Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy belga juhász?

Skót juhász vagy belga juhász?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik kutya alkalmasabb agilityre?
2012. szept. 28. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
A belga.
2012. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Belga azon belül pedig a groni és a tervu :)
2012. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
belga
2012. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok

vagy a skótból a border collie

sőt, az inkább

2012. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!
2012. szept. 28. 22:07
 6/9 anonim ***** válasza:
A border az angol juhászkutya, ne tessék lelesszizni!
2012. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a fontosabb, ha az, hogy a kutya ész nélkül végigromboljon a pályán, de gyors legyen, vagy az, hogy nagyon pontos, a gazdájára figyelő, ámde valamivel lassabb legyen. Az előbbi a belga(leginkább a malinois-ra gondolok ez alatt), a második a skót. Én skóttal agilityzek, nagyon ügyes, pontos, igaz, hogy világbajnokságokat nem fogok vele nyerni, mert a borderek gyorsaságával szemben nincs esélye, de nincsenek is ilyen terveim. Hobbi agility célra tökéletes, sokkal kevesebb vele a bosszúság, sokkal több a sikerélmény vele, mint egy malival, amivel igencsak meg kell küzdeni, ha jó eredményt akarsz. Idén voltunk agility táborban, ott láttam többféle kutya munkáját és őszintén szólva a belgáké tetszett a legkevésbé, olyan szinten hiperaktívak, hogy baromi nehéz kontroll alatt tartani őket, mennek amerre látnak, feldöntik az akadályokat, pontatlanok. Nekem ez teljes kiábrándulás volt a fajtából.

Én ha tényleg baromi komolyan szeretnék agilityzni, akkor bordert vennék, nagyon gyorsak, de sokkal jobban irányíthatóak, mint egy malinois.

2012. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A malik tényleg nagyon hiperaktívak, de őket nem is erre találták ki velük inkább ÖV-zni kell meg hasonlók. Ha a skótnál döntesz nagyon válogasd meg a tenyésztőt és a kutyát, nem egy ideggyenge colliet ismerek akik képtelen lennének végigmenni az akadályokon, de pl egy tervu vagy groni jóval nyugisabb a maliknál és szerintem szépen dolgoznak, viszont, ha tényleg komolyan szeretnéd ezt csinálni, akkor border abból is talán munkavonal, bár a showkutyik is érnek el hatalmas sikereket.
2012. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 30. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!