Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hós kölyökkutyám van,2 hete...

3 hós kölyökkutyám van,2 hete hoztuk el. Szépen sétál velem póráz nélkül a parkban, de amint embert lát, odafut, és hiába kiabálok utána, mintha meg sem hallaná. Ha utánamegyek ilyenkor mi a helyes viselkedés részemről?

Figyelt kérdés
Ha megdorgálom, semmi, csóválja a farkát, ütni verni nem akarom, de nem akarom a kezdeteknél elszúrni, h ráhagyok mindent. Ha most nem vezetem rá, hogy helytelenül viselkedett, mi lesz később?!
2011. jan. 28. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott kéne kezdeni, hogy egy 3 hónapos kutyát nem engedsz el olyan helyen ahol 1, másokat zavar azzal hogy odamegy 2, veszélybe sodorja magát mert jön vissza. Nagyon kicsi még és nagyon kevés ideje van nálad, nem kell neki olyanokat tudnia, hogy visszajöjjön akármilyen inger éri. Meg kell neki tanulnia mi az a böntetés, és mi az a visszahívás otthon, aztán majd ha nagy lesz akkor gyakorolhatsz vele kint is. És akkor már elég erős lesz ahhoz a kapcsolatotok, hogy ha nem jön vissza akkor mondjuk elszaladj, ő meg remélhetőleg utánad megy.
2011. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is, még nagyon kis ideje van veletek.

Másodszor én azt csinálnám, hogy laza pórázzal séta. Ha megindul, Megakasztani és egy erős NEM!. Ha szépen megy és úgy gondolod, odamehet, akkor póráz le és MEHETSZ.

De a behívást még nagyon sokáig gyakorolni. Minden alkalommal jutalomfalattal. Sőt, sétánál is legyen nálad.

2011. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha rendesen járdán megyünk, pórázzal, de lenn a völgyben nagyon messze van úttest, ezért szoktam elengedni, hogy futkosson, nem kószál el, 5-10 méteres távnál tovább nem ment el, mostanában több ember mászkál erre, és jött a probléma.

Akkor marad a póráz?!

Tudom, hogy még kicsi, csak nem szeretném elveszíteni a tekintélyemet.

2011. jan. 28. 21:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Jutalomfalatot mindig viszek, és ha nincs ember a közelben, szépen oda is jön, ha hívom, itthon is első szóra odajön, persze mindig dicsérettel.
2011. jan. 28. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jól csinálod, az elejétől gyakorolni kell, hogy elengeded, különben ha sosem engednéd el és azután egyszer mégis, kihasználná és nem menne vissza... Szóval gyakorold vele a behívást, nagyon sokszor. És ne add fel. A behívás alapjainak meg olvass utána:) Meg fogja tanulni, ha rendszeresen gyakorolsz vele. És tényleg biztonságos helyen!
2011. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ez teljesen normalis, majd leszokik rola. az enyem is mindenkihez odament eleinte. aztan elmulott. parkban figyelni kell ra, illetve elszigeteltebb helyekre vinni.


majd ha az emberek mar nem erdeklik, raszokik a kakaevesre :) aztan arrol is leszokik.


en alkalmaztam a seggrepacsit neveles celjabol, mert sajnos meg kellett mutatni neki, h en vagyok az erosebb. nagyon makacs volt. mara egy konnyen kezelheto boldog kutyus lett.

2011. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez szép és jó csak sajnos arra is gondolni kell hogy tiszteletben tartsuk a járókelőket. Nem lehetnek a kutyáink gyakorlóbábúi. Van aki fél a kutyáktól, van aki allergiás, és van aki utálja őket. Aztán majd belerúg vagy máshogy bántja... Aztán ott vannak azok akik kutyával jönnek. Mi van ha a másik kutya veszélyes? Nem várhatunk el ilyeneket másoktól. Legalábbis én nem tudnám ilyen könnyü szívvel mondani hogy odamegy másokhoz... Én is elengedtem pici korban a kutyám, de nekem egyrészt volt már felnőtt kutyám aki után jött a kicsi is, másrészt olyan fajta aki már kicsi korban tudja ki a gazda (ami nem azt jelenti hogy félős) másrészt meg mindig figyeltem és ha jött valaki akkor pórázra vettem amíg el nem haladt.
2011. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!