Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan vagy a szuka kutyát...

A kan vagy a szuka kutyát célszerűbb ivartalanítani, ha ketten vannak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a szuka műtéte bonyolultabb, mint a kané, viszont talán a szukának nagyobb szüksége van rá, mint a kannak... szóval, melyiket?...
2009. aug. 17. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettőt.
2009. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szukát célszerűbb de ha teheted akkor mind kettőt ivartalanitsd.
2009. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ha csak 1re van pénz, akkor a kant egyszerűbb és gyorsabb.

de akkor a szukának lehet méhgyulladása, lehet álvemhes, stb... de a műtét náluk hosszabb és kockázatosabb is kicsivel, mint egy kannál


A kan meg ha nincs ivartalanítva, akkor mindig "megőrül" ha tüzelő szuka van a közelben, még ha a mellette lévő ivartalanítva is van...

2009. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyszerre nem tudom mindkettőt, és mivel most érkezik a szuka, el kell dönteni, hogy melyiket. Amúgy a kan kutyám 3 éves, és eddig semmi jelét nem tapasztaltam, hogy idegen szukáktól megőrülne, szóval az nem gond.
2009. aug. 17. 14:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szukát.
2009. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A szukát, mert ha kiszökik, akkor simán összeállhat egy másik kan kutyával.
2009. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a szukát.
2009. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindkettőt.


Bonyolultabb műtét, de egyik sem kockázatos... Rutin műtét, ne aggódj, akkkor nem lesz baj.

Ha a drágasága a baj nézz utána, nagyon sokx akciós

2009. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a praktikus és anyagi oldalát nézed a dolognak, akkor a kant, mert az kisebb műtét, olcsóbb, gyorsabban gyógyul. De: és szerintem ez sokkal fontosabb!!! Ha az egészségügyi oldalát nézed, akkor feltétlenül a szukát, mert sokkal kevesebb "női" betegséggel kell majd megküzdenie kicsit idősebb korában, mintha nem lenne ivartalanítva. (Ezt bármelyik állatorvos megmondja neked)
2009. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Először a szukát, aztán ha újra tudsz rá fordítani akkor a kant, szerintem így logikus.
2009. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!