Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen németjuhász kutyát...

Milyen németjuhász kutyát érdemes választani kant vagy szukát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

nekünk több németjuhászunk is volt,és jelenleg is van.A kan szerintem megfelelőbb,mert nekünk most szukánk van,szegény tüzel,de apukám nem tudna mit csinálni a kölykökkel,ha bepároztatnánk..szóval ha ilyen szempontból nézed,a szuka jobb.

nem tudom tisztában vagy e avval,hogy általában epilepsziásak lesznek,vagyis nagy részük,és vaddá válnak egy idő után.Erre ügyeljetek.

2009. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
*szuka rosszabb.bocsi:D
2009. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha gyerekek vannak,mindenképpen szukát.

Általában nem annyira agresszív,és az idegeneket is jobban tűri.

Házőrzésre,a kant javaslom.

2009. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Mi egy kutyatenyésztőtől kérdeztük ahonnan kiválasztottuk majd megvettük a kiskutyánkat, és mi ezt kérdeztük meg levélbe.:


"egy 5 tagú családban, majd később csecsemővel kant vagy szukát javasolna? A kutya sok emberrel és más kutyákkal találkozna (tágabb család, baráti kör)."


Erre a válasza:

"Én személy szerint szukát ajánlanék mert a szuka könnyebben kezelhető,ragaszkodóbb mint egy kan! És gyerek mellett "anyáskodó"."


Vagyis ha gyerekes család mellé szeretnéd akkor szuka:)

2009. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szuka sokkal szofogadobb és nem szalad a szukák után tüzeláskor(mert a kan lát egy tüzelö szukát nem fogsz tudni parancsolni a kutyádnak)Nekem is szuka németjuhászom van már csak azért is :D
2009. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én épp az ellenkezőjét tapasztalom a fentebb leírtakhoz képest. 10 évig kan németjuhászom volt. A legszófogadóbb, legintelligensebb, legjámborabb kutyám volt (sajnos pár éve elvesztettem). Most szuka németjuhászom van. Ő is nagyon okos, de nagyon hiperaktív, szeleburdi és erélyesebben rá kell szólnom, mert hajlamosabb rá, hogy feszegeti a határait, hogy mit lehet és mit nem. A kan németjuhászom feltétel nélkül elfogadta, hogy mit nem szabad. De ehhez biztos annak is köze van, hogy míg a kan németjuhászom kölyökként került hozzám, a szuka már nagy volt (mentett).
2009. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Feltétlenül szukát.

Ugyan ivartalanítani kell, de megéri, mert sokkal nyugodtabb, kevésbé hajlamos csavargásra, és jobban kötődik a gazdihoz. Nem azt állítom, hogy a kan nem hűséges, de a nőstényt kevésbé kell idomítani, és szelídebb. És a korral csak az előnyére változik, azaz ha kinövi a bakfis-szertelenséget, nagyon engedelmes lesz.

2009. aug. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kisgyermek ha van akkor természetese szuka.

Simulékonyabb.

A kan hát az már kissé akaratosabb makacsabb,sértődékenyebb de mondjuk azért ebben szerintem a nevelés is nagyon közre játszik.Ha jól szocializált akkor elvileg a kannal sem lehet gond csak mindig tudnia kell hogy ki a góré.

2010. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!