Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog még mindig evés...

Miért morog még mindig evés közben?

Figyelt kérdés
már 2 hete nálam van egy bullterrier, és a kutyakiképző monda hogy mindíg nyulkáljak a tányérjába, mikor eszik... én mindíg nyulkálok, de ő mindíg morog, de csak egy kicsit morog, és nem harap, olyankor én elveszem tőle, megvárom még leül, a szemébe nézek, mondom h NEM és visszaadom neki, de még mindíg morog 2 hét után, ki fogja nőni?
2009. aug. 17. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Ok, szóval a falkavezér (te) elvileg bármikor elveheti az ételt, rendelkezhet vele, vissza is adhatja, de.... szerintem ez egy kicsit túlzó.

Ha egyszer megkapta tőled az ételt, az onnantól kezdve legyen csak az övé, egye meg nyugodtan, és nem attól tartva, hogy bármikor belenyúlhatsz. Dominanciát bőven kifejez az is, hogy gesztus-evést alkalmazol, majd ülteted a kajáért, és "tiéd" felszólításra ehet nyugodtan. Bár én csak kárálok, a kiképző nyilván ismeri a kutyát...

Én nem sok esélyt látnék arra, hogy kinövi, még az is lehet hogy egyre stresszesebb lesz tőle. A habitusán múlik.

2009. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is bullterrierem van és ő nem morog egyáltalán ha tálból eszik,sőt belenyúlkálhatok,elvehete stb. Csak akkor félti a kaját h.ha valamilyen kutyarágcsát kap pl.: ehető rágócsont.Akkor valamikor picit morog,de nem harap.
2009. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szia!

szerintem is igaza van az elsőnek, ha már egyszer odaadtad neki, akkor az legyen az övé. Gondolom te sem szeretnéd, ha anyukád/apukád elvenné az ételt előled! Szerintem egy idő után te is állandóan arra gondolnál, mikor fogják újra elvenni előled. A kutyus is egyre idegesebb, mérgesebb lesz, hogy már megint nme tudott egy jót enni. :)

Bár nekem golden retrieverem van, én belenyúlhatok a tányérjába, bármit csinálhatok nem harap. (ez csak párszor fordult elő, mert bogár esett a kajájába, és kivettem) De én szóltam neki, hogy menjen arrébb,és gyorsan kivettem.

Szerintem nézz meg pár kutyás oldalt, hátha több szakértő is ír, hogy hogyan is kellene csinálnod! ne csak egy kutyakiképzővel beszélj!

2009. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen, nála is úgy van, hogy ha sima tápot kap, semmi gáz, de ha bele keverek neki egy kis junior pedigreet na akkor jön a morgás :)
2009. aug. 17. 12:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is morogtak az elején, de az első morgásnál kicsit keményebben rájuk szóltam, azóta nem tetszik. És egyátalán nem stresszesek, mert azt is tudják, hogy ha szót fogadnak akkor nekik csak jó lehet, és a kaját mindig megehetik. Mondjuk én nem veszem el csal beledugom a kezem, meg simogatom őket, de el is vehetném... Persze nem bullterrier a fajtájuk.
2009. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mi az h "persze nem bullteier a fajtájuk"?? mért ha bullterrier, akkor embert öl vagy mi? az ilyen ideggyenge ölebek sokkal hamarabb harapnak embert de mind1
2009. aug. 17. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:

A tányért el kell tudni venni tőle, de a kaja közben "turkálni benne" tanács szerintem buta dolog volt a kutyakiképző részéről.

A farkas falkában az alfa hím és az alfa nőstény eszik először a zsákmányból. Otthagyják, jön a következő, és így tovább.

A gesztus evés ezt imitálja, ezt hivatott példázni a kutya számára.

De miközben eszik egy alacsonyabb pozíciójú farkas, nem megy oda az alfa hím sem belenyúlkálni a kajába. Amit ott hagyott, az már másé.

Szerintem az evés közbeni tányér elvétel meg tányérba nyúlás nem a falkavezérséget erősíti, hanem feszültté teszi a kutyát, mivel a táplálék bármikor elkerülhet előle.

A gesztus evés bőven elég a falkavezérség fitogtatására (kaja témakörben). Hiszen te "megetted" a te fejadagodat, a "maradék" a kutyáé.

2009. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ölebeim vannak hanem hanem pásztorkutyáim akik egy csettintésre ugranak. Csak gondoltam nem olyan kemények mint egy bullterrier...
2009. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem mondtam semmi rosszat a kutyádra. Először tájékozódni kell utána támadni, azért mert bullterriered van még nem kell rögtön kinyírni mert néhány hülye szapulja az ilyen fajtákat...
2009. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is bullterrierem van és ugyan ezzel a problémával küzdöttünk. Teljesen máshogy kell viselkedni ezzel a fajtával, mint a legtöbbel.Alázni kell, megtörni és megmutatni neki, hogy kitől függ. Ha morog, akkor az ételt el kell venni és megrángatni a kutya grabancát, vagy a hátára fektetni és a szemébe nézni. És néha tenyérből etetni. Egyébként ez a hátára fektetést elég sűrűn el kell játszani vele, akkor fogja tudni, hogy ki a falkavezér. Ezt a kutyaiskolában mondták nekem és ott is csinálnom kell, amikor egy kutyával fölényeskedik. Sajnos már elég korán elrontottam a nevelését és ölben ülős kutyuska lett az enyém is, és erről is nagyon nehéz leszoktatni.... Nem hiába írják mindenhol, hogy az engedékeny gazdinak a fejére nől. Réka

2009. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!