Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak neki enni?

Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Van egy német juhész kutyánk, és nincs annyi maradék hogy kapjon eleget enni. Kutyatápokat szoktam neki venni, de nem nagyon ízlik neki (most Darling van, de szoktam neki chapit és pedigreet is venni).


Én úgy vagyok vele, hogy ne válogasson, ha éhes megeszi ha nem akkor éhen marad. Ha van maradék (két személyre főzünk ez után nem sok marad).

Lehet a kutyát így tartani? Adok neki minden reggel és este, de este még marad a tányérjában a tápból.



2012. nov. 25. 11:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Az az igazi baj, hogy már 3 éves, és eddig nem szokott a kutyatáphoz, szinte csak házi kosztot kapott eddig.
2012. nov. 25. 11:47
 2/8 anonim ***** válasza:
Adj neki jobb, prémium tápot, amibe több a hús. Ezek a tápok, amit felsoroltál felejtősek a leggagyibbak. Brit, Josera, Kennels favourite M5 cold pressed. Ez utóbbi nekünk nagyon bevált a válogatós kutyánknál és nagyon jó a beltartalom, nézz utána, ajánlom.
2012. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen tré tápokat ne adj neki, halál fölösleges pénzkidobás. Olyan árban vannak rendes tápok is.
2012. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
51%

Mi az, hogy még marad a táljában? Odaadod, tíz perc múlva elveszed, akkor is, ha tele van. A "házikoszt" pedig nem konyhai maradékot jelent. Az erős fűszerek irritálják az egész emésztőszervrendszerét, arról nem is beszélve, hogy kb annyira kapja meg a moslékból a kellő tápanyagokat, mintha te egy évig mekis sült krumplin élnél.

...és persze lehet így kutyát tartani. Gyereket is lehet nevelni kenyéren és vízen, csak - szerintem - nem érdemes.

2012. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor majd holnap szarvasgombás libamájat adok neki..
2012. nov. 25. 18:09
 6/8 sippara ***** válasza:
Nem szarvasgombás libamájat kell neki adni, hanem normális, minőségi tápot. Egy német juhásznak pont jó lenne az a táp, amivel én is etetek, Brit Premium adult M, 430,- forint körül jön ki egy kiló, ami négy napi adag, tehát napi kb. száz forintból hozom ki a kutya etetését, mégis megkap mindent amire szüksége van.
2012. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy a mostani táp árából egy sokkal jobbat is lehet venni, a szar helyett.
2012. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sippara ***** válasza:
A Darlingból ha jól tudom 300 forint körül van fél kiló, ami azt jelenti, hogy te másfélszer annyiért eteted a kutyádat sz@rral, mint amennyiért jó minőségű tápot kapna.
2012. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!