Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemzetközi vonaton kutyával?

Nemzetközi vonaton kutyával?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy aki vonatozott már hosszabb távon a kutyájával, annak milyen tapasztalatai vannak? Hogy bírta a kutyus? (Nálunk egy 13 órás Bp - Berlin útról lenne szó.)Éjszakai vonatra vitt már kutyát valaki? A MÁV honlapján azt találtam, hogy ritkán lehet - holnap felhívom őket, de arra lennék kíváncsi, van-e személyes tapasztalata ezzel valakinek?

2012. nov. 25. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok leírni, hogy IC-n a vonat végében szájkosárral kell utaznod, tehát te is állsz a kutyával. Ausztriában pedig vígan grasszáltak a kutyusok a vonaton. :)
2012. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem ritkán lehet, hanem általában meg kell vásárolnod az adott fülke összes jegyét. Magyarul bazi drága lesz.

Attól is függ h hálókocsival vagy fekvőhelyes kocsival mész. Ugyanis nem mindegy h max 3 vagy max 6 jegyet kell venned.

2012. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
21:04-es! IC-n TILOS állatot szállítani, akár a kocsiban, akár a kocsi peronján. És ha meglát egy jegyvizsgáló, akkor a következő állomáson le is szállít.
2012. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm. A háló a 3mas vagy a fekvő a 3mas? Mert lehet, hogy 3 kedvezményes jegy olcsóbb, mint egy kedvezményes (nekem), plusz a teljes árú jegy fele (a kutyának).
2012. nov. 25. 22:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Bár hálókocsiba meg tuti nem adnak kedvezményes jegyet. Akkor lehet, hogy mégis marad a nappali járat.
2012. nov. 25. 22:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem tilos! Én már vittem nem egyszer nyulat, és a férjem meg kutyát. Ez konkrétan a BP-Pécs vonalon van. OTt napi 1-1 vonaton lehet állatot szállítani.
2012. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

MÁV-Direktes voltam, hidd el, IC-n TILOS állatot szállítani. DE ha nekem nem hiszel, akkor:

"A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


•az 1. osztályú kocsiba,

•az étkezőkocsiba,

•a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba."

Forrás: elvira.hu


De benne van a SzüSz-ben is (Személyszállítási Üzletszabályzat).

2012. nov. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A hálókocsi a max 3-as. Jegyekről nem tudok neked mit mondani, nemzetközi képzést nem kaptam, csak belföldit.
2012. nov. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ott ültem a MÁV-Direktnél egy évig. Tudod, a MÁV-Direkt a 0640-49-49-49-es telefonszámon van. Amit hívattatni akarsz velem. Ott kuksoltam egy évig, és az ilyen okostóniknak is, mint Te, megválaszoltam h nem, tilos a kutya IC-n, peronon se lehet szállítani, nem, ne próbáljon meg trükközni, mert a jegyvizsgáló az első adandó alkalommal leszállítja.

Majd a mégis trükköző okostóni megint telefonált, felvettem a panaszát, és elküldtem a központban, ahol NEM vonták vissza a büntit :)

2012. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De értsed már meg, hogy lehet! Ez a pótjegyes vonat, és azon lehet. Honnan tudom, hogy nem egyszer vittünk állatot mi is, és más is. Sőt, a kerékpárszállító kocsiba is beültették a páromat a kutyával, hogy ne kelljen három órát állnia.
2012. nov. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!