Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával való séta flexivel?

Kutyával való séta flexivel?

Figyelt kérdés

Szeretném ha kutyusom fegyelmezetten a lábam mellett jönne ,úgy hogy a combom vonalát nem előzi meg.

De tudom,hogy szaladgálásra is szüksége van.Mivel még a behívás nem tökéletes,ezért arra gondoltam,hogy ha egy nagyobb rétre érünk,akkor flexit teszek rá 1,5m póráz helyett,hogy szabadabban mozogjon.

Ha a flexi rákerül kiadnám neki a Szaglász parancsszót,s ilyenkor eltávolodhat tőlem,nem kellene láb mellett követnie. S ha a flexi lekerülne róla,akkor a Vége parancsszóval jelezném,hogy újra a lábam mellett kell haladnia.

Szerintetek ez a flexis megoldás rossz ötlet?

Egy közepes testű kutyát is megbír a flexi ha esetleg rántani kell vele?

Hány méteres a flexi póráz?

Hol találok belőle árban is megfelelőt és elég strapabírót?


Illetve ha rákerül a flexi,akkor engedjem a kutyának,hogy előttem menjen és szaglásszon vagy én legyek az ,aki elől megy felderíti a terepet,ő meg inkább lemaradhat?

Mert sokszor látok olyat,hogy vki elengedi a kutyáját, s az eb megy elől a gazdi meg utána. Nekem ez úgy tűnik,mintha az eb lenne aki felderíti a terepet, s ő lenne inkább ilyenkor a vezető.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. nov. 24. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
10m-es pórázt már próbáltam s az a baj,könnyen bele lehet gabalyodni,s a kutya lábára meg az enyémre is néha rátekeredik,ezért gondoltam a flexire.
2012. nov. 24. 19:25
 2/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Először is itt van néhány link:

Maximum 8 méteres flexit lehet kapni.


Íme néhány találat:

(némelyik 20 kg körüli, némelyik nagyobb testű kutyákhoz is alkalmas)


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez már 75 kg-ig ajánlott: [link]


[link]


[link]


[link]


Az utóbbi két-három pórázt itt találod...a többit nem linkeltem már be :D: [link]


[link]


[link]


[link]


TÉVEDTEM :O :O :O

Itt van 10 méteres flexi 50 kg-ig:

[link]

Bár kva drága :D



Az elgondolásod teljesen jó. Én mind a másfél méteres fix pórázon, mind flexin úgy sétáltatok, hogy alapból láb mellett kell jönnie, és "mehetsz" engedélyre mehet pisilni, kakilni, szimatolni előttem is...aztán ha haladni is akarok, akkor "ide mellém"-re ismét láb mellé jön :)


Az, hogy csak melletted-mögötted menjen a kutya, szerintem kivitelezhetetlen...én szeretem, ha előttem megy szabadon, mert így látom, hogy mit csinál!

2012. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a "szaglássz" vezényszó elég furán hangzik, egy "mehetsz" miért nem elég? :)

Amúgy a szalagos flexik elég erősek, próbálkozhatsz velük.

2012. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes kutyákat eleinte én is így szoktam flexivel mozgatni. Tehát rövid pórázon pórázfegyelemben elmegyünk addig, ahol a saját kutyát leültetem, lecsatolom a pórázt, és mehetszre elengedem, aztán az ideiglenes is ül, pórázcserem mehetsz. Onnantól a flexin követem őt, hagyom, hogy menjen amerre akar, de néha behívom, megdícsérem, leültetem, aztán megint mehetsz vsz-el elengedem.
2012. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 8 méteres flexim van egy 35 kilós kutyushoz. Azt hiszem a Lidl-ben vettem és állja a strapát :D Simán visszahúzom vele ha szükséges. Először azért vettem olcsót, hogy kipróbáljam milyen, kell-e rövidebb, vagy esetleg sima póráz. De még mindig bírja, maradt a flexi, a kutya szinte szabadon megy, szerintem megéri ilyet használni.
2015. aug. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!