Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedik a husky az...

Hogyan viselkedik a husky az idegen kutyákkal?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert tegnap éjjel a kutyám hevesen morott, ugatott, kimentem megnézni, mi az. Hát egy husky volt az, amit még életemben nem láttam a falunkban. Félek, hogy kóborkutya, és ha kimegyek a mudimmal sétálni, vagy biciklizni, megtámad. Mit gondoltok?
2009. aug. 24. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanúgy, mint akármelyik másik kutya: ki tudja? Attól függ, milyen jellem és hogy volt szocializálva. Ha kan, van rá esély, hogy verekedni akar, de egyáltalán nem biztos. Kóbor kutyák ráadásul megszokták a többi kutya jelenlétét, szóval ők meg azért lehetnek nyugodtabbak (amíg nem provokálják őket).

Szóval: passz. És ne hidd el, ha valaki azt mondja, hogy csak fajtából megállapítja neked, hogy milyen, mret ez lehetetlen.


Téged meg szinte biztos, hogy nem fog megtámadni, nagyon ritkán támadnak emberre a kutyák, provokálás nélkül meg szinte soha. Amit a tévében hallasz, az kamu, szinte minden esetben provokálták a kutyát, nem magától támadott.

2009. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy nekem ugrik, tapasztalatból tudom, hogy csak a kutyámat akarják. Amikor a kutyám ugatta őt a kerítésnél, teljesen nyugodt vol, csak nézte, és róbálta bedugni az orrát a résen... Nem tudom, lehet hogy barátkozni akart, de Betyár nagyon komolyan veszi a házőrzést, mindenre azonnal riaszt...
2009. aug. 24. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerítésen keresztüli viselkedésre nem lehet alapozni, a kutyám a legnagyobb haverját is vadul ugatja, ha elmegy az utcánkban. A házőrzés a kertre korlátozódik, odakint már más a helyzet. Persze a kerítésnél barátságos kutya biztosan nem fog vérengzést rendezni kerítés nélkül sem. Szóval ha barátságos volt a husky, valószínűleg nem akar balhézni.
2009. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kóbor és szembe találkoztok vele, rövid pórázra fogod a kutyádat, a husky-ra pedig rákiabálsz és dobbantasz egyet, hogy menj innen. Ha kóbor, elég bizalmatlan lesz ahhoz, hogy ettől megijedjen és elmenjen.

Uuutálom szerencsétlen, kivert kutyákat elzavarni, de nálunk pl. rengeteg a kóbor kutya, és sok köztük az erős, igencsak sunyi kan is. Inkább elzavarom a kutyám testi épsége érdekében, minthogy a megengedett ismerkedés után sikítozzak a verekedés felett. Mert nyáron a rét közepén nem sok mindennel tudod szétriasztani a verekedő kutyákat, ha csak nem a lábadról lekapott papuccsal...


Ha többször is látod, érdemes lenne lefotózni és megnézni a nemét, és feltenni ide:

Lehet, hogy valahonnan meglógott és keresik.

[link]

2009. aug. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk malamut szuka kutyánk volt az utcáról, és a másik szukával majdnem kinyírták egymást. Szerintem az ilyen kutyáknál ez fokozotabban működik. Nekem 3 lány mudim van és még sosem kaptak össze pedig ivarérettek. Én mondjuk nem félteném a mudim, mert tudom hogy el tud szaladni,vagy ha nem akkor megvédi magát még egy német juhásztól is. De azt hallottam hogy az ilyen szánhúzó kutyák nagyon jól harcolnak. Egyszer mi is találkoztunk egy husky lánnyal és az én mudimmal elég feszülten viselkedett, de aztán megnyugodott mert az enyém nem "menőzött".
2009. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tűnt kóbornak, elég szép, kifésült bundája volt, dehát falun folyamatosan szökdösnek a kutyák. Mindegy, máma már 2szer voltunk sétálni, és nem találkoztam vele...

2009. aug. 24. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!