Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorkim meg fél éve...

Van egy yorkim meg fél éve megszületett a kisfiam. Kutyusom mintha türelmetlenebb lenne, kifejtettem lenn?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szülők és állattartók válaszait várom!Van egy lassan 6 éves yorkim és egy fél éves fiam.A kisfiam egyre többet mozog,rugkapál stb és a kiskutyám ezt egyre kevésbé tolerálja.Én az össze szoktatás miatt engedtem,hogy oda jöjjön mikor a gyerek ott volt velem ez eleinte nem is volt gond szépen elfeküdt (sőt még védte is a kicsit)de most,hogy rugdos (elő fordul,hogy őt is megrúgja) nem igen viseli már el.(Az elején mikor elkezdett így mozgolódni nem volt gond. Ki mit javasol eltiltást vagy,hogy többet babusgatni a kutyust vagy csak kicsit vissza venni a közös együtt létekből hárman?!


2012. nov. 27. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes h a nevelés fel sem merült mint opció...
2012. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Mennyit foglalkozol a kutyával gyerek nélkül? Ilyenkor általában az szokott a probléma lenni, hogy a kutya háttérbe szorul, nincs lefárasztva, dúlnak benne az energiák és a gyerek a legérdekesebb inger a környezetben, így ő kapja meg a felesleges energiákat.
2012. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy nemigen viseli már el? Normális kutya ha rúgkapál a gyerek, akkor odébbmegy, és ezzel el van intézve a dolog. A tiéd mit csinál másképp?
2012. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első válaszoló nem értem igazából amit írtál!Nincs gond a kutyussal szereti a gyereket és nem volt még gond sose mióta a kicsi itt van velünk csak vannak ilyen pillanatok és ezt nem tudom kiszámítani!


Keves második hozzá szoló igyekszem bár ugye ugyanannyit nemtudok de minnél tobbet foglalkozni vele!Nagyon szeret sétálgatni de mostanába nem tudtunk kimenni nagyobb sétákra mert a napokba folyamatosan esik csak akkor megy ki (udvaros házban lakunk) mikor már muszáj!Amúgy játszani játszunk bent a lakásba ugyanúgy!


Változóan viselkedik!Van mikor elfekszik tűri van mikor felpattan és jelzésként odakap.Nem harapja meg csak odaszól úgymond,hogy neki az nem tetszik.Lehet csak a kedvétől függ mikor milyen??

2012. nov. 27. 15:57
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
És te ezt hogy szoktad lereagálni? Mert megmondom, mi lett volna a helyes reakció: az első odakapásnál le kellett volna keverni neki egy akkora sallert, hogy soha többet eszébe se jusson a gyerekhez a szájával közelíteni. Ennyi lett volna a megoldás. Még most sem késő, csak mondjuk lehet, hogy kétszer-háromszor is meg kell ezt vele csinálni. Nem vagyok a verés híve, de a gyerek biztonságáról van szó, és egy pofonba még egy kutya sem halt bele. Tudja már a kutya, hogy hol a helye... Persze ennek ott kéne kezdődnie, hogy te tudod, hol a helye, és nem másik gyerekként kezeled.
2012. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy yorkim, szintén 6 éves, és egy most 3 és fél éves unokaöcsém.

Akumi, te sem gondolod komolyan, hogy egy yorkinak lekeversz egy nagyot azért, mert a gyerek ráesik, ő meg megijed. Nálunk is volt olyan -főleg amikor elindult a kicsi- hogy belemarkolt, megrúgta, rátenyerelt, ráesett. Persze, hogy a kutya megijed, de nem bántani akarja a kicsit. Az én kutyám is csomószor odakapott felé, de soha nem harapta meg.

Ez sajnos nem könnyű időszak, 1-2 évig nagyon sok nevelést és odafigyelést igényelnek mindketten. Később imádni fogják egymást, de ehhez az kell, hogy a kutyád megtanulja, hogy nem kaphat felé. Viszont a gyerkőcödre is ugyanúgy rá kell szólni az első pillanattól, hogy figyeljen rá oda, ne rúgjon a kutya felé, ne markoljon bele. Tudom, hogy még kicsit, de igenis rögzülni fog benne, hogy mit szabad. Az én unokaöcsém 2 évesen már gyönyörűen bánt és nyúlt a legtöbb kutya felé, akár kistestű, akár nagytestű. Megtanulta, hogy nem kapkodunk felé, lassan nyúlunk oda, először engedjük, hogy a kutya megszagoljon. Ne tiltsd el a gyerkőctől, inkább figyelj oda, hogy ne legyen lehetősége belerúgni. Gondolom úgysem hagyod őket egyedül, kettesben, mert azt még jó ideig nem szabad.

Az én kutyám szívébe akkor lopta be magát az unokaöcsi, amikor megmutattam, hogy milyen vicces kutyát etetni:) Az a jó, ha mindkettőjük számára pozitívak a közös élmények.

2012. nov. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De, komolyan gondolom. Ha egy darabig tűri, aztán odakap ahelyett, hogy odébb feküdne, az nem ijedtség. És nyilván nem akkora taslira gondoltam, amit egy pitbullnak adnál, hanem a saját méretéhez képest elégségesen nagyra. Nem tartja tiszteletben a gyereket, azért nem ő tér ki az útjából, hanem inkább rászól. Ne szóljon rá, hiába kicsi, akkor is tud neki sérülést okozni.
2012. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akumi bántani nem bántottam úgy sose és nem is áll szándékomba megérti a dolgokat anélkül is azt hiszem ha nem is elsőre!


Kedves Ismeretlen válaszoló :)

Először is örülök,hogy a kicsi meg a kutyus jól kijönnek!:) Biztos ki fognak az enyéim is csak idő kell!Megértem ha a Snoopy most kicsit "zavarodottan" viselkedik hisz eddig csak ő volt.Csak eddig nem volt gond és most azért nem tudtam hova tenni és kezelni az egészet.Rászóltam elment a helyére és ennyi később minden ugyanúgy ment a kicsinek csóválta a farkát stb!Egyedul nem maradnak egy helyen közvetlen meg már kúszik mászik és nem is lehet a kicsit egyedul hagyni úgy.A kicsire is rászólok(de mivel még úgy nem érti) elveszem a kezet ha úgy nyúl felé.Amúgy ő se harapta meg mindig csak ilyen jelzéseket tett,hogy neki ez már nem tetszik (amit vegulis megértek).

Igyekszem majd akkor jobban odafigyelni!

Köszönöm az értelmes válaszokat mindenkitől! :)

2012. nov. 27. 20:32
 9/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Akumival értek egyet. Azért, mert kicsi cukikutyuli az a yorkie, azért még nevelni kell! Ha minden rendben lenne vele, akkor nem kapdosna a gyerek felé. Nem fogad el Téged hiteles vezetőnek, ezért meri ezt megengedni magának. A legkisebb odamorranáskor, csúnya nézéskor keményen le kell szidni, grabancon fogni és odébb pakolni. Ez nem fáj neki, de a tudtára hozod, hogy így nem viselkedhet.

Kíváncsi volnék, hogy ha pl. egy roti kapna így a gyereked felé, azt is megértenéd-e???

2012. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem aki egy rotit enged egy fél éves gyerek közvetlen közelébe... Legyen az akármilyen jól nevelt, akkor is csak egy kutya.

Ha egy yorkshire komolyan odakap a gyerek lábához, akkor felsérti. Egy roti meg letépi.

2012. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!