Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannok mennyire családi...

Dobermannok mennyire családi kutyák?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy otthon mennyire keresik a gazdájuk társaságát,bújósak,együtt alvósak,vagy elvonulnak a helyükre és nem igénylik az ilyesmit?
2012. nov. 27. 20:46
 1/10 Kuroyuki Hime ***** válasza:

szerintem az állatoknak is van saját személyisége..és persze attól is függ ez a dolog, hogy te hogy neveled fel az állatot.

ha arra szoktatod, hogy veled aludjon, akkor nagykorában is veled fog, ha meg ahhoz szoktatod, hogy kint a kutyaházban vagy az előszobában aludjon (ahol amúgy a helye van rendszerint egy kutyának v. macskának) akk ott fog

csak rajtad múlik


a dobermanok aranyosak, de nem kifejezetten családi kutyák...inkább goldenretrivert vagy egy magyar vizslát javasolnék...

2012. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pfú... az én kérdésem. Apámnak volt egy dobija, így tudom: nem családi kutya. Nem azt mondom, hogy mindenkit megharap, de elég bizalmatlan.

Az egygazdás kutyák egy alappéldája.

2012. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a jó idegrendszerű, jól nevelt dobermann, maga a tökély. Jófej, szórakoztató, ha mindenki egyformán foglalkozik vele a családban, akkor semmi gond nincs vele. Hajlamos az ember fenekében lenni egész nap, nagyon igényli a gazda, a család közelségét. idegenekkel közömbös, nem barátkozós. és igen bujós, és szereti ha körülötte forog a világ.) Aludni pedig oda vonul vissza ahova szoktatva van.
2012. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem családi kutya ;) De ha egy ilyen kutyát vesztek családi kutyának, nem árt komolyan venni a kutyanevelést. Mert nem magától lesz kedves jól nevelt, ahogy az ember sem.
2012. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem családinak akarom,csak magamnak.azárt írtam családit,mert abban nagyjából benne van hogy mennyire kedveskedős.

olyan kutyát szeretnék,akinek van őrző-védő hajlama,játékos,lehet sportolni menni,szófogadó,fegyelmezett,és elvan lakásban.peersze ha otthon vagyunk akkor sem ártana ha lenne kutya gazdi kapcsolat.nem ez a kutya itt a gazda ott aztán "egymáshoz se szólunk"

2012. nov. 28. 00:26
 6/10 anonim ***** válasza:
na hát ő nem olyan, levakarni sem lehet:) A képzése igen sok türelmet, és kitartást igényel, nem az alázatosabb fajták közé tartozik.
2012. nov. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kérdeztem eddig 2 dobermann gazdit,az egyiknek kan volt, a másiknak szukája-én szukát szeretnék-

ők azt mondták hogy nagyon bújósak otthon,de szerettem volna több véleményt meghallgatni

2012. nov. 28. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hiába döntesz fajtajellemzők alapján, hisz, ha nem úgy neveled a kutyát, akkor a legszelídebb legbarátságosabb fajta is átválthat idegbeteg barátságtalan módba, viszont választhatsz dobbermant, pitbullt, rotveilert is, ha rendes nevelést kap, akkor mind barátságos és szófogadó. Játszani, sportolni pedig minden kutyával lehet, sőt kell is.
2012. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Idegenekkel bizalmatlanok, bár az enyém ez alól kivétel :) ő megy mindenkihez, viszont őrző-védőzik is elég komolyan.

Bár olyan foglalkozást kapott, hogy idegeneknél is működjön, tehát ez érthető. Egyébként meg a dobermannokból otthon előjön a bújós kiscica. Az enyém képes felkuporodni az ölembe, egyébként is bújik folyamatosan, tuszkolja a fejét a kezembe:) Ezt családtagokkal is megcsinálja, de ha én is ott vagyok, inkább velem van.

Az ember s*ggében vannak egész nap, viszont ha nincsenek rendesen megnevelve, nagy probléma lehet velük. Nagyon akaratosak, rafináltak, de jók munkára is (engedelmes, öv, de akár frizbi, stb...). Viszont nagyon kell hozzájuk érteni.

2012. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rácz Szilárd válasza:
A Dobermann, egyszerre családi kutya, munka kutya, kiállítási kutya, egyszóval minden benne van ami kell. A nővérem tenyésztő, minden kutyájának saját szobája van, de van egy kedvenc az első Dobermannja, aki mindenben vele tart " jóban -rosszban". Szerintem a Dobermann a világ legodaadóbb kutya a világon, de a nevelésen rengeteg múlik. Egyébként, hogy válaszoljak a kérdésedre, nagyon bújósak, mindig a gazdájával szeretne lenni, tehát alvás során is, nagyon szeretetre méltó kutyák!!!
2013. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!