Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kan kutya...

Normális ha a kan kutya megveri a tüzelő szukát? Miért tehette?

Figyelt kérdés
Tegnap történt hogy nagyimnál voltam,és van egy kuvasza. A szomszédjába pedig egy bernáthegyi lány aki tüzel. A bernáthegyi kinn volt az úton,és nem tudom hogy de a kuvasz kiszökött (kinyitotta a kaput)és nem hogy megkefélte volna nekiment és összeverekedtek. Nagyon félelmetes volt,még jó hogy nem járt arra senki. Vizes slaggal tudtuk őket szétválasztani.
2009. aug. 17. 11:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az ívartalanitás dologban igazad van,meg fogjuk tenni. Én csak arra lettem volna kíváncsi hogy miért tehette? Mikor van mellette más kutya,sőt az is kan,macska is soha nem kapott össze egyikkel sem. Nem harapott meg senkit,pedig átjáró ház van mert elég sokat járnak át a szomszédok. Ezért nem értem,én akkor mentem csak ki mikor már a kutya kinn volt és verekedtek. Az előzményeket nem látta senki. Lehetséges hogy a másik valamivel hergelte? Nem tudom,én is meglepődtem.
2009. aug. 17. 15:52
 12/20 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy minden kis nyavalyához állatorvost hívnak hozzá,akkor a doki miért nem mondta eddig hogy ivartalanítani kellene vagy hogy lenne valami baja?
2009. aug. 17. 16:00
 13/20 anonim ***** válasza:

Az állatorvosok nem szokták az ivartalanítást hangoztatni, sőt, az elletés, a szaporítás mellett vannak, puszta tévhitből és butaságból.

A konkrét esetre: az én kutyám nagyon barátságos minden más kutyával, legyen kicsi, nagy, bármilyen. Múltkor simán együtt sétáltunk 2 moszkvai őrkutya kannal (az enyém kaukázusi keverék, a kaunál nagyobb). Mégis pont a minap elkapott egy golden retrievert, és megcibálta a szőrét. Azonnal megszidtam, hogy ne hagyjam reakció nélkül a dolgot, de valójában értetlenül állok az eset előtt, mert sosem fordult elő ilyen. Ráadásul pont egy goldit bántott.. hálistennek semmi baja nem lett a másik kutyának, se külső, látható, se belső.

A ti esetetekben valószínűleg a kuvasz meg akarta rakni a tüzelő szukát, aki nem hagyta magát+ a tetejébe erősen domináns is volt, és kiállt magáért. A kutyák is be tudnak gurulni, el tudnak durvulni számunkra látható ok nélkül.

Vannak olyan dolgok a kommunikációjukban, amit - legyünk akármilyen szuper kutyások - nem érthetünk.


Egy ivartalanítás valóban jót tehet, de ezt elsősorban a tüzelő bernáthegyi szuka tulajának ajánlom...

2009. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
16:22-nek köszönöm a választ,és a normális hozzászólást!!! Nagyon jólesik hogy vannak olyan emberek akik nem bunkók,és tényleg normálisan válaszolnak!!!
2009. aug. 17. 18:37
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Olvasni sem tudsz?!

P A N Z I Ó S kutyasuli. Be kell adni, egy kiképzőhöz és 3x 6 hét alatt jó kutya lesz belőle. Családi környezet stb. csak még meg is nevelik. :P

Ha ennyiszer futja állatorvosra, meg imádják, akkor ez anyagilag is simán belefér. :P

Nézz utána...

2009. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

16:22-es vagyok.

Szerintem ezzel a kuvasszal semmi probléma nincsen.

Másik kan kutyával és macskákkal él együtt, emberek járnak át nap mint nap a területén, a territóriumán (!), soha senkit nem bántott eddig.

Állatorvosilag jól el van látva, nyilván halálra is kényeztetik.

Minden kutyánál előfordul egy-egy kósza, nem megszokott, durva kirohanás.

Szerintem nem a 83 éves nagymamát és a 87 éves nagypapát kéne megkövezni, akiknek egyszer, véletlenül kirohant a kutyájuk a kapun, váratlanul megvert egy másik kutyát (lehet, hogy területvédés is volt a dologban, ez eddig nem jutott eszembe), hanem azokat, akik láncon tartják és éheztetik és elletik a kutyájukat, illetve az almokat kidobálják az autópályára és az erdőbe.

Persze, nem szép, nem helyes, nem örülök neki, pláne ha a berninek baja esett, de van bőven tennivalója az állatszerető, állatvédő embereknek. Én speciel k*urva boldog lennék, ha az ilyen esetek lennének a magyarországi állattartási kultúra legkirívóbb és megoldásra szoruló problémái.

Nem hiszem el, hogy a Ti kutyáitokkal soha nem történt még váratlan, csúnya dolog.

2009. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Azt hittem már nem lesz hozzászólás. Nem hinném hogy azért mert állatorvos van hozzá híva olyan k**va jól állnának a nagyszüleim anyagilag. Ha nem tennék az volna a bajotok! Egyik kutyának sem lett baja,és a berni sétált kinn az úton mi van ha az harap meg valakit? Amúgy az miért van hogy a másik mindenkit megugat,szétszedi a kerítést akárki elmegy arra? A nagyiéhoz meg bejárkálnak? Lehet okoskodni ezzel a kutya panzióval meg sulival,a városiaknak könnyű magyarázni. Sajnos nagyiék falun laknak,ahol nem csak a kutya van. Sokféle haszonállatot tartanak még,és hál istennek nem szorulnak segítségre!
2009. aug. 18. 13:05
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek kérdezted? :D
2009. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

annyira k***va okos itt néhány ember.a lány feltett egy kérdést,mert ugye a gyakorikerdesek.hu-n vagyunk,ahol ez a fő téma,és csak oltani meg kiforgatni tudjátok a mondatait.Mi a f@sz köze van az ivartalanításnak ahhoz,hogy a nagymama kutyája nekiment a másiknak??

annyira okosak itt az emberek tisztelet a kivételnek aki normális válaszokat tud írni.

Csak nem tom minek írtok fél óráig egy kommentet,hogy olyan nagyon okosnak hangozzon.Mi akik nem okoskodunk,mégis van valami tudás a fejünkbe 3 perc alatt leírunk egy ilyet..hahaha erről ennyit...

Ne foglalkozz velük:)

Az is lehet hogy mivel kertszomszédok,nem voltak olyan jóban a kutyák,és csak vártak a pillanatra amikor összeverekedhettek.Az meg hogy tüzelt pont hát istenem pont van ilyen.

2011. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ad be te a kutyádat kutyapanzióba..ha én szeretem a kutyámat nem adom egy napra sem valószínű a lány sem azért írt ide be mert annyira unatkozna,hanem mert ő is szereti a kutyát.

Neked ajánlom hogy soha ne legyen kutyád.....pfff

Te menny kutyasuliba,téged kéne megnevelni!

hülye bunkóóóó pfpfpfpfpf

2011. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!