Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyabb eredményeket csak...

Komolyabb eredményeket csak border collieval, malinoissal lehet elérni?

Figyelt kérdés

(agility, obedience, frizbee engedelmes stb..)

Komolyabb eredményeket csak border collieval ,malinoissal lehet elérni? Most külföldi sikereket értek a komolyabb eredmények alatt."Érdemes" más fajtával versenyezni akarni?


2012. nov. 27. 13:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Te félreértesz engem. Totózás alatt azt értem, hogy ha úgy döntesz, hogy veszel egy bordert akkor gyak. a fél kezedben lefogadhatod, hogy drive-os lesz. Míg más fajtánál lehet, hogy minden stimmel a végletekig, és a kutya mégsem jó semmire. Arról meg nem én tehetek, hogy kinek milyen a tehetsége. Én egész életemben kutyák között éltem, ha nekem egy drive-os kutyám lenne, akkor röhögve tanítanám meg bármire mert gyerekjáték lenne az egész. Nekem ez a könnyebb út lenne. Arról nem tehetek ha más még egy istanadta tehetséggel is szenved. A véleményem továbbra is fenttartom, ha a borderről lehámozunk mindent, végülis csak az marad, hogy okos és fizikailag megfelelő felépítése van. Amit még rengeteg más fajta is magáénak mondhat, sőt túl is szárnyalhat. A különbség abban van, hogy a bordert hogy menedzselik. Mint te is mondtad, ezek a kutyák hosszú évek óta erre vannak szelektálva. Ezeket a kutyákat már versenyekre hordta a pásztor meg a házban altatta, amikor mi magyarok még a banánért verekedtünk. Nekik minden megadatott ahhoz, hogy sikeres kutyák legyenek. Ezért nem jogos őket olyan kutyákhoz hasonlítani akiknek meg nem. És igen, ilyen értelemben jobb fajta sportra mint másik, csak ne jöjjünk már úgy az egésszel, mintha ez maga a fajta érdeme lenne. Meg azt se tagadjuk már, hogy mennyien vesznek borddert divatból és mennyien beképzeltekmiatta.
2012. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
És hogy kapcsolódjak a kérdéshez: ezért kéne más kutyákat is elkezdeni felhozni arra a szinte mint a divatkutyákat. Csak a legtöbb ember nem elég bátor hogy valami újba fogjon bele sajnos. Érdekes módon ha megnézed: külföldön a magyarok által lehúzott fajták is sokkal sikeresebbek, mert ott be merik vállalni, hogy nem tutibiztos bordert vagy belgát vesznek hanem valami újat. Én amúgyis azt tartom az igazi kutyázásnak amikor valaki a szerelme után megy és abból hozza ki a legjobbat és nem úgy hogy sz*rokbele milyen fajta de én nyerni akarok az agilityben.
2012. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Én azzal kezdtem h agilityről tudok nyilatkozni!!! Ez valahogy figyelmen kívül maradt látom mindenkinek...


Bocsánat, mea culpa amit a pitekről mondtam. Ám szerinted ha eredményesen lehetne agilityzni velük, akkor nem velük versenyeznének az emberek??

Aláírom, h amelyik kutyát belinkeltél gyönyörű. Fantasztikus testfelépítése van, és a saját sportjában biztos vagyok benne, h durván jó. De agilityhez szerintem még ez is kevés, és ezt nem bántásból. Egy border máshogy rugalmas és fordulékony. Én egyetlen másik kutyafajtát sem láttam (maxiban) kifli módjára az akadály köré csavarodni mint a bordert. Nem tudnám megfogalmazni igazából, h mi az ami az ő mozgásukat ennyire alkalmasság teszi az agilityre, de biztos van valami.

Ő pl. egy a maga nemében hasonló kannak a kölyke mint akit Te linkeltél:

[link]

Ám annak a kannak az egész vonala agility bajnok és ő maga is hiper szuper, illetve konkrétan az alomtesója Európa-bajnok. Nem mondom h ez a tökéletes testalkat agilityhez, de túlnyomórészt az ilyen alkatú kutyák vannak előnyben - a maguk 50 centi 15-16 kilójával.

