Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tapasztalt már hasonlót...

Valaki tapasztalt már hasonlót a kutyusával? Tippje van valakinek esetleg? (A többi lent! )

Figyelt kérdés
A minap este észrevettük, hogy az esti, hosszú séta után, hogy remeg a kutya (miután megérkeztek a sétából eltelt egy 10 perc kb.) Azt hittük, hogy csak az asztalon lévő csokira fáj a foga. Később lecsalogattuk az ágyról, és észrevettük, hogy a két hátsó lába görcsbe van, furcsán jár és még mindig remeg. Szerencsétlen feküdt az ágyon, takargattuk, nyugtatgattuk, levittem hátha megy a kis hasa, leraktam a panelház lépcsőjéhez a kis kertbe, körbeszagolt és jött fel a lépcsőn. Ahol feküdt odapisilt (feltételezem nem bírta tartani a roszúllét közepette). A lábmerevség és a remegés folyamatosan jelen volt, édes anyám felvette, elindultak orvoshoz, ekkor egy szép nagy adagot hányt a mai virslis pörköltből amit kapott (amit még hozzá tennék, hogy egybe volt a tészta meg minden mert a kis mohója [a spánielhez híven] csak eszik de nem rág), elindultak anyám barátnőjével, kocsival a rendelőbe, de míg oda értek egyre jobban elkezdett remegni, és mire vizsgálta már a doki öntudatán kívül volt a kutyus. A Doktornő nem tudta meg mondani, hogy mi lehet ez, azt mondták bent tartják éjszakára, és majd holnap 10fele érdeklődhetünk. Aggódunk mindnyájan, de gondoltam itt is megkérdezem, mert sehol nem találtam rá semmi pontosabb tényt, hogy mégis mi lehet ez.

2012. nov. 26. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Spánieleknél elég gyakori az epilepszia, a tünetek alapján a te kutyusodnál is ez lehet a gond.
2012. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem is az epilepszia ugrott be elsőre.
2012. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hmm, de ha epilepszia lenne, akkor az hamarabb lefolyik nemde? ez kb egy .. bő 3/4-ed órás időt futott be
2012. nov. 26. 23:36
 4/15 A kérdező kommentje:
plusz akkor még habzott volna a szája is, ahogy olvastam az epilepsziáról
2012. nov. 26. 23:37
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem ehetett fel valamit a séta alatt?
2012. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Epilepsziának több fajtája van. És sajna egy rohambe beleragadhat. Nekem a kutyámat egyszer órákat után csak orvos tudta kiszedni belőle, viszont a legtöbb állatorvos rosszul kezeli. Keresd fel kutyaepilepszia.hu oldal orvosát ő ért hozzá.
2012. nov. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 sippara ***** válasza:
Felehetett valamit séta alatt, lehet epilepszia, meg valószínűleg még ezer dolog, keresni kell egy rendes dokit és kivizsgáltatni, mert így nyilván nem maradhat. (csak zárójelben jegyzem meg, hogy egyébként a virslis pörkölt nem kutyakaja kategória)
2012. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A kutya nagy valószínűséggel jó helyen van, még anno a fater ide vitte az egyik ismerősünkék kutyáját holott máshol elakarták altatni, de sikerült meghoszabítaniuk az életét 3 évvel, valami májdaganata volt. Amúgy igen nem éppen a kutyakaja kategóriába esik a virslis pörkölt, csak elég "bátrak vagyunk" mivel előtte volt egy kutyánk aki 17 életévet élt, vele nőttem fel, és mindíg házikosztot kapott (néha száraztápot), soha semmi baja nem volt semmitől, se a csokitól (pedig nem evett keveset) se semmitől. A másik meg, hogy azóta nem veszünk neki kutyakaját mióta elvolvasta anyám a tartalmát és többek közt "nyers hamut" is tartalmaz. Köszönöm!
2012. nov. 27. 07:48
 9/15 sippara ***** válasza:
100%

A nyers hamu tényleg nagyon durván hangzik, de szüksége van rá a kutyának: [link]

vagy: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1335566-mi-az..


Mindegy, most szerintem picit mások a prioritásaitok :) Mindenképpen írj, ha megtudtok valamit a kutyusról! Egyébként mennyi idős, milyen nemű? :)

2012. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Elolvasom majd. Amúgy elméletileg tök jól van azt mondták a rendelőből, még a mai nap folyamán haza lehet hozni. Nem biztos de úgy néz ki, hogy igen, epilepsziás rohama volt. Pontosan még semmit nem tudunk de ma du. 5re megérkeznek a laboreredmények. Amúgy 3éves, kislány, és egészpontosan Angol Cokker Spanci!
2012. nov. 27. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!