Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt szeretném, h a szőlőbe...

Azt szeretném, h a szőlőbe piszkítson, de hogyan?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy egy tíz-tizenöt négyzetméteres helyet használjon WC-nek, és ne az egész telket. Jó lenne valami gyors egyszerű megoldás. Akár szagosítókkal vagy tanítással. Akár az egész szőlő az övé lehet, ha úgy van (kert fele kb), de ne az út közepére, a fűbe, járkálórészekre. Mit ajánlotok, mi a leghatásosabb?

2012. nov. 28. 12:28
 1/6 sippara ***** válasza:
69%
Veszel kb 2-300 forintért ürülékes zacskót és felszeded, VAGY sétáltatod és kintre szoktatod (utóbbi esetben foglalkozni kell a kutyával, amit nyilván nem akarsz, ha "egyszerű és gyors megoldás" kell)
2012. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így csinálta: Rendszeres, ugyanabban az időpontokban etetem, sétáltatom. Beletelt egy kis időbe, de sikerült kikémlelni, hogy mikor végzi a nagydolgát. Ez általában etetés után fél-háromnegyed óra.

Amikor közeledett a dologidő, akkor kimentem hozzá, és arra a helyre vittem, amit wc-nek jelöltem ki. Odatettem 1 adagot a reggeli adagból. Amikor sikerült odabatyuzni, akkor megdícsértem, hogy ügyes! pisi-kaki! ügyes! (Kb. úgy, mint az ül! és a fekszik!-nél)

Nem fog egyik napról a másikra menni, mi is 2 hónapja kezdtük ezt el. Most fél éves a kutyám, de 90%-ban oda intézi a dolgát.

Sose szidtam le, amikor máshol találtam batyut. Ha láttam, hogy készülődik, akkor pedig a wc-hez irányítom. Arra mindig figyeltem/figyelek, hogy 2-3 adagnyi batyu legyen azon a helyen. Csak hogy érezze a szagokat/tudja, hogy oda kell intézni a dolgát.

2012. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szoktuk sétáltatni csak sajna nem minden nap jut rá idő. Kint vagyunk vele, de néha felgyűlik a kerti munka, így ott vagyunk vele mindig.
2012. nov. 29. 13:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyors megoldást nem 1-2 napra értettem, hanem pár hét 2-3 hónapra. Csak ne tartson évekig.
2012. nov. 29. 13:56
 5/6 sippara ***** válasza:

Jaaaaaaaaaaaaaaa!

Odahordod a csomagokat, ha látod rajta, hogy készülne (ilyenkor ugye "forognak", szaglásznak, keresik a helyet), hívd/vezesd a szőlőbe, ha ott csinál valamit, hatalmas dicséret, jutifalat, akármi :) Ha máshová sikerül, szedd össze és valami nem mérgező, de szagos cuccal fújd le ott a füvet, hogy ne érezze az ürülék szagát. Ha csak a szőlőben van szag, és ott kap érte dicséretet, meg fogja tanulni :) mint a szobatisztaság, csak ő "szőlő-tiszta" lesz :) Hajrá!

2012. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is így kezdtem csinálni, hogy figyeltem, és hívtam a szőlőbe. Nem is 1x sikerült már végre oda alakítania. Megdícsérni nem mindig sikerült, mert kölyök lévén rohan, mint az őrült utána mindenfele, de odahívom és dícsérem. Meg persze ami félrement beviszem a szőlőbe.
2012. nov. 30. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!