Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan vagy a szuka kutyát...

A kan vagy a szuka kutyát célszerűbb ivartalanítani, ha ketten vannak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a szuka műtéte bonyolultabb, mint a kané, viszont talán a szukának nagyobb szüksége van rá, mint a kannak... szóval, melyiket?...
2009. aug. 17. 13:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tüzeléskor a szuka kerítésen keresztül is megoldja a párzást, illetve vemhesség nélkül is lehet ivarszervi betegsége.

Ha a kan eddig nem párzott és nem őrült meg a tüzelő szukáktól, akkor vele nincs veszély, illetve az ivarszervi betegségekre is kisebb a hajlam.

Így szerintem először a szukát, utána a kant (ha végül mindkettőt szeretnéd).

2009. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha a szuka (aki ha jól értem most érkezik) nem egy növendék, aki már bármikor tüzelhet, akkor a kant, mert az alatt a pár hónap alatt, amíg a szuka megnő és tüzelő korba kerül össze tudod rakni a ő műtétjére is a pénzt.
2009. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A szuka 3 hónapos... csak az a baj, hogy nem lehet tudni előre, hogy majd mikor tüzel, így az rizikós, nem?....

azt hiszem, a szukával kezdjük, köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 18. 11:51
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a szukát. A betegségek miatt is és amiatt is mert a szukád más kutyáktól is veszélyben van.
2009. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!