Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A retriever póráz tényleg...

A retriever póráz tényleg ilyen jó?

Figyelt kérdés

Mostanában minden reggel felveszem a csodálatos kutyadokit és mikor haza érek mindig megnézem.

Azt vettem észre hogy Cesar mindig ezt használja és ajánlani szokta a gazdiknak is mert ezzel elvileg könnyebb irányítani a kutyát. Tényleg ilyen jók ezek?

Hol lehet valami tartósabbat,jobbat kapni éa milyen árban?

Szerintetek megéri? Attól félek hogy mivel ilyen vékony elszakad vagy ilyesmi.


2012. nov. 27. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szakadni biztos nem fog, ellenben ha nem a huroknál fogod, hanem máshol is bele akarsz nyúlni, akkor hajlamos lehorzsolni a kezedet. Közepesen hiperaktív, vagy érzékeny nyakú kutyáknál nagyon jó, de ha egy energikusabb, izmos nyakú kutya úgy istenigazából belefeszül, akkor nem az igazi. Szóval remek eszköz, érdemes venni, de nem csodaszer ez sem.


[link]

Nekem innen van :)

2012. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Akumi, mivel a retriever pórázt nem a nyakra tesszük, hanem az áll alatt rögzítjük úgy h a fül tövénél fogjuk össze akkor akármilyen erősnyakú a kutya, hatásos a retriever póráz. Én csak ezzel képzek.
2012. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyere el, adok kölcsön egy labi és valószínű pit keveréket, nyilván az álla alá tettem én is, de különösebben nem érdekelte, amikor épp meg volt bolondulva, mert itt hagyták a gazdái. Hazaviszed, három nap múlva beszélgethetünk :) Sok kutyánál jó, de nem mindegyiknél, és nem minden helyzetben.
2012. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom másképp hatna rá ha a gazdái kezében lenne a póráz. De nem azt mondtam h varázsszer, de én még nem találkoztam olyan kutyával akinél ne működött volna, ha nem is egyből, de gyorsan és hatásosan.

Egyébként szívesen tesztelném ;o)

2012. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen én is próbálkoztam anno retriver pórázzal apu ambulljánál miután elszakítottunk egy láncfolytót. Annyit értem el vele hogy a kutya annyira húzott hogy néha megáltunk és hányt eggyet. Szóval jó a retriver póráz de a nevéből adódóan retriverekhez leginkább :)
2012. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van nekem is, de utálom. Csak az akasztón lóg. Ugyanolyan van mint amilyet az első belinkelt. Neveld meg a kutyádat. Bőr nyakörv és sima póráz híve vagyok. Sima pozitív megerősítéses módszerrel. (Nem feltétlenül klikkerrel anélkül is lehet)

Ez az én tapasztalatom..

2012. nov. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor szerintem megpróbálkozom vele.

Utolsó előtti: mind az egyik kutyusunk golden retriever keverék a másik pedig küllemre hasonlít a retrieverekre (valószínű van benne vagy golden vagy labi) szóval ez nálunk nem akadály.

2012. nov. 28. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!