Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker jobb, mint egy sima...

Klikker jobb, mint egy sima síp kutya tanításához?

Figyelt kérdés
Miért pont klikker? (Sose láttam élőben ilyet és nem is hallottam még a hangját). Egyszerű sima síp nem jó?

2012. nov. 28. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A klikker azért jobb mert nem a szádba van tehát tudsz közbe beszélni és gyorsabb is mivel nem kell a szádhoz emelni és mindig ugyan azt a hangot adja ki(nem úgy mint a síp)
2012. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Néztem klikkeres videókat, de igazándiból nem értem, h miért is jutalmazza a gazdi mikor a kutya semmit nem csinált. Nyomkodja a klikkert és és adja az ételt.
2012. nov. 28. 10:33
 3/17 anonim ***** válasza:

A semmiért biztos nem, de apróságokért már lehet jutalmazni. Pl azt akarom, hogy a kutya felmásszon arra a kisszékre, amit odatettem pár méterre tőle. Ha már ránéz a székre, jön a klikk. Előbb-utóbb minden kutya rájön, akit tanítottak klikkerelni, hogy neki most a székkel kell foglalkoznia. Ha elindul felé, újabb klikk. Ha kicsit emeli a mancsát, arra is jutalom, aztán újabb klikkek már akkor, ha egyre magasabra emeli, netán fel is teszi a székre.

Ha nem tanítottad meg a kutyának korábban, hogy felugorjon egy bizonyos jelzésedre, akkor nem fogja tudni, mit akarsz azzal a székkel, valószínűleg rá se bagózik. A klikker épp arra jó, hogy apránként vezesd rá a szándékodra, így szinte bármit meg lehet tanítani nekik ;)

2012. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Istenem, olvass utána ezeknek, mielőtt nekiállsz orrba-szájba olyan eszközöket vásárolni, amiknek nem is érted a működését. Klikker.hu-ról például mindent megtudhatsz az alapvető működéséről, utána eldöntheted, hogy akarod-e azzal tanítani a kutyát, vagy sem.
2012. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nyilván azért kértem előbb tanácsot. Nem akarok felesleges dolgokat venni a kutyának, meg félrevezetni sem őt.
2012. nov. 28. 11:02
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

Nekem a klikker valahogy nem jön be. Én munka kutyáztam nagyon nagyon sokáig, a kutyák mindent szívesen maximálisan klikker nélkül is csinálták/csinálják.

Egy ismerősőm klikkerrel tanította a kutyáját a kutya meglátja a klikkert és amiket előző nap tanulták szinte automatikusan csinálja a kutya.

Ha azt szeretném, hogy ugorjon a székre akkor 2 nap alatt klikker nélkül is simán felugrik boldogan és ugyan úgy jutalomfalatot/ dicséretet kap.

Én biztos nem kattogtatnám egész nap.

Azért kiváncsi lennék ha elveszik a klikker és egy teljesen más hangú klikkerrel kell dolgozni a kutyának akkor mit csinál. Nagybátyám vadász volt anno ő egyszer elhagyta a sípot és ugye minden uh sípnak más és más hangja van, hát át kellett szoktatni az új síp hangjára a kutyát.

A klikkert én baromságnak tartom, de akik használják azok istenítik.

2012. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

a klikker egy remek dolog ( persze ezt is tanulni kell,a helyes használathoz ( mikor nyomd ),így vésed be a kutyába .

nem függ a hangja attól,hogy te ,milyen lelkiállapotban vagy ,és ezzel az eszközzel egy aranyhal is tanítható,na..akkor képzeld el mire képes egy kutyával!

a síp egy más dolog ,1 : a szádban kell tartanod,így macerás a parancsszavak kiadása,vagy a szóbeli dicséret ,ha pedig ,csak a kezedbe tartod,bizony sokszor nem fogod fújni:)2. Viszont,sokkal könnyebb a behívás vele ,főleg messziről, amikor a kutyád nem lát ( így nem adhatsz se testjelet,sem kézjelet ),és működik erős szélben is ,ellenben másra????? nem hatékony.

a sima síp hangos,nyálas,stb ( ultrahang sap ,ellenben talán jobb ).persze kinek a pap-kinek a papné:)!

2012. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
ok biztos igazad van, de amikor előreküldöd a segédre a kutyát és a kutya 2-300 m-re van tőled , mit csinálsz a klikkerrel? Tuti szarik rá( meg sem hallja ), de ha elüvöltöd magad, hogy ereszd akkor az bizony eresz :-)
2012. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

"Azért kiváncsi lennék ha elveszik a klikker és egy teljesen más hangú klikkerrel kell dolgozni a kutyának akkor mit csinál. "


Vaskalapos munkakutyás... :) Nem akarlak bántani, az is írigylésre méltó, amit ti tudtok csinálni a kutyákkal! Ez egy másik módszer, ha Neked nem jön be, nem használod. Nem kötelező. Amúgy vannak olyan kutyák, akiket a klasszikus munkakutyás módszerrel nem lehet hatékonyan tanítani. De hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: Nem zavarja a kutyát, ha más a hangja. Ha most valaki ide adna egy tök más klikkert, akkor a kutyám az első pillanattól kezdve ugyan úgy értené azt is. Nem hülyék ők, hanem kutyák. Nem kell lebecsülni az értelmi képességeiket! Ha a haver a saját kutyájával klikkerezik mellettem, akkor se a haver klikkelgetésére fog figyelni, hanem az én klikkelgetésemre. Ha nincs nálam a klikker akkor egyrészt nem tanítok neki új dolgokat, vagy ha mégis tanítani akarom vagy esetleg megerősíteni egy-egy pillanatot, akkor van helyette klikkelő szó: "UGY!"

2012. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

"ok biztos igazad van, de amikor előreküldöd a segédre a kutyát és a kutya 2-300 m-re van tőled , mit csinálsz a klikkerrel? Tuti szarik rá( meg sem hallja ), de ha elüvöltöd magad, hogy ereszd akkor az bizony eresz :-)"


Először megtanítom neki az "ereszd" vezényszót úgy, hogy a kutya ott van a közelemben (szerintem te se 300 méterre magadtól kezdted erre tanítani). Ha a vezényszó megvan, a klikker nem kell tovább. Utána fokozatosan növelem a távolságot és a kutya működik. Komolyan, mielőtt valaki negatív véleményt mond valamiről, érdemes lenne alaposan megismerni azt a dolgot, különben csak azt saját tudatlanságát támasztja alá.

2012. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!