtársakkal jól elvannak. Szőrüket heti rendszerességgel ápolni, kefélni kell. Okosak, viszonylag könnyen taníthatóak, de hajlamosak makacskodni.

Itt megtudhatsz többet is róluk:

(angol cocker:)

[link]

(amerikai cocker:)

[link]

(cavalier:)

[link]


A collie-hoz természetben, jellemben, mozgásigényben hasonló fajtákat ajánlok most:


-bearded collie

Végtelenül kedves, barátságos, gyermekszerető, hűséges kutya. Elég aktív, pörgős, de nem olyan nagyon nagy mozgásigényű, szerintem még pont belefér Neked (bár, ha meggondoljuk, ennyi erővel kb. egy labi sem lenne rossz társ Neked...hát, nem is tudom...gondold át). Neveléséhez nagy türelemre van szükség, mert igencsak szeleburdi, de okos, eredeti munkájából adódóan nem csak viszonylag aktív, hanem rendkívül intelligens is. Szőrével elég sokat kell foglalkozni, de nem hal bele az ember :)

Itt megtudhatsz róla többet:

[link]


-bobtail

Na, ő már nem biztos, hogy ideális neked, elég nagy a mozgásigénye, szerintem nagyobb, mint a skót juhászé és a bearded collie-é, de nem biztos.

Itt sokminden le van írva a fajtáról:

[link]


Igaz, már messze nem közepes termetűek, de minden szempontból ideális társakká válhatnak számodra a szelíd óriások, a berni pásztorkutya, és a szent bernáthegyi.


Esetleg még a francia és az angol bulldog érdekelne téged? Mert, bár problémásak, és nem a legkönnyebb őket tanítani, azért nem rossz választás számodra ez a két fajta.


Ó, és akkor belinkelek néhány hasznos oldalt a két retrieverről is:


-golden retriever: akit jobban ajánlok:

[link]

[link]

[link]

[link]


-labrador retriever: akit vonakodva bár, de ESETLEG ajánlok:

[link]

[link]

[link]


De ha esetleg több adatot megadnál arról, hogy hogyan élsz, mik a részletesebb követelményeid a jövőbeli kutyáddal kapcsolatban (pl. rövidszőrű, vagy hosszúszőrű legyen?), akkor könnyebb lenne a dolgunk, és akkor talán még én is tudnák ajánlani fajtákat. :)

2012. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
első kutya lesz. nem fontos hogy fajtiszta legyen, ha menhelyen találunk egy nyugodtabb, de élénk kutyát. valami könnyebben gondozható szőrű kutyára gondoltam, rövid vagy középhosszú szőr, ami nem csomósodik.
2012. dec. 30. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!