Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám nem...

Normális, hogy a kutyám nem szeret idegen kutyákkal játszani?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász-rottweiler szukám. Kétszer találkozott azonos nemű, hím kutyákkal, akik játszani akartak vele, és kergették. De otthon a kertben szinte "letámadja" a német dog kanunkat, általában elkapja az alsó állkapcsát vagy a "ráncait", közben játékosan morog, amit a nagy kutya békésen tűr. Van még egy tibeti spánielünk és egy tacskószerű kutyánk, velük is el-eljátszogat, az utóbbit dominánsabban. Ha idegen, barátságos kutyával engedjük össze, farok-behúzva fut, és "lányosan" ugat, hogy hagyja már békén. Egyszer játszott egy nagyon kicsi német dog kölyökkel (azt hiszem a mi dogunk fia) akkor kábé 2 hónapos volt. Kiskorában nemigen tudtuk kutyák közé vinni, mert az ismerős szomszédnak vagy nincs kutyája vagy agresszív, kutyaiskola pedig nincs a környéken. Ez lehet a gond?


(másik tippem, hogy naponta többször is kisebb túrákat teszünk meg, így eléggé ki van mozgatva, ezért nincs kedve játszani, de nem túl valószínű)


2012. nov. 25. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűen csak akkor játszik, ha ő tud kezdeményezni.
2012. nov. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhászom van, ő sem játszik senkivel, illetve csak nagyon ritkán, akiket kiskorától ismer, de egy kezemen tudom számolni, hánnyal játszik szépen, a többieket levegőnek nézi, vagy ha nem hagyják békén, csipkelődik. Szerintem jobb, mintha támadná őket agresszívan.
2012. nov. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bármily meglepő, a kutyáknak van egyéniségük :)))


a tiéd valószínűleg távolságtartó az idegenekkel, ezért nem barátkozik velük. lehet, hogy ha többször találkoznál ugyanazokkal a kutyákkal, akkor egy idő után felengedne, és velük is mókázni kezdene, de az is lehet, hogy kizárólag a saját falkájával bizalmaskodik. teljesen normális. ha egyéb gond nincs vele, akkor ne rágódj ezen.

2012. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van egyénisége, de nem emiatt nem szeret más kutyákkal játszani. Valószínűleg, mert nem volt elég jól szocializálva kiskorában.
2012. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Teljesen normális...nem minden kutya egyformán játékos.

Nekem szintén roti-nj keverékem van, ő ivaros kan :)

9 hónapos korában került hozzám, rá pár hétre már sok-sok kutyával játszott: birkózott (nagyon durván :D), futott kutyák előtt, kutyák után, pattogott a hátukon, ekkor még nem kimondottan dominancia miatt. Legdurvább volt, mikor egy ivaros kaukázusi kan hátára pattogott, az meg lenyomta a földre, Argos meg eltűnt a nagy test alatt...kicsit megijedtem :O gazdi leparancsolta a kaut, Argos meg boldogan pattan fel...ismét a kau hátára :D na ekkor már megfogtam.

Aztán ahogy telt múlt az idő, egyre kevésbé lett játékos...4,5 éves, kifejlett kannak nem is kell minden kutyával játszania!

Sok szukával, ivartalan kannal szeretne játszani, de azok vagy elcsattogják maguktól, vagy beijednek...amikor meg a másik akar játszani, akkor Argos nem :D

Sokszor hívják futni, de már nem szívesen kezd kergetőzésbe, mert általában csipkelődésbe megy át vagy ledönti a másikat a hátáról, azt meg tudja, hogy ha konfliktus alakul ki, akkor kemény bünti lesz...nem nagyon kezd így játékot.

Néha bekattan és akkor fut a többiek elől :D

Főleg ismerősökkel játszanak nagy ritkán...

2012. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szeretem ezt az uniformizálást, ha a kutya "jól van szocializálva" akkor rögtön mindent és mindenkit szeret. ha nem így tesz, akkor rögtön neveletlen, vagy idegbeteg... -.-,


ismerek olyan neves kiképző-tenyésztőt (szolgálati kutyákat képez, versenyekre jár, nagy név a szakmában) aki ha kiviszi a tizenakárhány kutyáját a parkba sétálni (egyszerre, elengedve, és nem labradorok vagy borderek, hanem őrző-védő fajták!) azok egy nagy csoportban hömpölyögnek, és hiába jönnek szembe más kutyások, a saját kutyái ki sem néznek az idegenre. mikor rákérdeztem nem gáz-e itt a sétáltatóknak, hogy ő itt ilyen félelmetes kutyákkal nyomul mondta, hogy őt nem érdekli, mert a sajátjai csak egymással pankrációznak. és tényleg! egymást hörögve-morogva gyűrték (játékból), de ahány ismeretlen kutya benézett a játékukba, ők teljesen ignorálták. és egyenként sem szoktak idegen kutyákkal játszani. korrektül viselkednek velük, ha a másik érdeklődik végigszagolják egymást, aztán ennyi, elvonulnak.

(az én kutyáim is pont ugyan ilyenek egyébként, csak én nem vagyok kiképző)

2012. nov. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyet értek Nagazival!

Argos is jól szocializált, kezelhető kutya. Kutyákkal típustól függően játékos, érdeklődő, kíváncsi, közömbös, domináns, elkerülő...a legdurvább nála a "hagyjál békén" nézés, elfordulás, morgás, vicsorgás...az a tapasztalat, hogy a bull típusú kutyák, a boxerek, bulldogok nem értik, vagy nem akarják érteni ezeket a jeleket...mikor Argos már minden kommunikációs formában közölte, hogy hagyják békén, de a másik kutyák továbbra is beállnak elé, nyalogatják a száját, nyomulnak, akkor szokta őket rendre utasítani keményebben, de sérülés nélkül...illetve utasítaná, de vagy tovább állok, vagy a másik kutyát leszerelem én, vagy a gazdi...nem hiszem, hogy ez olyan baj nagy lenne...szerintetek??

2012. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!