Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszot szeretnék venni....

Mopszot szeretnék venni. Mondana róluk bővebben mopsztulajos?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy mopszot venni. Sok krédésem lenne, hol vegyem? Milyen pozitiv, negativ tulajdonságai vannak? Pesten lakom albérletben, napi 2-5 órát vagyok az egyetemen, addig kibirná a lakásban? Haza is szeretném szállitani távolsági buszon. Ott mivel,hogyan lenne megoldható? Otthon van 2 palotapincsim is. Összetehetem őket? Milyen hamar lesz szobatiszta? Ilyenekre vagyok kiváncsi. Köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 27. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

mopsz nem egy okos kutya,simán kibírja a pár órát egyedül.

szállító ketrecben lehet szállítani,amúgy meg simán pórázzal ha megnő..

más kutyákkal érdemes megismertetni kiskorától..így a 2 palota pincsivel is hogy ne legyen balhé később.

szobatiszta meg olyan hamar lesz,amennyit foglalkozol vele,2héttől-egy hónapig lettek az enyémek szobatiszták.ált 2hét,de a hónapba néha be-be csúszott 1-2pisi.

amire oda kell figyelned viszont :nem egy egészséges fajta,melegben légzési nehézségei lehetnek,a pofáján a redőket tisztítani kell,mert bepállik,vagy gombásodik,a szeme is érzékeny könnyen begyullad.mozogni se nagyon szeret intenzívebben,úgyhogy a kajára is ügyelni kell mert könnyen elhízhat,és akkor csőstül jönnek a légzési,meg a szívpanaszok...

2012. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Papám mopsztenyésztő, szóval mondom:

pozitív: bohókás, játékos, jó jelzőkutya, könnyen tanul. (négyet kiképeztem, egy óra alatt megtanulták az "ül" parancsot...)

Könnyen összeszoktatható más kutyákkal, elvileg nincs vele gond. Buszon is könnyen szállítható egy kis ketrecben, nincs vele gond.


negatív: igazából nincs, de a szeme nagyon sérülékeny, azzal jobb vigyázni.

2012. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak megbízható tenyésztőtől vásárolj kutyust.
2012. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A szüleimmel egy ideig mopszokat tenyésztettünk. Tényleg nem a legokosabb kutya, de nem is buta. Nagyon szeretetreméltó, jószívű és nem agresszívek. Szeretnek játszani és szeretik a sok figyelmet, viszont könnyen elhíznak , és nem szabad velük túl sokat mozogni, ne terheld le a kutyát. Én nagyon szeretem ezt a fajtát , mert ha foglalkozik vele az ember, akkor árad belőle a szeretet. Szerintem jó választás, össze lehet könnyne szoktatni más kutyákkal is. ;))
2012. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az utolsó szépen összefoglalta. :D
2012. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!