2012. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Bocs, tényleg összekevertem a kalibakutyával :DD
2012. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Arról meg nem én tehetek, hogy kinek milyen a tehetsége. Én egész életemben kutyák között éltem, ha nekem egy drive-os kutyám lenne, akkor röhögve tanítanám meg bármire mert gyerekjáték lenne az egész. Nekem ez a könnyebb út lenne. Arról nem tehetek ha más még egy istanadta tehetséggel is szenved."


Húú de magas lóról beszélünk.... :o/

2012. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Ám szerinted ha eredményesen lehetne agilityzni velük, akkor nem velük versenyeznének az emberek?? "


lövésem sincs róla. gondolom ehhez szoros köze van a tiltásnak (Mo-n két éve tartható legálisan, de USA-ban több államban ma is tiltott, ahogy Európa egyes országaiban is), a rossz hírnévnek, az FCI tk hiányának, és annak is, hogy keményebb kezet igényelnek az élet egyéb területein is, mint a több agilityre használt kutya (konkrétan ugye a "terrierség"), ez az a plusz körülmény, amit vagy elfogadunk kompromisszumként a teljesítményükért cserébe, vagy nem.

és köze lehet ehhez annak is, amit néhány válasszal korábban írtak: nincsenek célirányosan szelektált vonalak. van egy-két népszerű fajta, ahol már kialakult agility vonal, és néhány fajtaimádó vakon szerelmes embert leszámítva a versenyzők inkább a járt úton mennek tovább. senkit sem akarok ezzel derogálni, mindenkit azt teszi, amit a legjobbnak gondol.

például a kelpie is hasonló testalkatú és habitusú kutya, az miért nem olyan népszerű ebben a sportban, mint a border?

2012. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Egyébként ha ennyire fáj akkor el lehet kezdeni népszerűsíteni más fajtát - ami nem megy másképp csak úgy h hozod vele az eredményeket.

Épp van egy házaspár Mo-on akik a fejükbe vették h a megmutatják h a working cockerek mennyire jók és h agilityben is tökéletesen megállják a helyüket és eredményesek. És valóban nagyon jók a midi mezőnyben. És biztos vagyok benne h a hatásukra, meg h látják az emberek h spániellel is lehet, vesznek majd - de csak tőlük vagy csak working cockert.

Szóval hajrá!! Lehet követni a példájukat és megmutatni más fajtával h nincs igazuk azoknak akik bordert vesznek.

(az meg vannak akik divatból veszenk bordert kb leszarom...legyen az ő bajuk, van egy csomó más fajta is amit divatból vesznek: nem is kell nagyon messzire menni, nagy magyarságtudatunkban boldog-boldogtalannak magyar vizslája van... jah és az állomány?? az mindegy..)

2012. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"például a kelpie is hasonló testalkatú és habitusú kutya, az miért nem olyan népszerű ebben a sportban, mint a border?"


Sokan próbálkoznak a kelpievel és annak ellenére, h nagyon hasonló mindenben, mégsem lehet vele ugyanolyan eredményeket elérni. Van egy német lány, nagyon nagyon jó handler, azokon a versenyeken ahol mind a két kutyájával hibátlanul fut, a bordere az esetek 95%-ában a kelpie-je előtt végez. Nem sokkal, itt nem arra kell gondolni h a kelpie cammog a pályán :D de mégis ritkán tudja megverni. Pedig ugyanaz a képzés, ugyanaz a felvezető, ugyanaz a pálya. Mi kell még a jó összehasonlításhoz?

Ezen kívül a kelpiek törzskönyvezése is hozzájárul. Munka kelpie-k Európában nagyon nincsenek. Magyarországon van most két kelpie akik agilityznek és nagyon ígéretesek, bár még egyik sem, "húú bzd meg" kategória. Szépen mennek, meg jók a felvezetőik, de valami még hiányzik. Pár év talán...

2012. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint, a kérdező által felsorolt sportokban az aussie még, ami igencsak bizonyíthat. Bár az enyém fiatal még, hihetetlenül pörgős, robbanékony, nagyon jól motiválható és az intelligenciája semmiben nem marad el a két fent említett fajta mögött, sőt...
2015. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Még a legjobb aussiek akiket láttam a pályán, azok is 2-4 mp-cel az élmezőny mögött vannak. Working aussival nem nagyon futnak emberek pedig érdekes lenne. Gondolom neked sem az van...
2015. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!