Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szökik. Mit tegyek?

A kutyám szökik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában a kutyám(német boxer)állandóan megszökik.Egyszerűen átugorja a kerítést.Az utóbbi 2 hétben 50cm-t emeltünk a kerítésen de még így is átugorja.Nem tudom,hogy hogyan tudnám megtanítani neki,hogy ne próbálja átugorni a kerítést.Segítsek legyetek szívesek!Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 25. 12:57
1 2
 11/19 sippara ***** válasza:
75%

Reggel suli előtt felkelsz, kiviszed sétálni (minimum fél, de inkább egy órára), ha hazaértek, megkapja a reggelijét, 10 perc múlva elveszed, aztán indulsz suliba. Délután hazaérsz, elviszed sétálni (minimum egy órára), hogy kutyákkal, emberekkel találkozhasson, "kimozogja magát". Hazaérsz, tanulsz, csinálsz amit akarsz, KÖZBEN még legalább fél-egy órát szánsz 10-15 perces szakaszokra bontva tanításra, játékra. Este 6-7 körül megint lemész vele 1-2 órára, szintén kutyatársaság, mozgás. Amikor hazaértek, kaja és fekvés.


Ez lenne a kutyával való foglalkozás MINIMUMA. Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor keress neki egy normális gazdát, aki nem csak játéknak használná, hanem megadná neki mindazt, ami boldoggá teszi. Nem csak egy láncot és heti négy sétát.

2012. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az nagy baj ha az esti sétát nem tudom biztosítani neki?Mert este edzésem van.A többit azt biztosítani tudom neki.
2012. nov. 25. 17:01
 13/19 sippara ***** válasza:
66%
Akkor vidd edzés előtt vagy edzés után. Mondjuk egyelőre nálatok az is haladás, ha a délutáni nagy, meg a reggeli kis séta megvan, este edzés után menj még le vele fél órára.
2012. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. nov. 25. 17:24
 15/19 sippara ***** válasza:
76%
Nincs mit :) Örülök, hogy "jó útra tértél" és jó kutyázást! :)
2012. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
tényleg egy boxernek rengeteg energiája van, sok játszás,séta kell neki. vidd el rendszeresen sétálni, naponta min. 2 órára, és fáraszd agyilag. és engedd el a láncról! tanítsd sokat. ha lefárasztod, már nem hiszem, hogy lenne kedve szökdösni.
2012. nov. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Vidd kutyák közé bár ebben a retkes városban egy darab futtató sincs(én is fehérvári vagyok), de azért találni helyeket
2012. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem tudnám bevinni sűrűn mert vidéki vagyok és nincs kocsink.Amúgy nem tudom,hogy merre találnék helyet ahol sétáltathatnám más kutya között.
2012. nov. 26. 06:22
 19/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Kezdetnek bőven elég, ha a faluban-községben a központ felé sétáltok, ott is érik ingerek, szocializálódik. Közben szomszédok barátságos kutyáihoz lehetne átvinni játszani, hétvégente pedig be lehet buszozni a városba parkosabb részekre kutyákkal bandázni :)
2012. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!