Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes viselkedés kóbor...

Mi a helyes viselkedés kóbor kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk új helyre. Itt sajnos sok a kóbor és a kapun kiengedett kutya.

A baj az, hogy én félek a nagy méretű kutyáktól ha egyedül vagyok. Ha bárkit látok az utcán, akkor nyugodt vagyok, mert ilyen szempontból jó környék, hogy figyelnek egymásra az emberek.

És ha kutyámat sétáltatom? Nemrég fogadtam örökbe egy még kölyök kutyát. Szegénykém tele van félszekkel, és nagyon izgága. Még csak most tanuljuk a pórázon való sétát.

Persze, kutyasuliba majd megyünk. De addig is jól jönne néhány tanács, hogy mikor mi a helyes reakció.

Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy mik a jelei, ha egy kutya támadna vagy mikor jobb elkerülni, átmenni az úttest túloldalára.

A kutyám a menhelyen kívül nem nagyon találkozott más kutyákkal. Ha meglát egy kutyát, akkor vagy sípolva menekülne vagy "vérhörcsög" módjára ugat és vicsorog a többi kutyára.

Ilyenkor próbálom mindig magam mögé húzni a pórázzal, hogy érezze, hogy ha én nyugodt vagyok, akkor ő ne pattogjon.

De nem tudom, hogy jól csinálom-e.


2012. nov. 26. 10:39
 1/4 a1b2c3 válasza:
12%
Paprika spray hatásos lehet és ezt nem viccből mondtam.
2012. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A válaszokra én is kíváncsi vagyok mivel minket folyton megtámadnak az önsétáltató kutyák..
2012. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod. Ha hörcsögöt játszik pedig szólj rá. Sajnos van olyan eset, amikor semmi sem segít. Egyszer sétáltunk az utcán, és a nyitott kapun kiszaladt egy kutya. Mire feleszméltem volna már úgy kellett a kutyámat kicibálni a szájából. Szegény kutyusom sem fogta fel mi van, még reagálni sem volt ideje. Szerencsére kisebb zúzódással megúsztuk, de csak azért mert az enyém négy, a másik kutya hat kilós forma volt. Ezt leszámítva rengeteg kóbor kutyával találkoztunk, de azokkal nem volt baj, ők sok másik kutyussal találkoznak, és nem keresik a bajt. A probléma a gazdás, nyitott kapu mellett házat őriző kutyákkal van. Na ott kell valami, amivel meg tudod védeni magadat, és a kutyusodat.
2012. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, amelyik kutya balhét akar az rátok ront, amelyik nem az vagy oda sem megy vagy csak finoman közelít.

Ha tied kezdi akkor álljatok meg és tiltsad zökkentsd ki abból az állapotból, de hagyd hogy figyelje a másikat mert az sem jó ha elrántod a fejét mert akkor meg fél és bizonytalan mert nem tudja mi történik körülötte és nem látja a másikat, úgysem fog lenyugodni.

Ha kóbor jön akkor álljatok meg húzd magadhoz közel és nyugtasd.

Ha még fut feléd ugatva akkor sincs még baj mert akkor még nem fog támadni, akkor legyél résen amikor látod a kutyán hogy gyanúsan csendesen vadászó pózban közelít vagy fut.

Ha balhé van akkor pedig ne ráncigáld a kutyát hanem hagyd hogy tudjon védekezni.

Egyszer nekünk jött egy valszeg kiszökött kutya, aki nem vette észre hogy az enyém nagyobb ráadásul nem akarunk tőle semmit elmentünk a másik irányba, de ez csak jött és próbált harapni, elkezdtem üvöltözni hátha a gazdája megjelenik de senki sehol, és mivel nem akart rólunk leszállni, én meg már untam a pofátlanságát hogy az enyém pórázon, húzom el tőle ez meg még támad tovább, mondtam is hangosan hogyha esetleg valaki figyel az egyik kertből hogy hallja (nyár volt) hogy jól van b+ ne hogy már még az én kutyám sérüljön meg, hát fogtam azt elengedtem a pórázt.

Mondanom sem kell fölényben voltunk és néhány harapás után a kóbor meggondolta magát és elszaladt.

Egy kutya megérzi a félelmedet, legyél határozott és tettre kész. Velem is akkor történt ilyen elsőnek rendesen megijedtem, de aztán felidegesített hogy nehogy már még mi sérüljünk meg a más hülyeség miatt, és azóta már egyáltalán nem félek az ilyen helyzetektől, mert a félelem a legnagyobb ellenség, nem a másik kutya.

2012. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!